QA Specialist - Kamil Mielczarski

Wywiad z Kamilem Mielczarskim

 

Cześć! Kamil, bardzo się cieszymy, że postanowiłeś rozwijać się dalej w IT właśnie z nami.

Cześć! Ja również się cieszę.

Od ilu lat pracujesz w IT, a jak długo w samym CGI?

Z branżą IT jestem związany trzeci rok, a do zespołu CGI dołączyłem w październiku. Moja przygoda zaczęła się od pracy w dziale operacyjnym i obsłudze klienta, a następnie dość naturalnie przekształciła się w testowanie aplikacji, które firma rozwijała.

Czym się kierowałeś wybierając CGI jako pracodawcę?

Gdy szukałem nowych wyzwań, zależało mi przede wszystkim na znalezieniu ambitnego projektu, doświadczonego zespołu i pracodawcy, który oferuje duże możliwości rozwoju.

Czy zawsze wiedziałeś, że praca w IT jest tym, co chcesz robić?

Szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że w wejdę do świata IT.

Co więc sprawiło, że zdecydowałeś się na IT?

Zaproponowano mi dołączenie do projektu w roli testera, a ja nie zastanawiałem się zbyt długo. Jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę.

Jak się odnajdujesz w tej branży?

Świetnie czuję się w tym środowisku i pracy, w której każdy dzień przynosi nowe wyzwania.

Kiedy zaczynasz robić pierwsze kroki w karierze, bardzo ważny jest zespół. Czy czujesz wsparcie liderów i mentorów w CGI?

Muszę przyznać, że mam to szczęście. Od początku spotykam na swojej drodze osoby bardzo otwarte, pomocne i chętnie dzielące się posiadaną wiedzą, za co jestem im bardzo wdzięczny. W CGI mam poczucie, że zawsze mogę liczyć na wsparcie ze strony bardziej doświadczonych koleżanek i kolegów, niezależnie od natury problemu. To zdecydowanie pomaga w nauce i rozwoju.

Niedawno reprezentowałeś CGI podczas eventu Junction Hackathon w Finlandii. Podzielisz się swoimi wrażeniami?

Rozmach eventu wywarł na mnie ogromne wrażenie. Ilość wyzwań, ich różnorodność i podejścia poszczególnych drużyn pokazały mi jak bardzo zróżnicowane jest środowisko IT.

Co najbardziej podobało Ci się w tym wydarzeniu?

Bardzo fajne było to, że każdy zespół próbował rozwiązać postawione przed uczestnikami zadanie na swój oryginalny sposób. Dzięki temu, w ciągu zaledwie trzech dni, powstało wiele unikalnych koncepcji i aplikacji. Poza tym był to czas wymiany pomysłów i przemyśleń z ekspertami z całego świata. Miałem też szansę zapoznać się z nieznanymi mi wcześniej rozwiązaniami, technologiami i możliwościami.

Ostatnio dużo się mówi o pracy w IT. Czy jest to branża dla każdego?

Na wstępie zaznaczę, że nie czuje się kompetentny, by doradzać innym w tak poważnej kwestii, ponieważ sam mam jeszcze przed sobą dużo nauki i chyba można to uznać za typowe dla tej branży. Trzeba być przygotowanym na ciągłe poznawanie nowych narzędzi i technologii, więc chęć do nauki, otwartość i elastyczność są podstawą.

Co Ty doradzałbyś osobom, które chcą wykonać pierwsze kroki w kierunku IT? Czy kursy i szkolenia są pomocne?

Osobom zastanawiającym się, czy branża IT jest dla nich polecam jak najwięcej poczytać z czym taka praca się wiąże, porozmawiać z osobami, które pracują na interesujących je stanowiskach. Warto spróbować samodzielnie opanować podstawy, a dopiero po tym, jeśli zapał nie osłabnie, pomyśleć o dalszych kursach i szkoleniach.

W Polsce CGI jest chyba mało znane kandydatom do pracy w IT?

Rzeczywiście, nie znałem CGI przed procesem rekrutacyjnym, ale już mój research potwierdził, że to globalny i zaufany pracodawca z unikalną kulturą organizacyjną.

Jak byś zareklamował nas jako CGI?

Różnorodność projektowa, globalny zasięg, doświadczeni koledzy i koleżanki z zespołu, świetny proces onboardingu i codzienne wsparcie. Na te kwestie najbardziej zwróciłem uwagę w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Podsumowując, jest to świetne miejsce do rozwoju zawodowego.

Dołącz do miejsca pracy, gdzie Twój talent ma znaczenie. Rozpocznij swoją karierę z CGI!