Internet jest nieocenionym narzędziem edukacji. W pandemii to właśnie on odegrał kluczową rolę w zapewnieniu nauki osobom mającym do niego dostęp. Jednak wzrost czasu spędzanego w Internecie, popularyzacja i większa dostępność smartfonów sprawiły, że zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa w świecie cyfrowym jest priorytetem. Pierwszym krokiem do ochrony najmłodszych przed takimi zagrożeniami jest ich informowanie i edukowanie.

Zamienianie dzieci w cyberbohaterów

Aby nauka o cyberbezpieczeństwie była przyjemnością, nasi specjaliści w Finlandii opracowali bezpłatną mobilną grę Spoofy dla dzieci w wieku szkolnym. Zmienia ona graczy w bohaterów cyberbezpieczeństwa, którzy pomagają rozwiązywać zagadki w różnych środowiskach, takich jak dom i szkoła. Dzięki grze dzieci, rodzice i nauczyciele poznają znaczenie cyberbezpieczeństwa. Użytkownicy w zabawny, interaktywny sposób uczą się także podstawowych praktyk na temat tego, jak ustrzec się między innymi przed cyberprzemocą czy internetowymi oszustwami oraz jak chronić swoje dane (np. hasła dostępu).

Spoofy w Estonii

W tym roku Spoofy został wprowadzony na rynek w Estonii. Specjaliści CGI rozwijali dalej grę z naszymi partnerami z rządu, edukacji i sektora prywatnego, aby była bardziej dostępna i przyjazna dla użytkownika. Estońską wersję Spoofy można odtwarzać online lub pobrać jako aplikację. Zawiera ona dodatkowe materiały edukacyjne dla rodziców i nauczycieli. Jest również dostępna w trzech językach: estońskim, rosyjskim i angielskim. Zespół pracuje nad dodaniem większej liczby funkcji i wyzwań, aby zwiększyć tym samym zaangażowanie graczy i przekazać im więcej informacji.

Naszym celem jest udostępnienie Spoofy uczniom z wielu krajów i stworzenie alternatywnych wersji dla różnych grup wiekowych.