Warszawa, wrzesień 27, 2023

CGI, kanadyjska spółka obecna na polskim rynku, zapowiedziała, że w ciągu najbliższych trzech lat zainwestuje globalnie miliard dolarów w rozwój narzędzi opartych o AI. Celem jest tworzenie rozwiązań i platform dla klientów, opartych o odpowiedzialne i sprawdzone rozwiązania.

CGI zrealizuje inwestycje we współpracy z klientami, którzy chcą w odpowiedzialny sposób przejść z poziomu eksperymentu do wdrożenia, a jednocześnie przyspieszyć zwrot z inwestycji w technologie oparte o AI. Prezes i dyrektor generalny firmy George D. Schindler zaznaczył, że w ciągu ostatnich dwóch dekad CGI dostarczało inteligentną automatyzację i technologie AI w ramach usług i rozwiązań firmy, w szczególności w zakresie własności intelektualnej spółki, by trenować nowe modele szybko i bezpiecznie. Obecnie konsultanci firmy korzystają ze sprawdzonych przypadków użycia AI i rozwiązań ukierunkowanych na dane branże, opartych o sprawdzone zestawy danych domenowych. Działania mają pomóc klientom poruszać się w szumie informacyjnym i dokonywać najlepszych inwestycji.

- AI to nowe wyzwanie dla rynku. Umieszczanie sztucznej inteligencji w różnych kontekstach powoduje szum informacyjny i problem ze strategicznym wdrażaniem rozwiązań opartych o AI. Rynek zdaje się wiedzieć, co robić, ale nie ma przekonania, w jaki sposób należy te rozwiązania wprowadzać. Inwestycja miliarda dolarów we własność intelektualną w tym zakresie jest dowodem na to, że przygotowujemy rozwiązania dla klientów, którzy będą chcieli łączyć swoje dotychczasowe systemy z rozwiązaniami AI. Dzięki niej jako firma consultingowa jesteśmy w stanie służyć pomocą klientom wchodzącym w nowy obszar możliwości AI – mówi Bartłomiej Nieścierowicz, CGI Senior Vice President, Business Unit Leader na Polskę, Litwę, Łotwę i Estonię.

Plany inwestycyjne CGI obejmą rozszerzenie usług konsultingowych związanych ze sztuczną inteligencją, odpowiedzialne i etyczne platformy dostarczania i akceleratory, wspieranie własności intelektualnej z zakresu AI, globalne zatrudnianie i szkolenie pracowników oraz wydajność operacyjną. Firma działa w ramach metodologii odpowiedzialnego wykorzystania AI. Konsultingowy framework odnosi się do szerokiego zakresu potencjalnych zagrożeń i możliwości, wspierając biznesowych i strategicznych konsultantów IT CGI, którzy współpracują z klientami w celu zaprojektowania i zbudowania solidnych podstaw do wdrożenia sztucznej inteligencji w ich przedsiębiorstwach.

W ramach rozbudowy kompetencji firma oferuje warsztaty CGI AI Design Sprint, które zostały niedawno wymienione jako kluczowa siła przez klientów uczestniczących w IDC MarketScape: Worldwide Artificial Intelligence Services 2023 Vendor Assessment.

Więcej o rozwiązaniach CGI przeczytasz na www.cgi.com

O CGI

CGI to jedna z największych na świecie, niezależnych firm, świadczących usługi doradztwa biznesowego i informatycznego. Została założona w Kanadzie w 1976 roku. Zatrudniając 91 000 konsultantów i profesjonalistów na całym świecie, CGI świadczy kompleksowe usługi – od strategicznego doradztwa informatycznego i biznesowego, przez integrację systemów i zarządzanie usługami IT, aż po rozwiązania z obszaru własności intelektualnej.

Eksperci CGI łączą znajomość lokalnych rynków z międzynarodowym doświadczeniem w przeprowadzaniu procesów transformacji cyfrowej oraz projektowaniu narzędzi, wpływających na dalszy rozwój i konkurencyjność biznesu. Przychody CGI w roku fiskalnym 2022 osiągnęły poziom 12,87 mld USD. Więcej informacji na: www.cgi.com

Media

Rafał Cholewczyński
Marketing and Communications Business Partner Poland Lithuania Latvia and Estonia
Rafal.Cholewczynski@cgi.com
+48 500-650-300