Zrównoważony rozwój, rozumiany jako czynniki środowiskowe, społeczne i ład korporacyjny (ESG – Environmental, Social and Governance), staje się powoli równie ważny w ocenie działalności firm, jak wyniki i wskaźniki finansowe. Nie bez znaczenia jest również zwiększona presja ze strony inwestorów i rynków finansowych oraz wdrażane przez organy nadzorujące wymagania w zakresie raportowania określonych mierników.

Nowe zobowiązania raportowe wymagają od firm nie tylko deklaracji w zakresie podejścia do zrównoważonego rozwoju, ale przede wszystkim pokazania konkretnych działań i ich wyników mierzonych wskaźnikami. Istotnie zwiększają się kompleksowość zagadnienia oraz wymaganych działań, a także zakresy wymaganych do gromadzenia i przetwarzania danych.

Obecnie sytuację utrudniają brak wykształconych dobrych praktyk i standardów, kosztowne procesy pozyskiwania danych oraz kłopot z transparentnością i porównywalnością pomiędzy grupami kontrolnymi. To tylko część wyzwań, z którymi muszą mierzyć się działające na rynku podmioty. Zmiany dotkną szerokiego zakresu aktywności organizacji, w szczególności obszarów strategii, technologii oraz zbierania i przetwarzania danych. CGI, razem z Microsoftem i Equinix, pracuje nad rozwiązaniami, które mają na celu wspieranie instytucji finansowych w transformacji modelu zbierania i raportowania danych.

Jako CGI mamy ponad 46 lat doświadczenia we współpracy z instytucjami oraz firmami na całym świecie. Sami jesteśmy również liderem wdrażania etycznych oraz społecznie i środowiskowo zrównoważonych praktyk biznesowych. Microsoft od ponad 47 lat dostarcza rozwiązania wspierające biznes w dopasowywaniu się do dynamicznych zmian w cyfrowym świecie, sam będąc liderem w ich wprowadzaniu. Wspólnie z naszymi partnerami, głównymi dostawcami technologii i usług chmurowych – Equinix oraz Microsoft – zapraszamy na wydarzenie: Konferencję ESG in Practice – Strategy, IT and data aspects – Insights from Market Leaders.

Chcemy, by stało się ono dla uczestników inspiracją, a także dostarczało konkretnych pomysłów i rozwiązań w podejściu do wyzwań stojących przed branżą finansową i ubezpieczeniową w kontekście wdrażania ESG.

W trakcie konferencji swoimi doświadczeniami z wdrażania strategii i rozwiązań ESG podzielą się z nami paneliści, m.in. z Holandii i Finlandii. W dalszej części, w ramach panelu dyskusyjnego, zaproszeni goście – liderzy rynku finansowego oraz eksperci zajmujący się na co dzień ESG – porozmawiają na temat kluczowych wyzwań, pomysłów na ich rozwiązanie oraz różnych możliwych perspektyw podejścia do zrównoważonego rozwoju.

>

Kiedy?

22 września 2022 r. o godz. 13.30-19.00

>

Gdzie?

Elektrownia Powiśle | Warszawa, ul. Dobra 42, 00-312

>

Organizatorzy

CGI, Microsoft, Equinix

Więcej o spotkaniu ESG in Practice – Strategy, IT and Data Aspects

Dla kogo jest to spotkanie?

Spotkanie jest skierowane do executives i managerów odpowiedzialnych za wdrażanie ESG w obszarach ryzyka, danych, dostępu do danych, technologii i raportowania.

Dlaczego warto wziąć udział w spotkaniu?
 • Poznacie najlepsze praktyki w zakresie wdrażania ESG na świecie.
 • Zyskacie praktyczną wiedzę do wykorzystania w Waszych organizacjach.
 • Panel dyskusyjny to szansa na dyskusję o największych wyzwaniach związanych z ESG.
 • Swoją wiedzą podzielą się z Wami specjaliści z CGI, Microsoft i Equinix.
 • Spotkamy się w wyjątkowym miejscu – Elektrowni Powiśle.

Dołącz do uczestników spotkania i poznaj perspektywę najlepszych

Tall buildings with green plant balconies

No

Subject

Timelines

Speakers

1

LUNCH

13.30 – 14.15

 

2

Welcome part

14.15 – 14.30

 • przedstawiciel Ambasady Kanady

 • Bartłomiej Nieścierowicz – CGI

3

ESG in strategy

14.30 – 14.45

 • Gohar Sargsyan – CGI

4

Use IT to deliver your
ESG business goals

14.45 – 15.00

 • Wojciech Krywult – CGI

5

Use IT to deliver your
ESG regulation goals

15.00 – 15.15

 • Atso Andersen – CGI

6

Microsoft Sustainability Manager – solution presentation

15.15 – 15.30

 • Mateusz Stefański – Microsoft

7

Make your IT greener

15.30 - 15.45

15.45 – 16.00

16.00 – 16.15

 • Aleksandra Kwaśnica – CGI

 • Mateusz Stefański – Microsoft

 • Sylwia Pyśkiewicz – Equinix

8

BREAK

16.15 – 16.30

 

9

Partnership &
Collaboration for ESG

16.30 – 16.45

 • Gohar Sargsyan – CGI

10

Discussion panel: ESG
– search for synergy effects

16.45 – 17.30

 • Panel Lead – Paweł Jakubik – Microsoft

11

NETWORKING AND
DISCUSSIONS WITH EXPERTS

17.30 – 19.00

 

O organizatorach

CGI

CGI współpracuje z instytucjami finansowymi na całym świecie, aby wypracowywać i dostarczać najlepsze rekomendacje z zakresu ESG. Wspieramy również instytucje z różnych sektorów na ich drodze do redukcji emisji dwutlenku węgla, proponując rozwiązania ze świata technologii.

Poprzez etyczne oraz społecznie i środowiskowo zrównoważone praktyki biznesowe staramy się dostarczać wartość dla wszystkich naszych trzech interesariuszy – naszych klientów, naszych pracowników i naszych akcjonariuszy.

Rozwiązania CGI w zakresie zrównoważonego rozwoju odzwierciedlają dziesięciolecia doświadczeń w dziedzinach: energii, usług komunalnych, produkcji, dystrybucji, administracji rządowej i przestrzeni kosmicznej. Rozwiązania te pomagają klientom zarządzać inteligentnymi sieciami, systemami pomiarowymi, aktywami energii odnawialnej oraz zrównoważonym transportem i łańcuchami dostaw.

Microsoft

Microsoft napędza cyfrową transformację w erze inteligentnej chmury (Intelligent Cloud) oraz inteligentnych urządzeń (Intelligent Edge). Misją firmy jest umożliwianie każdej osobie i organizacji na świecie, by osiągały więcej. Microsoft dostarcza platformę rozwiązań, które są dla innych fundamentem do rozwoju – lepszego życia obywateli, transformacji polskich przedsiębiorstw, szkół, urzędów i ekspansji polskich firm IT – Partnerów Microsoft – którzy tworzą własne rozwiązania w oparciu o technologię Microsoft. Aspiracją firmy w Polsce jest przyczynianie się do powstania Polskiej Doliny Cyfrowej, w której technologia pozwala akcelerować rozwój polskich przedsiębiorstw i organizacji.

Microsoft konsekwentnie zmienia sposób, w jaki ludzie żyją, pracują, uczą się i bawią, a także czerpią z czasu wolnego i komunikują się za pomocą technologii. Jako lider w obszarze cloud computingu, firma nieustannie tworzy nowe usługi i rozwiązania chmurowe oraz mechanizmy AI, które pomagają w transformacji instytucji, przedsiębiorstw oraz całych gałęzi gospodarki.

Microsoft Corporation powstał w 1975 roku w USA, a polski oddział firmy istnieje od 1992 r. W Polsce Microsoft jest reprezentowany przez blisko 500 menedżerów i specjalistów, którzy na co dzień wspierają klientów i partnerów firmy w cyfrowej transformacji.

Equinix

Equinix to amerykańska firma świadcząca głównie usługi kolokacyjne, ale również chmurowe. Współpracuje m.in. z takimi dostawcami chmur, jak Microsoft Azure, GCP (Google Cloud Platform), AWS (Amazon Web Services) oraz Oracle Cloud.

W Polsce Equinix działa od 2016 roku, gdy przejął firmę Telcity wraz z dwoma należącymi do niej centrami danych oraz punktem wymiany ruchu internetowego PLIX (Polish Internet Exchange). Obecnie PLIX jest największym takim punktem Equinix w Europie.

Centra danych IBX (International Business Exchange) w Warszawie oferują możliwości stworzenia połączeń bezpośrednich (interconnection) z ponad 175 krajowymi i międzynarodowymi dostawcami usług sieciowych i chmurowych, a także oferują bezpośrednie połączenia światłowodowe z ponad 2300 polskimi i międzynarodowymi firmami i operatorami telekomunikacyjnymi. Zbudowana przez firmę sterowana programowo infrastruktura sieciowa łącząca jej rozproszone na świecie centra danych, pozwala klientom dotrzeć do 80% ludności na świecie w czasie krótszym niż 20 milisekund. Equinix zbudował też ekosystem firm partnerskich, w ramach którego funkcjonuje ponad 2750 dostawców różnego rodzaju usług IT.

Inwestycje w Centra Rozwoju Produktów to nowy kierunek rozwoju biznesu Equinix. Firma chce w większym niż dotąd stopniu koncentrować się na sprzedaży oprogramowania i związanych z nim usług, a nie tylko ofercie związanej z infrastrukturą fizyczną i telekomunikacyjną.