Primary tabs

Podczas gdy IaaS, SaaS i cloud-first są dziś coraz bardziej powszechne, wiele przedsiębiorstw nadal ma trudności z przeniesieniem swoich podstawowych systemów do chmury oraz modernizacją, zarządzaniem i zabezpieczeniem złożonych środowisk chmury hybrydowej i IT. Ponadto rosnące przypadki bezpieczeństwa i prywatności mają wpływ na strategie wdrożenia chmury.

Realizacja pełnej mocy chmury wymaga paliwa do transformacji również refaktoryzacji aplikacji do nowoczesnych, bezpiecznych architektur (np. mikrousług), które wykorzystują możliwości PaaS, takie rozwiązania jak kontenery, przetwarzanie bezserwerowe i platformy natywne dla chmury. Ale sukces takich wdrożeń wymaga zmiany sposobu myślenia i wprowadzenia takich metod jak agile i DevOps, zasad bezpieczeństwa szytych na miarę projektu.

Migracja do chmury
CGI pomaga klientom korzystać z platform natywnych dla chmury, w modernizacji portfolio aplikacji i dostarczaniu nowych produktów i usług sprawnie i w każdej skali, chroniąc jednocześnie dane i prywatność, przestrzegając przepisów i zmniejszając ryzyko wystąpienia błędów.
Cloud Native Platforms

Siedemdziesiąt sześć procent kadry kierowniczej, z którą rozmawialiśmy zbierając dane do raportu CGI Client Global Insights, wskazuje, że ich organizacja używa chmury w jakiejś formie do przechowywania i/lub przetwarzania danych. Na pytanie, czy istnieją mechanizmy lokalizowania, gdzie kluczowe zasoby danych są przechowywane w chmurze, prawie jedna trzecia albo nie wie, albo nie ma takich mechanizmów.

Wiele organizacji uważa użycie chmury za zalety lepszej kontroli kosztów, elastyczności i innowacji. Wraz z rosnącym wykorzystaniem strategii wielochmurowych w wielu branżach, krytyczność rygorystycznych planów i narzędzi do zarządzania lokalizacją danych, prywatnością i bezpieczeństwem w chmurze wzrośnie jako priorytet tylko dla liderów IT i biznesu.

CGI pomaga klientom korzystać z możliwości chmury dzięki zrównoważonemu podejściu, które odpowiada na zobowiązania naszych klientów do ochrony krytycznych danych osobowych lub handlowych, ochrony prywatności, przestrzegania przepisów i ograniczenia ryzyka handlowego.

Konsultanci CGI posiadają specjalistyczną wiedzę dotyczącą chmury. Dzięki temu możemy wspierać naszych klientów w  kompleksowej migracji do chmury od poziomu analizy i przygotowywania strategii, planu działania i zarządzania, po architekturę i transformację. Zapewniamy bezpieczne przeprowadzenie migracji, niezależnie od skali projektu, ryzyka i zakresu modernizacji.

Gwarantujemy najwyższą klasę usług zarządzania środowiskami chmurowymi, wielochmurowymi i hybrydowymi.

Jako broker chmury, neutralny dla dostawców, możemy projektować najlepsze rozwiązania i wdrażać wszelkie narzędzia oczekiwane przez klienta. Rozumiemy również, że strategia chmurowa powinna być częścią szerszej transformacji cyfrowej.

Technologiami & doradztwo

Ustanowienie/ułatwienie funkcji zarządzania technologią w celu ochrony przed przestarzałością technologiczną, blokadą dostawcy oraz ułatwieniem integracji i zarządzania wydajnością wielu chmur i dostawców (np.

Doradztwo w chmurze

Analiza gotowości wdrożenia chmury i określenie profilu ryzyka posiadanych usług, procesów i długu technologicznego. Przeprojektowanie i zaprojektowanie najlepiej dopasowanego i bezpiecznego środowiska hybrydowego chmury (IaaS, PaaS, SaaS), w tym planowania migracji i transformacji

Technologie nowej generacji I usługi transformacyjne

Analizy przeprowadzane przez konsultantów CGI i zastosowanie nowoczesnych środowiskom aplikacji PaaS (w tym natywnym dla chmury, kontenerom i devops), pozwalają na adaptację aplikacji do środowiska chmurowego

 

W CGI jesteśmy dumni z faktu, że jako firma konsultingowa byliśmy pionierem wdrażania rozwiązań chmurowych dla naszych klientów rządowych przez prawie dziesięć lat. W 2010 roku zostaliśmy wybrani jako Service Blanket Purchase Authority dla U.S. General Services Administration's Infrastructure. Tym samym staliśmy się jednym z pierwszych, którzy otrzymali autoryzację zabezpieczeń FedRAMP i certyfikację bezpieczeństwa operacyjnego DISA. CGI ma również status G-Cloud III brytyjskich usług rządowych.