Dzięki rozwojowi technologii nieustannie jesteśmy online i zawsze dostępni. Po pandemii wielu z nas pozostało w modelu pracy zdalnej lub hybrydowej. Nie ułatwia to oddzielenia kariery od życia, zachowania zdrowych proporcji i równowagi. Przeczytaj, jak wspieramy się w CGI.

Jako rekruter na co dzień rozmawiam z pracownikami oraz kandydatami do pracy w CGI. Moją intencją jest jak najlepiej zrozumieć ich potrzeby, obawy i oczekiwania. Słucham więc bardzo uważnie i zauważam, jak duże znaczenie dla nas wszystkich ma dobre samopoczucie i work-life balance.

Nie dziwi mnie to. Umiejętność rozdzielania poszczególnych obszarów życia oraz możliwość zadbania o siebie jest niezwykle ważna dla zdrowia psychicznego i fizycznego. Cieszy mnie więc, że CGI jako świadomy pracodawca stwarza ku temu odpowiednie warunki.

Konsekwencje braku harmonii

Przemęczenie, stres, brak odpoczynku oraz czasu dla siebie i bliskich. Zna to każdy, kto zatracił granice i właściwe proporcje między życiem osobistym i zawodowym. W skrajnych przypadkach przeciążenia dochodzi do wypalenia zawodowego, lęku, depresji, osłabienia relacji i samotności.

By do tego nie dopuścić ważna jest równowaga życia zawodowego i prywatnego, jak również właściwe podejście i wsparcie ze strony pracodawcy.

Znaczenie dobrego samopoczucia dla biznesu CGI

Naszym najcenniejszym kapitałem są ludzie i ich talenty. W CGI wiemy, że nasze zdrowie i dobre samopoczucie ma szeroki wpływ na jakość oferowanych przez nas usług oraz odczuwanie zadowolenia przez klientów.

Działamy w sektorze usług wymagających wiedzy i zaangażowania. IT to również nieustające zmiany. Tempo rozwoju technologii narzuca konieczność nadążania, a więc też stałej aktywnej edukacji. Może to wywoływać pewien rodzaj presji i potrzebę poświęcenia, kosztem życia osobistego – w CGI mamy tego świadomość.

Dlatego cenimy swoich specjalistów i staramy się jak najlepiej o nich zadbać. Troszczymy nie tylko o ich rozwój, lecz także o szeroko pojęty dobrostan, którego istotnym elementem jest work-life balance.

Działania CGI

Jako CGI przyjęliśmy pewne zobowiązania wobec naszych członków w zakresie well-being. Realizujemy je w dwóch obszarach.

1. Właściwe zarządzanie projektami i harmonogramami. Dobra organizacja zadań pozwala na zachowanie rozsądnych godzin pracy, bez generowania niepotrzebnego stresu. Czy to się nam udaje? Uważam, że tak - 95% projektów realizujemy na czas i to w ramach budżetu, czyli nasi pracownicy nie pracują po godzinach. Możliwość skupienia się na priorytetach dobrze wpływa na motywację oraz produktywność naszych zespołów.

2. Inwestycja w inicjatywy i narzędzia ukierunkowane na potrzeby, edukację i zainteresowania w zakresie zdrowia i dobrego samopoczucia. Co konkretnie mam na myśli? Benefity i programy wsparcia. Poniżej kilka słów o najważniejszych z nich.

Opieka medyczna. Oferujemy bogaty pakiet Medicover, który obejmuje nawet opieką stomatologiczną. Wszyscy wiemy, jak ważny dla profilaktyki i skutecznego leczenia jest dostęp do lekarzy specjalistów w odpowiednim czasie.

Pakiet dostępny jest dla pracowników i ich małżonków (związek małżeński jest warunkiem objęcia pakietem) oraz dzieci.

Bogaty wybór aktywności

Pakiet Medicover Sport, czyli karnet oferujący dostęp do ok. 30 rodzajów aktywności (baseny, siłownie, fitness) w 4600 obiektach w całej Polsce. Oferowany przez CGI pakiet Fit&more jest poszerzony o rozrywkę, m.in.: kręgle, bilard, gokarty, quady, itd. Sport niezaprzeczalnie ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie, odporność, samoocenę i nastrój. Jest więc elementem naszej polityki w CGI, związanej z zachęcaniem członków do prowadzenia zdrowego trybu życia.

Oxygen Portal, czyli globalny program CGI, który ma na celu wspieranie członków w podejmowaniu decyzji wpływających na ich zdrowie i dobre samopoczucie. W ramach Oxygen udostępniamy interaktywną platformę, która oferuje różnorodne zasoby (webinaria, artykuły, broszury itp.), narzędzia i plany działania dotyczące: aktywności fizycznej, odżywiania, zarządzania wagą, rzucania palenia, dobrych nawyków dotyczących snu, zarządzania stresem, motywacji i wzmocnienia. Pracuje na to multidyscyplinarny zespół ekspertów, którzy specjalizują się we wszystkich aspektach zdrowia.

Employee Assistance Program (EAP), czyli zewnętrzny program wsparcia pracowników, prowadzony przez firmę ICAS. W ramach EAP nasi członkowie oraz ich bliscy korzystają ze wsparcia doświadczonych psychologów, terapeutów, coachów, mentorów, prawników i finansistów. W życiu nie brakuje trudnych sytuacji i kryzysów - osobistych, zawodowych lub zewnętrznych (wojna, pandemia, inflacja, niepokoje polityczne). W obliczu wyzwań profesjonalne wsparcie bywa kluczowe dla zachowania poczucia bezpieczeństwa, równowagi psychicznej i zdolności działania. To właśnie otrzymasz w ramach EAP - anonimową, nielimitowaną i łatwo dostępną pomoc. Jak? Przez telefon lub face-to-face (online), 24/7.

Spotkania z psychologami, którzy wspierają nas podczas prowadzenia seminariów. W ramach cyklicznie organizowanych seminariów specjaliści z zakresu psychologii i dyscyplin pokrewnych podejmują istotne, aktualne tematy, w które warto wejść bardziej szczegółowo, by zdobyć wiedzę pomocną w podejmowaniu ważnych życiowych decyzji.

Mam nadzieję, że skutecznie zachęciłem Cię do bliższego przyjrzenia się CGI i wszystkim korzyściom, jakie czerpią członkowie naszych zespołów.

Koniecznie zapoznaj się z aktualnymi ofertami pracy na stronie kariery.

Jeśli nie znalazłeś interesującej Cię rekrutacji, skontaktuj się bezpośrednio ze mną. Chętnie dowiem się czegoś o Tobie, Twoich planach i oczekiwaniach. Poznajmy się.

Piotr Buze
IT Talent Acquisition Business Partner w CGI
e-mail: piotr.buze@cgi.com

O tym autorze

Piotr Buze

Piotr Buze

Absolwent Socjologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Dla sektora IT rekrutuje od 2016 roku. Wspierał również rozwój konsultingu w wielu organizacjach.