Primary tabs

S – Science/Nauka
T – Technology/Technologia
E – Engineering/Inżynieria
M – Mathematics/Matematyka

Z dumą prezentujemy nasze obozy STEM. W ubiegłym roku, w Wielkiej Brytanii, 150 naszych wolontariuszy pomagało ponad 900 dzieciom w ramach 25 obozów (trwających dzień lub półtora) rozwijać pasje i doskonalić umiejętności. 

STEM@CGI Logo

Pandemia COVID-19 nie zatrzyma naszych planów – dążymy do tego, by dzieci mogły dalej się rozwijać i kontynuować naukę. Dlatego też nasze obozy STEM przechodzą do sieci!

Zdajemy sobie sprawę z trudności, jakie napotykają rodzice podczas równoważenia pracy zdalnej i opieki nad dziećmi. Dlatego też stworzyliśmy pakiety ćwiczeń STEM. Zajęcia skierowane są do uczniów w wieku 6-14 lat, ale wierzymy, że każdy może odkryć w sobie wewnętrzne dziecko i rozwijać swoje zdolności. 

Zajęcia obejmują pełen zakres STEM, w tym: kodowanie, robotyka, a nawet zrównoważone działania na rzecz środowiska. Każdego tygodnia zajęcia obejmują ćwiczenia techniczne, praktyczne i fizyczne.

Poniżej znajdziesz wszystkie dostępne zasoby w języku angielskim. Dodaj tę stronę do swoich ulubionych, by móc wrócić po więcej!

CGI STEM from Home - Smart Homes

 

Smart Homes


This pack looks at smart homes. CGI and Smart DCC will help you to research the technology behind smart homes and smart meters, find out how homes are powered and design a smart home of your own!
   

Download your pack

  

STEM from Home - Resource Pack 1 - Introduction to Coding and Design

KODOWANIE I PROJEKTOWANIE

1 PAKIET

Poznasz z nami dwie bardzo ważne umiejętności STEM: Kodowanie i projektowanie. Twoim zadaniem jest stworzenie własnej gry wyścigowej za pomocą kodowania w Scratch i zaprojektowanie własnego bohatera STEM!
   

Pobierz swój pakiet

 

STEM from Home - Resource Pack 2 - Robotics

ROBOTYKA

2 PAKIET

Dowiedz się więcej o robotyce – zobacz jak ważną rolę roboty odgrywają w naszym codziennym życiu, naucz się projektować, budować, a nawet kontrolować własnego robota!
   

Pobierz swój pakiet

 

STEM from Home - Resource Pack 3 - Helping the Environment

ŚRODOWISKO

3 PAKIET

W tym pakiecie wspólnie dowiemy się z jakimi wyzwaniami musi poradzić sobie nasza planeta oraz co możemy wspólnie zrobić, by wszystkim żyło się lepiej. Zaprojektuj własną eko-szkołę, stwórz własny magazyn o środowisku i wybierz się na prawdziwą ekspedycję!

Pobierz swój pakiet

 

STEM from Home - Resource Pack 4 - Sport and Healthy Living

SPORT I ZDROWE ŻYCIE

4 PAKIET

Razem, bliżej poznamy zagadnienia dotyczące sportu i zdrowego trybu życia. Nauczysz się kodować własne gry sportowe, stworzysz plakat promujący zdrowy tryb życia dla innych dzieci i opracujesz własny zestaw ulubionych ćwiczeń!
   

Pobierz swój pakiet

 

STEM from Home - Resource Pack 5 - Engineering

INŻYNIERIA

5 PAKIET

Od teraz będziesz inaczej patrzeć na maszyny wokół siebie. Poznasz sekrety inżynierii i jej wpływ na nasze codzienne życie. Czy wiesz, że możesz zakodować działanie swoich zabawek elektronicznych? Zaprojektuj i zbuduj swój własny most, a później wyrusz na ekspedycję dla najlepszych inżynierów.

Pobierz swój pakiet

 

STEM from Home - Resource Pack 6 - Space

KOSMOS

6 PAKIET

Spójrz w niebo i dowiedz się więcej o przestrzeni kosmicznej i naszym Układzie Słonecznym. Stwórz wirtualny świat za pomocą Scratcha, przeprowadź projekt badań kosmicznych i stwórz własny model satelity!
   
   

Pobierz swój pakiet

 

STEM from Home - Resource Pack 7 - Communication

KOMUNIKACJA

7 PAKIET

W tym pakiecie wspólnie poznamy bliżej sposoby komunikacji. Dowiesz się o bezpieczeństwie online, nauczysz się czytać i pisać kodem Morse’a i zagrasz w „Kim jestem?”.
   
   

Pobierz swój pakiet

 

STEM from Home - Resource Pack 8 - Science

NAUKA

8 PAKIET

Z nami spojrzysz inaczej na naukę i jej wpływ na otaczający nas świat. Zakoduj własną grę memory, przeprowadź eksperymenty chemiczne w domu i zagraj w krzyżówkę Big Science!
   
   

Pobierz swój pakiet

 

STEM from Home - Resource Pack 9 - Art and Design

SZTUKA I PROJEKTOWANIE

9 PAKIET

Czy wiesz, że wszystko wokół Ciebie jest sztuką? Zobacz jak projekty zmieniają nasze życie – każdego dnia. Koduj z nami – stworzymy kartkę urodzinową w Twoim komputerze, zrealizujesz pierwsze zlecenie graficzne i narysujesz swoje ulubione projekty.

Pobierz swój pakiet

 

STEM from Home - Resource Pack 10 - New Technologies

NOWE TECHNOLOGIE

10 PAKIET

Czy wiesz czym są nowe technologie i jaki mają wpływ na otaczający nas świat? Stwórz robota, który zbuduje szkołę przyszłości, zobacz, jak zrobić własny projektor domowy i stwórz wirtualną rakietę!
   

Pobierz swój pakiet

 

STEM from Home - Resource Pack 11 - Travel

PODRÓŻE

11 PAKIET

Codziennie podróżujemy – do szkoły, kolegów i koleżanek, na zajęcia, do sklepu. Czy wiesz jak podróżowanie wpływa na świat? Napisz swój własny quiz o flagach, zaprojektuj samochody przyszłości i ukończ wyzwanie „Odszukaj ukryte słowa”

Pobierz swój pakiet

 

STEM from Home - Resource Pack 12 - MUSIC & SOUND!

MUZYKA I DŹWIĘK!

PAKIET 12

Dowiesz się, w jaki sposób wykorzystujemy muzykę i dźwięk w biznesie oraz naszym codziennym życiu. Koduj i twórz utwory na żywo niczym DJ, stwórz własny rap i zagraj muzykę tylko przy pomocy szklanek!    

  

Pobierz swój pakiet

 

STEM from Home - Resource Pack 13 - Smart cities

INTELIGENTNE MIASTA

PAKIET 13

W tym pakiecie odkryjesz inteligentne miasta i używane przez nie technologie. Dowiedz się wszystkiego o tym, jak działają inteligentne miasta, zaprojektuj swój własny wirtualny dom za pomocą Blendera i stwórz plakat, który zachęci ludzi do chodzenia pieszo do pracy lub jazdy na rowerze!

Pobierz swój pakiet

 

CGI STEM from Home Pack 14 STEM Inventions

WYNALAZKI

PAKIET 14

W tym pakiecie znajdziesz niektóre z najsłynniejszych wynalazków. Stwórz swoje projekty w programie Scratch, badaj słynne wynalazki i zaproponuj swój pomysł wynalazku, który pomoże innym dzieciom w nauce!
   

 

Pobierz swój pakiet

 

STEM from Home - Resource Pack 15 - Food

JEDZENIE

PAKIET 15

Ten pakiet poświęcony jest jedzeniu! Możesz zakodować cyfrową książkę kucharską dzięki narzędziu Trinket.
   

 

 

Pobierz swój pakiet

 

STEM from Home Pack 16 Animal Kingdom

KRÓLESTWO ZWIERZĄT

Pakiet

W tym pakiecie przyjrzymy się królestwu zwierząt i temu, jak możemy pomóc w ratowaniu zagrożonych gatunków. Zakoduj grę w Scratch, gdzie papugi są głównymi bohaterami. Podejmij się projektu badawczego dotyczącego zagrożonych zwierząt i zaprojektuj cyfrowy magazyn, w którym przedstawisz najlepsze wskazówki dla miłośników zwierząt!
   
   

Pobierz swój pakiet

 

STEM from Home - Resource Pack 17 - Nature

NATURA

PAKIET 17

W tym pakiecie dowiesz się w pełni korzystać z dobrodziejstwa natury. Zakoduj animowany wschód słońca, zrób domowy karmnik dla ptaków, naucz się hodować owoce i warzywa ze resztek i rozwiąż krzyżówkę dotyczącą natury!
   
   

 

 

Pobierz swój pakiet

 

CGI STEM from Home Pack 18 - Geography

GEOGRAFIA

PAKIET 18

Jesteś ciekawy czym jest geografia i jaki my mamy wpływ na otaczający nas świat? Stwórz wirtualny przewodnik po swoim kraju, weź udział w quizie geograficznym, zbadaj słynne wynalazki z całego świata i stwórz plakat, który zachęci ludzi do dbania o środowisko!
 

 

 

Pobierz swój pakiet

 

CGI STEM from Home Pack 19 STEM Careers

KARIERA

Poznaj świat zawodów oraz różnych branży. Stwórz wirtualną listę rzeczy do zrobienia w Trinket, dowiedz się, jakie są zawody, zaprojektuj ogłoszenie o Twoją wymarzoną pracę i zagraj w grę „STEM Kim jestem?”
   

 

Pobierz swój pakiet

 

STEM from Home - CGI

CGI

Ten pakiet dotyczy CGI. Wykorzystaj swoje umiejętności, które udało Ci się zdobyć w ciągu ostatnich 20 tygodni i zaprezentuj swoje projekty!
   

 

   

Pobierz swój pakiet

 

STEM from Home - Halloween

HALLOWEEN

Tak dobrze widzisz ten pakiet dotyczy Halloween!
Zakoduj grę polegającą na łapaniu duchów za pomocą Scratcha, przeprowadź eksperyment naukowy z dyniami, stwórz girlandę na Halloween i zagraj w Spooky Bingooo!
   

Download your pack

 

STEM from Home - Halloween

Halloween

This pack looks at Halloween! Code a ghost catching game with Scratch, undertake a pumpkin science experiment, play scary spot the difference, make Halloween bunting and play Spooky Bingooo!
   

Download your pack

 

STEM from Home - Cyber

Cyber security

This pack looks at cyber security, helping us all to stay safe online. Code cyber games, undertake the cyber research project, complete a cyber crossword and design an online safety poster!
   

Download your pack