Montreal, Quebec, maj 11, 2022

CGI zorganizowało zbiórkę funduszy na pomoc humanitarną dla Ukraińców we współpracy z Międzynarodowym Komitetem Czerwonego Krzyża. Dodatkowo firma zaangażowała się w liczne inicjatywy oddolne mające na celu zapewnienie potrzebnego wsparcia oraz dostarczenia środków dla uciekinierów. Firma przekazała milion dolarów poprzez darowizny pracowników i swój wkład.  CGI współpracuje z wieloma organizacjami w celu zapewnienia wsparcia dla osób pozostających w Ukrainie i pomocy w przesiedlaniu uchodźców, w tym angażuje się w proaktywne inicjatywy rekrutacyjne.

– Od czasu tragicznych wydarzeń w Ukrainie nasze zespoły na całym świecie bardzo chciały pomóc poszkodowanym poprzez stałą pomoc, w tym darowizny, wolontariat i szereg działań oddolnych – powiedział prezes i dyrektor generalny George Schindler. – Partnerstwo z Międzynarodowym Komitetem Czerwonego Krzyża umożliwiło nam szybką mobilizację darowizn pieniężnych, aby jak najlepiej dotrzeć do potrzebujących i ich wesprzeć.

– Chociaż CGI nie ma biur w Ukrainie, Rosji i na Białorusi i nie doświadcza bezpośredniego wpływu na działalność biznesową, mamy pracowników, którzy pochodzą z Ukrainy lub mają tam rodzinę – powiedziała Julie Godin, współprzewodnicząca zarządu i wiceprezes wykonawczy ds. planowania strategicznego i rozwoju korporacyjnego. – Jako część naszych podstawowych wartości i kultury zawsze chcemy robić to, co do nas należy, aby pomóc tym, którzy są w potrzebie. Będziemy nadal robić wszystko, co w naszej mocy, aby ulżyć cierpieniom osób dotkniętych tragicznymi wydarzeniami w Ukrainie.

Poza przekazaniem miliona dolarów specjaliści CGI na całym świecie współpracują z organizacjami rządowymi i społecznymi, aby pomóc Ukraińcom w następujący sposób:

  • Zbieranie i dystrybucja odzieży, żywności i środków medycznych dla przybywających uchodźców
  •  Przyjmowanie uchodźców w swoich domach lub organizowanie darmowych noclegów na miejscu
  • Zapewnienie wsparcia w zakresie edukacji i przekwalifikowania
  • Oferowanie kursów językowych
  • Tworzenie lub udostępnianie platform, które dopasowują potrzeby i dostawców
  • Przekazywanie laptopów, aby uchodźcy mogli kontynuować naukę, ubiegać się o pracę i mieć połączenie z Internetem
  • Dostarczanie potrzebującym zapasów na granicy z Ukrainą i przewożenie rodzin do bezpiecznych miejsc
  • Pomaganie uchodźcom w znalezieniu pracy, gdy zaczynają osiedlać się w nowych społecznościach

O CGI

Założona w 1976 roku firma CGI jest jedną z największych niezależnych firm z branży IT i doradztwa biznesowego na świecie. Dzięki około 84 000 konsultantów i profesjonalistów na całym świecie CGI oferuje kompleksowe portfolio rozwiązań, od strategicznego doradztwa informatycznego i biznesowego po integrację systemów, zarządzanie usługami IT i procesami biznesowymi oraz rozwiązania w zakresie własności intelektualnej. CGI współpracuje z klientami za pośrednictwem modelu relacji lokalnych, uzupełnionych przez globalną sieć dostarczania rozwiązań, która pomaga klientom cyfrowo przekształcać swoje organizacje i przyspieszać wyniki. Z danych fiskalnych w 2021 r. zgłoszone zostały przychody w wysokości 12,13 mld dol. kanadyjskich. Akcje CGI są notowane na TSX (GIB. A) i NYSE (GIB).

Dowiedz się więcej na cgi.com.

Więcej informacji

Émilie Proulx
Manager, Global Media and Public Relations
emilie.proulx@cgi.com
+1 514 206-2851