Primary tabs

S – Science/Nauka
T – Technology/Technologia
E – Engineering/Inżynieria
M – Mathematics/Matematyka

Z dumą prezentujemy nasze obozy STEM. W ubiegłym roku, w Wielkiej Brytanii, 150 naszych wolontariuszy pomagało ponad 900 dzieciom w ramach 25 obozów (trwających dzień lub półtora) rozwijać pasje i doskonalić umiejętności. 

STEM@CGI Logo

Pandemia COVID-19 nie zatrzyma naszych planów – dążymy do tego, by dzieci mogły dalej się rozwijać i kontynuować naukę. Dlatego też nasze obozy STEM przechodzą do sieci!

Zdajemy sobie sprawę z trudności, jakie napotykają rodzice podczas równoważenia pracy zdalnej i opieki nad dziećmi. Dlatego też stworzyliśmy pakiety ćwiczeń STEM. Zajęcia skierowane są do uczniów w wieku 6-14 lat, ale wierzymy, że każdy może odkryć w sobie wewnętrzne dziecko i rozwijać swoje zdolności. 

Zajęcia obejmują pełen zakres STEM, w tym: kodowanie, robotyka, a nawet zrównoważone działania na rzecz środowiska. Każdego tygodnia zajęcia obejmują ćwiczenia techniczne, praktyczne i fizyczne.

Poniżej znajdziesz wszystkie dostępne zasoby w języku angielskim. Dodaj tę stronę do swoich ulubionych, by móc wrócić po więcej!

STEM from Home - Cyber

 

Cyber security


This pack looks at cyber security, helping us all to stay safe online. Code cyber games, undertake the cyber research project, complete a cyber crossword and design an online safety poster!
   

Download your pack

  

STEM from Home - Resource Pack 1 - Introduction to Coding and Design

KODOWANIE I PROJEKTOWANIE

1 PAKIET

Poznasz z nami dwie bardzo ważne umiejętności STEM: Kodowanie i projektowanie. Twoim zadaniem jest stworzenie własnej gry wyścigowej za pomocą kodowania w Scratch i zaprojektowanie własnego bohatera STEM!
   

Pobierz swój pakiet

 

STEM from Home - Resource Pack 2 - Robotics

ROBOTYKA

2 PAKIET

Dowiedz się więcej o robotyce – zobacz jak ważną rolę roboty odgrywają w naszym codziennym życiu, naucz się projektować, budować, a nawet kontrolować własnego robota!
   

Pobierz swój pakiet

 

STEM from Home - Resource Pack 3 - Helping the Environment

ŚRODOWISKO

3 PAKIET

W tym pakiecie wspólnie dowiemy się z jakimi wyzwaniami musi poradzić sobie nasza planeta oraz co możemy wspólnie zrobić, by wszystkim żyło się lepiej. Zaprojektuj własną eko-szkołę, stwórz własny magazyn o środowisku i wybierz się na prawdziwą ekspedycję!

Pobierz swój pakiet

 

STEM from Home - Resource Pack 4 - Sport and Healthy Living

SPORT I ZDROWE ŻYCIE

4 PAKIET

Razem, bliżej poznamy zagadnienia dotyczące sportu i zdrowego trybu życia. Nauczysz się kodować własne gry sportowe, stworzysz plakat promujący zdrowy tryb życia dla innych dzieci i opracujesz własny zestaw ulubionych ćwiczeń!
   

Pobierz swój pakiet

 

STEM from Home - Resource Pack 5 - Engineering

INŻYNIERIA

5 PAKIET

Od teraz będziesz inaczej patrzeć na maszyny wokół siebie. Poznasz sekrety inżynierii i jej wpływ na nasze codzienne życie. Czy wiesz, że możesz zakodować działanie swoich zabawek elektronicznych? Zaprojektuj i zbuduj swój własny most, a później wyrusz na ekspedycję dla najlepszych inżynierów.

Pobierz swój pakiet

 

STEM from Home - Resource Pack 6 - Space

KOSMOS

6 PAKIET

Spójrz w niebo i dowiedz się więcej o przestrzeni kosmicznej i naszym Układzie Słonecznym. Stwórz wirtualny świat za pomocą Scratcha, przeprowadź projekt badań kosmicznych i stwórz własny model satelity!
   
   

Pobierz swój pakiet

 

STEM from Home - Resource Pack 7 - Communication

KOMUNIKACJA

7 PAKIET

W tym pakiecie wspólnie poznamy bliżej sposoby komunikacji. Dowiesz się o bezpieczeństwie online, nauczysz się czytać i pisać kodem Morse’a i zagrasz w „Kim jestem?”.
   
   

Pobierz swój pakiet

 

STEM from Home - Resource Pack 8 - Science

NAUKA

8 PAKIET

Z nami spojrzysz inaczej na naukę i jej wpływ na otaczający nas świat. Zakoduj własną grę memory, przeprowadź eksperymenty chemiczne w domu i zagraj w krzyżówkę Big Science!
   
   

Pobierz swój pakiet

 

STEM from Home - Resource Pack 9 - Art and Design

SZTUKA I PROJEKTOWANIE

9 PAKIET

Czy wiesz, że wszystko wokół Ciebie jest sztuką? Zobacz jak projekty zmieniają nasze życie – każdego dnia. Koduj z nami – stworzymy kartkę urodzinową w Twoim komputerze, zrealizujesz pierwsze zlecenie graficzne i narysujesz swoje ulubione projekty.

Pobierz swój pakiet

 

STEM from Home - Resource Pack 10 - New Technologies

NOWE TECHNOLOGIE

10 PAKIET

Czy wiesz czym są nowe technologie i jaki mają wpływ na otaczający nas świat? Stwórz robota, który zbuduje szkołę przyszłości, zobacz, jak zrobić własny projektor domowy i stwórz wirtualną rakietę!
   

Pobierz swój pakiet

 

STEM from Home - Resource Pack 11 - Travel

PODRÓŻE

11 PAKIET

Codziennie podróżujemy – do szkoły, kolegów i koleżanek, na zajęcia, do sklepu. Czy wiesz jak podróżowanie wpływa na świat? Napisz swój własny quiz o flagach, zaprojektuj samochody przyszłości i ukończ wyzwanie „Odszukaj ukryte słowa”

Pobierz swój pakiet

 

STEM from Home - Resource Pack 12 - MUSIC & SOUND!

MUZYKA I DŹWIĘK!

PAKIET 12

Dowiesz się, w jaki sposób wykorzystujemy muzykę i dźwięk w biznesie oraz naszym codziennym życiu. Koduj i twórz utwory na żywo niczym DJ, stwórz własny rap i zagraj muzykę tylko przy pomocy szklanek!    

  

Pobierz swój pakiet

 

STEM from Home - Resource Pack 13 - Smart cities

INTELIGENTNE MIASTA

PAKIET 13

W tym pakiecie odkryjesz inteligentne miasta i używane przez nie technologie. Dowiedz się wszystkiego o tym, jak działają inteligentne miasta, zaprojektuj swój własny wirtualny dom za pomocą Blendera i stwórz plakat, który zachęci ludzi do chodzenia pieszo do pracy lub jazdy na rowerze!

Pobierz swój pakiet

 

CGI STEM from Home Pack 14 STEM Inventions

WYNALAZKI

PAKIET 14

W tym pakiecie znajdziesz niektóre z najsłynniejszych wynalazków. Stwórz swoje projekty w programie Scratch, badaj słynne wynalazki i zaproponuj swój pomysł wynalazku, który pomoże innym dzieciom w nauce!
   

 

Pobierz swój pakiet

 

STEM from Home - Resource Pack 15 - Food

JEDZENIE

PAKIET 15

Ten pakiet poświęcony jest jedzeniu! Możesz zakodować cyfrową książkę kucharską dzięki narzędziu Trinket.
   

 

 

Pobierz swój pakiet

 

STEM from Home Pack 16 Animal Kingdom

KRÓLESTWO ZWIERZĄT

Pakiet

W tym pakiecie przyjrzymy się królestwu zwierząt i temu, jak możemy pomóc w ratowaniu zagrożonych gatunków. Zakoduj grę w Scratch, gdzie papugi są głównymi bohaterami. Podejmij się projektu badawczego dotyczącego zagrożonych zwierząt i zaprojektuj cyfrowy magazyn, w którym przedstawisz najlepsze wskazówki dla miłośników zwierząt!
   
   

Pobierz swój pakiet

 

STEM from Home - Resource Pack 17 - Nature

NATURA

PAKIET 17

W tym pakiecie dowiesz się w pełni korzystać z dobrodziejstwa natury. Zakoduj animowany wschód słońca, zrób domowy karmnik dla ptaków, naucz się hodować owoce i warzywa ze resztek i rozwiąż krzyżówkę dotyczącą natury!
   
   

 

 

Pobierz swój pakiet

 

CGI STEM from Home Pack 18 - Geography

GEOGRAFIA

PAKIET 18

Jesteś ciekawy czym jest geografia i jaki my mamy wpływ na otaczający nas świat? Stwórz wirtualny przewodnik po swoim kraju, weź udział w quizie geograficznym, zbadaj słynne wynalazki z całego świata i stwórz plakat, który zachęci ludzi do dbania o środowisko!
 

 

 

Pobierz swój pakiet

 

CGI STEM from Home Pack 19 STEM Careers

KARIERA

Poznaj świat zawodów oraz różnych branży. Stwórz wirtualną listę rzeczy do zrobienia w Trinket, dowiedz się, jakie są zawody, zaprojektuj ogłoszenie o Twoją wymarzoną pracę i zagraj w grę „STEM Kim jestem?”
   

 

Pobierz swój pakiet

 

STEM from Home - CGI

CGI

Ten pakiet dotyczy CGI. Wykorzystaj swoje umiejętności, które udało Ci się zdobyć w ciągu ostatnich 20 tygodni i zaprezentuj swoje projekty!
   

 

   

Pobierz swój pakiet

 

STEM from Home - Halloween

HALLOWEEN

Tak dobrze widzisz ten pakiet dotyczy Halloween!
Zakoduj grę polegającą na łapaniu duchów za pomocą Scratcha, przeprowadź eksperyment naukowy z dyniami, stwórz girlandę na Halloween i zagraj w Spooky Bingooo!
   

Download your pack

 

STEM from Home - Halloween

Halloween

This pack looks at Halloween! Code a ghost catching game with Scratch, undertake a pumpkin science experiment, play scary spot the difference, make Halloween bunting and play Spooky Bingooo!
   

Download your pack