Montréal, Quebec, Styczeń 23, 2024

CGI (NYSE: GIB) (TSX: GIB.A) wprowadziło na rynek nowe rozwiązanie do przetwarzania obrazu komputerowego, CGI Machine Vision, które wykorzystuje moc sztucznej inteligencji (AI) do przekształcania zasobów i monitorowania infrastruktury. Umożliwia ono organizacjom z różnych branż ulepszanie procesów, zwiększanie wydajności i obniżanie kosztów poprzez generowanie informacji biznesowych, które nie były wcześniej możliwe w przypadku tradycyjnych rozwiązań monitorujących lub inspekcji prowadzonej wyłącznie przez człowieka.

CGI Machine Vision, opracowany przez ekspertów AI z firmy CGI w Australii, wykorzystuje sztuczną inteligencję głębokiej sieci neuronowej i technologie przetwarzania brzegowego do wydobywania danych z czujników Internetu rzeczy (IoT). Materiał rejestrowany przez kamery, drony i inne urządzenia IoT jest przetwarzany i przez sztuczną inteligencję i wyselekcjonowane dane są przekazywane do dalszego procesowania. Przetwarzanie brzegowe eliminuje opóźnienia w transmisji i problemy z przepustowością. Dzięki dostępności danych w czasie rzeczywistym organizacje mogą wykorzystać potencjał głębokiej analizy, która pozwala na przyjęcie predykcyjnych i proaktywnych modeli operacyjnych.

“Rodzaje danych i spostrzeżeń, które może wygenerować technologia sztucznej inteligencji, są naprawdę nieograniczone. Można je wykorzystywać w bezprecedensowy sposób, projektując takie rozwiązania jak CGI Machine Vision” – powiedziała dr Diane Gutiw, CGI Vice-President and Global AI Research Lead. „W CGI w dalszym ciągu inwestujemy w sztuczną inteligencję i jej odpowiedzialne wykorzystanie. W ten sposób pomagamy Klientom odkrywać nowe sposoby na ulepszanie biznesu. Rozwiązanie CGI Machine Vision jest naturalną kontynuacją naszych działań – pomaga organizacjom skutecznie monitorować i chronić cenne zasoby.”

Dzięki CGI Machine Vision branże takie jak usługi użyteczności publicznej, transport i telekomunikacja mogą w sposób ciągły monitorować odległą infrastrukturę, skuteczniej identyfikując problemy wynikające ze zmiany warunków atmosferycznych, pogorszenie stanu na skutek zużycia i inne problemy. Co więcej, umożliwienie monitoringu komputerowego na ruchomych peronach, takich jak pociągi i ciężarówki, poprawia bezpieczeństwo obywateli. Dodatkowo, CGI Machine Vision podwyższa bezpieczeństwo pracowników dzięki identyfikacji potencjalnych zagrożeń.

„Niektórych rzeczy nie są w stanie wykryć proste czujniki telemetryczne ani czujniki IoT. W wielu sytuacjach fizyczna kontrola zasobów wykonana przez człowieka jest niepraktyczna. Odnotowano przypadki, w których monitorowanie za pomocą wideo lub kamery generuje dane niezdatne do dalszej interpretacji” – wyjaśnia Neville Richards, Director, Consulting Services, Operational Technology w CGI w Australii. „Technologia brzegowej sztucznej inteligencji CGI Machine Vision może wyszukiwać szereg problemów i ostrzegać w przypadku ich wykrycia” – dodał. „System jest w stanie zapewnić organizacjom ogromną wartość, umożliwiając im maksymalne wykorzystanie narzędzi IoT i danych przez nie generowanych. Nowy strumień inteligencji biznesowej, może w szeroki sposób ulepszać procesy pracy i redukować koszty”.

Australijska premiera CGI Machine Vision nastąpiła po kilku udanych pilotażach, w tym w Wielkiej Brytanii, gdzie było ono wykorzystywane przez operatorów uzdatniania wody do ulepszania istniejących systemów ostrzegania i zapewniania monitorowania w czasie rzeczywistym odległych i pozbawionych nadzoru miejsc.

CGI Machine Vision można wdrożyć na szeregu urządzeń do przechwytywania obrazu i innych czujnikach, a jego dane wyjściowe przetworzone przez sztuczną inteligencję można dostosować w celu integracji z różnymi aplikacjami, używanymi przez Klientów. Elastyczność rozwiązania pozwala sprostać szerokiemu zakresowi wyzwań biznesowych związanych z wizją komputerową.

Kompleksowe możliwości CGI w zakresie analizy danych i uczenia maszynowego, w połączeniu z głęboką wiedzą dziedzinową i umiejętnościami inżynierii technologicznej, pomagają klientom generować nowe spostrzeżenia, doświadczenia i modele biznesowe oparte na sztucznej inteligencji. Więcej informacji o ekspertyzie firmy znajdziesz na www.cgi.com

O CGI

Założona w 1976 roku firma CGI jest jedną z największych na świecie niezależnych firm konsultingowych w zakresie technologii informatycznych (IT) i zarządzania. CGI zatrudnia 91 500 konsultantów i specjalistów na całym świecie, którzy zapewniają kompleksowe portfolio usług i rozwiązań, w tym doradztwo w zakresie zarządzania IT i strategii, integrację systemów, zarządzane usługi IT i procesy biznesowe oraz rozwiązania w zakresie własności intelektualnej. Współpraca CGI z klientami opiera się na lokalnym modelu relacji, połączonym z globalną siecią świadczenia usług, która umożliwia klientom cyfrową transformację ich organizacji i przyspieszenie wyników. W roku podatkowym 2023 CGI wygenerowało przychody w wysokości 14,30 mld USD. Akcje CGI są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Toronto (GIB. A) oraz Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (GIB)..Więcej informacji na: www.cgi.com 

MEDIA

Rafał Cholewczyński
Marketing and Communications Business Partner Poland Lithuania Latvia and Estonia
Rafal.Cholewczynski@cgi.com
+48 500-650-300