Czy wiesz, dlaczego w CGI nazywamy pracowników Partnerami? Może to tylko inna nazwa zatrudnienia na podstawie umowy o pracę? Otóż nie. W artykule wyjaśniam w czym rzecz.

Jestem rekruterem, więc wciąż poznaję oczekiwania i potrzeby kandydatów do pracy w IT. Pozwól, że wymienię kilka z nich. Ważny jest dla Ciebie zarówno rozwój osobisty, jak i zdobywanie oraz poszerzanie kompetencji zawodowych. Doceniasz dostęp do wiedzy, szkoleń i mentoringu. Pragniesz zachować work-life balance. Chcesz mieć wpływ na rozwój firmy, ale też partycypować w wypracowanych przez nią zyskach. I dziś skupimy się na tym ostatnim.

Coś więcej niż umowa o pracę

Tradycyjne formy zatrudnienia bywają kojarzone bardziej z ograniczeniami niż możliwościami. Patrzymy na nie przez pryzmat szeregu zobowiązań, które nie zawsze idą w parze z perspektywami zawodowymi. Z czego to wynika? Być może z braku prawdziwego poczucia przynależności i silnego związku z organizacją.

Jesteś utalentowanym specjalistą i masz swój wkład w sukces finansowy firmy. Chcesz więc czuć się nie tylko jego twórcą, ale i beneficjentem. Jest to oczywiste dla nas jako CGI oraz dla mnie, jako rekrutera. Dlatego nasza umowa o pracę otwiera przed Tobą dodatkowe możliwości.

Założycielom CGI od początku zależało na tym, aby ta firma stanowiła zaangażowaną wspólnotę. By pozyskać i zatrzymać utalentowanych specjalistów i liderów, od zawsze zachęcamy ich do zostania udziałowcami w CGI. Wierzymy, że partnerstwo jest dla Ciebie cenniejsze od bycia wyłącznie pracownikiem. Czym więc Partner różni się od pracownika?

CGI Partner

Partner to ktoś więcej niż pracownik. Jest bardziej zaangażowany i świadomy swojego miejsca pracy. To członek naszej społeczności, który identyfikuje się z kulturą współwłasności i współodpowiedzialności.

Będąc Partnerami CGI wspólnie pracujemy na wzrost „własnej” firmy. Tworzymy swoją organizację w zgodzie z wartościami, które podzielamy. Jesteśmy jej ważnymi ogniwami i pielęgnujemy mentalność właścicielską.

Właśnie to było wielkim marzeniem założycieli CGI - „[…] stworzyć środowisko, w którym cieszymy się ze wspólnej pracy i jako właściciele mamy wkład w budowę firmy, z której możemy być dumni”.

Twój udział w zyskach CGI

Ok, ale przejdźmy do obiecanego udziału w zyskach. W CGI oferujemy dwa programy skierowane do osób związanych z nami umową o pracę. Dzięki nim Ty, jako współtwórca sukcesu firmy, osiągasz wynikające z niego profity.

1. Shares Purchase Plan (SPP), czyli Plan Zakupu Akcji CGI, w którym uczestniczy większość naszych Partnerów. To jeden z naszych podstawowych programów wspierających kulturę własności. Na czym polega?

Możesz zainwestować procent swojego wynagrodzenia brutto w akcje kapitałowe CGI, stając się tym samym współwłaścicielem firmy i czerpiąc z tego korzyści. Co więcej, jeśli się na to zdecydujesz - my kupimy dla Ciebie drugie tyle. Twoje udziały będą dla Ciebie dostępne od pierwszego dnia zatrudnienia w CGI. Możesz nimi dowolnie dysponować i w każdej chwili je sprzedać.

Niekwestionowaną wartością tego programu jest to, że jako współwłaściciel firmy uczestniczysz finansowo w jej globalnym sukcesie. Biorąc pod uwagę wkład CGI i wzrost cen akcji, jest to konkretny, dodatkowy dochód.

2. Profit Participation Plan (PPP), czyli Plan Udziału w Zyskach CGI, w ramach którego możesz być beneficjentem naszego rozwoju. Plan zakłada podział części zysków naszej firmy w oparciu o osiągane cele biznesowe CGI oraz indywidualne wyniki. Premia PPP ma charakter uznaniowy, stanowi procent rocznego wynagrodzenia podstawowego i jest wypłacana na koniec roku.

Jako Partner CGI oraz rekruter zapewniam Cię, że udział w zyskach to tylko jeden z wielu powodów, dla których warto do nas dołączyć.

Jednocześnie zachęcam do zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy na stronie kariery.

Jeśli nie znalazłeś interesującej Cię rekrutacji, skontaktuj się bezpośrednio ze mną. Chętnie dowiem się czegoś o Tobie, Twoich planach i oczekiwaniach. Poznajmy się.

Piotr Buze
IT Talent Acquisition Business Partner w CGI
e-mail: piotr.buze@cgi.com

O tym autorze

Piotr Buze

Piotr Buze

Absolwent Socjologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Dla sektora IT rekrutuje od 2016 roku. Wspierał również rozwój konsultingu w wielu organizacjach.