Proces wprowadzania inteligentnych liczników w skali kraju jest już na zaawansowanym etapie. Prowadzony od 2016 roku przez Data Communications Company (DCC) rządowy program wdrażania 53 milionów inteligentnych liczników w ponad 30 milionach gospodarstw domowych i małych przedsiębiorstw osiągnął znaczący progres.

Konsumenci i uczestnicy rynku odnoszą ogromne korzyści z inteligentnych liczników drugiej generacji (SMETS2), których jak dotąd zainstalowano miliony. Data Communications Company wprowadziło również ewidencję i objęło inteligentne liczniki pierwszej generacji (SMETS1) swoją bezpieczną siecią, tym samym umożliwiając milionom konsumentów odzyskanie i zachowanie inteligentnych funkcjonalności, nawet jeśli zdecydują się na zmianę dostawcy energii.

Uczestnicy rynku koncentrują się obecnie na uzyskaniu pewności, że ich systemy informatyczne mogą działać na dużą skalę, że w razie potrzeby istnieje możliwość odświeżania ich inteligentnej architektury oraz że osiągalne jest zmniejszanie kosztów obsługi i wykorzystywanie danych z inteligentnych liczników do dostarczania konsumentom innowacyjnych produktów i usług.

 
53 mln
inteligentnych liczników gazu i energii elektrycznej w
Wielkiej Brytanii będzie komunikować się za
pośrednictwem systemów CGI

Dostawca usług danych (DSP)

CGI jest dostawcą usług danych (DSP) dla Data Communications Company odpowiedzialnym za budowę i obsługę systemów danych DCC wymaganych do komunikacji z 53 milionami inteligentnych liczników w Wielkiej Brytanii po pełnym wdrożeniu. CGI zapewnia klientom DCC gotową usługę adaptera DCC do integracji z inteligentną siecią pomiarową.

SMIP dla opornych

Drugie wydanie specjalne Programu wdrażania inteligentnych pomiarów (SMIP) dla opornych autorstwa eksperta CGI ds. inteligentnych pomiarów, Chrisa Bearda, to niezbędny kieszonkowy przewodnik po rządowym programie SMIP, w ramach którego 53 miliony inteligentnych liczników gazu i energii elektrycznej zostanie zainstalowanych w ponad 30 milionach lokali w całej Wielkiej Brytanii.

Zarejestruj się, aby otrzymać swój egzemplarz

CGI's SMIP for Dummies placed on a coffee table next to a cup of coffee