Montreal, Québec, październik 20, 2022

CGI (NYSE: GIB) (TSX: GIB.A) zostało uznane przez magazyn „Forbes” za jednego z najlepszych pracodawców na świecie w 2022 r. Opracowany we współpracy z firmą badań rynkowych Statista ranking opiera się na ankietach przeprowadzonych wśród 150 tys. pełnoetatowych i niepełnoetatowych pracowników w 57 krajach, którzy pracują dla międzynarodowych firm i instytucji. Coroczny ranking identyfikuje organizacje, które wyróżniają się w zakresie wpływu i wizerunku firmy, rozwoju talentów, równości płci i odpowiedzialności społecznej, a w ocenie firm polegają na nim profesjonaliści i inni interesariusze, tacy jak potencjalni klienci i inwestorzy.

– Angażowanie i przyciąganie utalentowanych ludzi jest podstawą zdolności CGI do pomagania klientom w utrzymaniu funkcjonowania społeczeństw na całym świecie – powiedział George D. Schindler, Prezes i Dyrektor Generalny. – Jesteśmy dumni, że zostaliśmy uznani przez „Forbesa” za jednego z najlepszych pracodawców na świecie, co, naszym zdaniem, jest świadectwem naszej zorientowanej na zespół integracyjnej kultury, która pozwala ludziom budować swoją karierę, jednocześnie przyczyniając się w znaczący sposób do rozwoju naszych klientów, firmy i społeczności, w których żyjemy i pracujemy.

Bernard Labelle, Executive Vice-President and Chief Human Resources Officer, dodał: – W CGI dbamy o całą osobę – zdrowie i dobre samopoczucie każdego z naszych 88,500 specjalistów, a także ich poczucie przynależności, pragnienie celowej pracy oraz ambicje rozwoju i wzrostu. Naszych profesjonalistów nazywamy „członkami”, ponieważ 85 proc. z nich jest udziałowcami CGI, podkreślając ich istotną rolę w pomaganiu nam w budowaniu firmy, z której wszyscy możemy być dumni. Nasza inwestycja w całą osobę doprowadziła do konsekwentnie wysokich wyników satysfakcji członków, co z kolei doprowadziło do wysokiej satysfakcji klientów. Gratuluję naszym członkom na całym świecie, w których imieniu cieszę się, że nasza firma została doceniona przez „Forbesa”.

Na początku tego roku „Forbes” uznał CGI również za jedną z „Najlepszych na świecie firm konsultingowych zajmujących się zarządzaniem”, a EcoVadis umieścił CGI wśród jednego procenta najlepszych firm pod względem wyników w zakresie zrównoważonego rozwoju, w tym w zakresie etyki oraz praktyk dotyczących pracy i praw człowieka. Ponadto CGI zdobyło szeroki zakres uznania w regionach, w których działa, za osiągnięcia w zakresie szkoleń w miejscu pracy, różnorodności, równości i integracji (DEI), dobrego samopoczucia, odpowiedzialności społecznej i innych.

Aby uzyskać więcej informacji na temat kultury CGI i możliwości kariery, odwiedź cgi.com.

O CGI

Założona w 1976 r. CGI jest jedną z największych niezależnych firm konsultingowych IT i biznesowych na świecie. Z 88,500 konsultantami i profesjonalistami na całym świecie CGI dostarcza kompleksowe portfolio możliwości, od strategicznego IT i konsultingu biznesowego do integracji systemów, zarządzanych usług IT i procesów biznesowych oraz rozwiązań własności intelektualnej. CGI współpracuje z klientami poprzez lokalny model relacji uzupełniony o globalną sieć dostaw, która pomaga klientom w cyfrowej transformacji ich organizacji i przyspieszeniu wyników. Przychód CGI za rok fiskalny 2021 wynosi 12,13 mld dol., a akcje CGI są notowane na TSX (GIB.A) i NYSE (GIB). Dowiedz się więcej na stronie cgi.com.

Więcej informacji:

Inwestorzy
Kevin Linder
Starszy wiceprezes ds. relacji inwestorskich
kevin.linder@cgi.com
+1 905-973-8363

Media
Émilie Proulx
Kierownik ds. mediów i public relations
emilie.proulx@cgi.com
+1 514-206-2851