Vystant išmaniuosius ateities miestus ir bendruomenes vis labiau populiarėja   ūkininkavimas mieste - praktika auginti ir tiekti paskirstyti maistą miesto teritorijose ar arti jų.

Augindami vaisus ir daržoves mieste geriname maisto saugumą, puoselėjame miesto žalius plotus, mažiname anglies dioksido išmetimą (nereikia gabenti maisto iš kaimo vietovių).

Norvegijoje ūkininkavimas mieste vis labiau populiarėja, tad CGI darbuotojai Osle sugalvojo, kaip technologijos gali pagerinti ūkininkavimo mieste procesus, todėl įrengė technologijomis valdomą sodą ant biuro stogo.

USING TECHNOLOGY TO OPTIMIZE URBAN FARMING table
takterrassen_planter_1_web_0_1.png
takterrassen_planter_10_web_1.png
urban_farm_lab_tak_10_web_1.png
urban_farm_lab_tak_4_web_1.png
innhosting10_web_1.jpg
urban_farm_lab_bie_3_web_0_1.png
urban_farm_lab_web_1.jpg
takterrassen_marihone_2_web_1.png
urban_farm_lab_tak_1_web_1.png

CGI miesto ūkio laboratorija (Urban farm Lab)

CGI „Urban Farm Lab“– taiįmonės iniciatyva, kurios tikslas parodyti, koks efektyvus ir autonomiškas gali būti toks miesto ūkis, naudojant tokias technologijas, kaip dirbtinis intelektas ir daiktų internetas.

Pavyzdžiui, paukščių atbaidymui naudojami garso signalai ir dirbtinis intelektas. Programinė įranga analizuoja užfiksuotų kameromis paukščių nuotraukas ir parenka specialų garso signalą, kuris atbaido tuo metu sode nutūpusį paukštį. Toks sprendimas inovatyvesnis tradicinis varnos garsas, kurio paukščiai greitai išmoksta nepaisyti.

Kitas CGI „Urban Farm Lab“ naudojimosi technologijomis pavyzdys yra prijungta prie tinklo laistymo sistema gali laistyti iš viršaus arba po žeme, tokiu būdu tausojant vandens išteklius, kai per karšta. Taip pat sistema reaguoja į apšvietimo ir temperatūros pokyčius ir nelaisto, kol per tamsu ir per šalta.   Laistymo sistema leidžia pasirinkti reikiamą intensyvumą pagal sodo zoną, taigi ištekliai naudojami labai efektyviai. CGI miesto ūkis, derinamas su tiksliu atskirų sričių drėkinimu, yra ypač efektyvus vandeniui.

Laboratorijos sprendimai yra pritaikyti plačiam naudojimui, CGI planuoja suteikti galimybes naudotis miesto ūkio labaratorijomis tiek gyventojams, tiek verslui, todėl dar daugiau žmonių ir verslų galės prisidėti prie tvarių miesto sprendimų.

Daugiau informacijos ir CGI miesto ūkio laboratorijos nuotraukų rasite CGI Norvegijos interneto svetainėje ir „Instagram“ paskyroje