CGI Aromi, inteligentne rozwiązanie do zarządzania usługami gastronomicznymi, obecnie obsługuje zarządzanie odpadami żywnościowymi dzięki oprogramowaniu nabytemu od fińskiej firmy Lassila & Tikanoja (L&T).

CGI Aromi umożliwia realizację wydajnych i zrównoważonych działań w zakresie usług gastronomicznych w sektorach cateringu, zdrowia i handlu detalicznego poprzez cyfryzację procesów w całym cyklu życia świadczenia usług gastronomicznych. Korzystając z danych w czasie rzeczywistym, Aromi analizuje również wymagania klientów, wymogi regulacyjne i finansowe w celu optymalizacji tworzenia menu, planowania posiłków i dostaw oraz fakturowania.

Nowy moduł CGI Aromi do zarządzania odpadami żywnościowymi – CGI Waste Manager – gromadzi dane o odpadach żywnościowych w czasie rzeczywistym, umożliwiając klientom lepsze śledzenie nagromadzonych odpadów i zarządzanie nimi. To nie tylko zwiększa wydajność i obniża koszty, ale także zmniejsza emisję CO2.

W samej Finlandii, gdzie CGI Aromi wspiera produkcję 160 milionów posiłków rocznie, profesjonalne kuchnie wytwarzają ponad 80 000 ton odpadów żywnościowych rocznie. Oprogramowanie opracowane przez L&T zmniejszyło tę ilość o połowę w całej Finlandii. – Teraz, gdy poprzednia aplikacja L&T jest zintegrowana z CGI Aromi, pozytywny wpływ na zarządzanie odpadami żywnościowymi wejdzie na zupełnie nowy poziom – powiedział Tero Pollari, który nadzoruje CGI Aromi.

– L&T ściśle współpracowało z restauracjami i dostawcami usług gastronomicznych przy tworzeniu swojego narzędzia do zarządzania odpadami żywnościowymi – powiedział Janne Tuominen, który jest liderem rozwiązań opartych o własność intelektualną w CGI w Finlandii. – Ta aplikacja jest doskonałym dodatkiem do naszego rozwiązania CGI Aromi i będzie natychmiast dostępna dla wszystkich naszych klientów,

– Dzięki temu narzędziu do zarządzania odpadami żywnościowymi udało nam się zapobiec powstawaniu dużej ilości tego rodzaju odpadów w Finlandii – powiedział Sebastian Aniszewski, Business Director w L&T. – Jako część rozwiązania CGI Aromi, narzędzie to zapewni znacznie szersze korzyści, nie tylko w Finlandii, ale i na świecie.