Helsinki, Finlandia, maj 11, 2021

CGI (NYSE: GIB) (TSX: GIB.A) została wybrana przez Hansel Ltd., która zarządza centralną jednostką zakupową rządu fińskiego, na największego dostawcę usług IT dla fińskiego sektora publicznego. CGI będzie odpowiadać za centrum danych i hybrydowe usługi informatyczne, z których korzystają liczne ministerstwa, agencje rządowe, miasta i inne organizacje administracji publicznej.

„Hybrydowe usługi IT stanowią podstawę codziennych funkcji usług publicznych, wspierają one nasze społeczeństwo, które z każdym dniem staje się coraz bardziej cyfrowe. W związku z tym, te usługi i możliwości mają kluczowe znaczenie dla całej Finlandii ”- mówi Leena-Mari Lähteenmaa, prezes operacji CGI w Finlandii.

Decyzja o zamówieniu została podjęta w wyniku rozbudowanej procedury przetargowej, a oferta CGI została wybrana jako najlepsza ze wszystkich. Całkowita wartość ośmioletniej umowy ramowej wynosi około 384 mln euro (576 mln CA $). Większość usług jest świadczona na rzecz Valtori, która jest odpowiedzialna za usługi rządowe w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT). Spełniają one wymagania w zakresie wysokiej dostępności i bezpieczeństwa. Umowa obejmuje Valtori i kilkadziesiąt obsługiwanych przez nią organizacji, a także ponad 20 innych organizacji administracji publicznej.

„Przez lata odpowiadaliśmy za istotne usługi publiczne w Finlandii i na całym świecie. Mamy duże doświadczenie w dostarczaniu tych usług do sektora publicznego w sposób bezpieczny, skuteczny i zorientowany na użytkownika” - dodaje Leena-Mari. „Ta nowa umowa jest silnym wyrazem zaufania względem naszej fachowej wiedzy i zwiększa nasz wpływ na sektor publiczny. Z niecierpliwością czekamy na wykorzystanie naszej wiedzy, aby stworzyć pozytywne doświadczenia zarówno dla urzędników, jak i mieszkańców Finlandii”.

Szeroki wachlarz usług CGI w zakresie centrów danych i hybrydowych usług IT jest obsługiwany przez naszą Management Foundation. Oferujemy sprawdzoną strukturę zarządzania, która zapewnia doskonałą jakość świadczonych usług, a także wykorzystanie najnowszych technologii, takich jak inteligentna automatyzacja i zaawansowana analityka.

O CGI

Założona w 1976 roku, CGI jest jedną z największych niezależnych firm świadczących usługi doradztwa biznesowego i informatycznego na świecie. Mając 77 000 konsultantów i innych specjalistów na całym świecie, CGI zapewnia kompleksowe portfolio możliwości, od strategicznego doradztwa informatycznego i biznesowego po integrację systemów, zarządzane usługi IT i procesów biznesowych oraz rozwiązania w zakresie własności intelektualnej. CGI współpracuje z klientami za pośrednictwem lokalnego modelu relacji uzupełnionego o globalną sieć dostaw, która pomaga klientom cyfrowo przekształcić ich organizacje i przyspieszyć wyniki. Przychody CGI Fiscal 2020 wyniosły 12,16 miliarda CAD, a akcje CGI są notowane na giełdach TSX (GIB.A) i NYSE (GIB). Dowiedz się więcej na cgi.com.

Więcej informacji:

Inwestorzy:
Maher Yaghi
Vice-President, Investor Relations
maher.yaghi@cgi.com
 +1 514-415-3651

Media:

Esa Luoto
Media Lead for CGI in Finland
esa.luoto@cgi.com
+358 50 380 5601