Fairfax, Wirginia., październik 11, 2023

CGI Federal Inc., amerykańska spółka zależna będąca w całości własnością CGI Inc. (NYSE: GIB) (TSX: GIB.A), ogłosiła, że Biuro Administracyjne Sądów USA (AOUSC) przyznało CGI 10-letni kontrakt na czas nieokreślony w dostawie i w nieokreślonej ilości (IDIQ). W ramach nowego instrumentu kontraktowego IDIQ CGI zapewni AOUSC strategiczne doradztwo, obsługę aplikacji i zarządzanie nimi, usługi hostingowe i wsparcie dla procesów zarządzania finansami i przejęć w sądownictwie. Posłuży do tego autorskie rozwiązanie CGI Momentum®. Początkowe zlecenie na wykonanie usług operacyjnych i konserwacji systemów, wsparcia technicznego i usług szkoleniowych zostało podpisane na roczny okres podstawowy i dziewięć opcji na każdy rok trwania kontraktu. Całkowita wartość zamówienia wynosi 143,5 mln dolarów amerykańskich.

„Modernizacja IT wymaga elastyczności biznesowej, aby sprostać zmieniającym się wymaganiom. CGI zapewnia całościowe podejście, które umożliwia transformację cyfrową” – powiedział Clay Goldwein, Senior Vice-President and National Security and Justice Business Unit lead w CGI.

Zaprojektowany specjalnie dla agencji rządowych, Momentum® firmy CGI zapewnia płynne zawieranie kontraktów transformacyjnych i zarządzanie finansami przy zwiększonej automatyzacji i możliwościach w zakresie danych. To solidna platforma, udostępniająca wiedzę ponad 100 organizacji federalnych. Obsługuje ją zespół specjalistów posiadających głęboką wiedzę w zakresie finansów, przejęć, budżetu i zarządzania aktywami, współpracujących z ekspertami w zakresie doradztwa i technologii w zarządzaniu. CGI ściśle kooperuje z agencjami federalnymi w celu transformacji istniejących operacji oraz maksymalizacji wydajności i efektywności dzięki trwałym zmianom.

„Poprawiając przejrzystość finansową, przejrzystość w zakresie raportowania i wydajność, oprogramowanie CGI Momentum® wpływa na efektywność operacyjną i wygodę użytkownika, co pozwala lepiej zarządzać pieniędzmi podatników w sądownictwie” – dodał Brian Becker, CGI Vice-President and Sector Lead, U.S. Federal Judiciary and Legislative Branch.

O CGI Federal

CGI Federal Inc., jest spółką zależną należącą w całości do amerykańskiej spółki CGI Inc., której celem jest współpraca z agencjami federalnymi w zakresie dostarczania rozwiązań dla misji obronnych, cywilnych, służby zdrowia i wywiadowczych. Założona w 1976 roku firma CGI jest jedną z największych na świecie firm świadczących usługi doradztwa informatycznego i biznesowego. Zatrudniając 91 500 konsultantów i innych specjalistów na całym świecie, CGI zapewnia kompleksowe portfolio funkcji, od strategicznego doradztwa informatycznego i biznesowego po integrację systemów, zarządzane usługi informatyczne i procesy biznesowe oraz rozwiązania z zakresu własności intelektualnej. CGI współpracuje z klientami poprzez lokalny model relacji uzupełniony o globalną sieć dostaw, która pomaga klientom cyfrowo przekształcać ich organizacje i przyspieszać wyniki. Z odnotowanymi przychodami Fiscal 2022 w wysokości 12,87 miliarda dolarów kanadyjskich, akcje CGI są notowane na TSX (GIB.A) i NYSE (GIB). Dowiedz się więcej na cgi.com.