CGI dzięki współpracy z Posti, wiodącym podmiotem usług dostawczych i logistycznych w Finlandii, Szwecji i krajach bałtyckich, w ramach 10-letniego strategicznego partnerstwa, które obejmuje rozwój i dostarczenie usług w obszarze komunikacji wielokanałowych, zyskało kilkudziesięciu nowych pracowników. W konsekwencji otwiera nowe biuro w Toruniu, stając się ważnym graczem na mapie rozwoju kompetencji IT w regionie.

Partnerstwo pozwoli na modernizację technologii do komunikacji cyfrowej. Dzięki współpracy Posti efektywniej będzie odpowiadać na dynamicznie zmieniające się oczekiwania klientów, a także przyszłe wymagania w obszarze cyberbezpieczeństwa i bezpieczeństwa operacyjnego. CGI pomaga firmom logistycznym na całym świecie przeprowadzać transformację biznesową poprzez modernizację IT, Internet rzeczy, wiedzę cyfrową, cyberbezpieczeństwo i inne zaawansowane technologie, umożliwiając im spełnianie wymagań klientów, zwiększanie wydajności operacyjnej i optymalizację kosztów.

Obecność CGI w Toruniu daje nowe możliwości oferowania naszych usług i efektywnego odpowiadania na wymagania klientów w zakresie IT i zarządzania. Dzięki obecności w regionie zyskamy także możliwość dostępu do specjalistów IT, którzy znacznie przyczynią się do podniesienia konkurencyjności naszych usług, Nowe biuro to także znaczne uproszczenie procesów rekrutacyjnych i oferta rozwoju zawodowego dla ekspertów z województwa kujawsko-pomorskiego. Naszą misją jest łączenie lokalnych insightów z globalnym know-how firmy. Biuro w Toruniu pomoże nam ją realizować w taki sposób, by w pełni korzystać z regionalnej ekspertyzy, przy jednoczesnym włączeniu w działania operacyjne całej firmy.

CGI to spółka założona w 1976 roku w Kanadzie, która zatrudnia na całym świecie ponad 90 500 konsultantów. Świadczy usługi konsultingowe w zakresie technologii informatycznych i zarządzania. Kompleksowe portfolio usług i rozwiązań wspiera transformację klientów na całym świecie. W Polsce firma działa od ponad 25 lat współpracując z liderami sektora telekomunikacyjnego, bankowego, ubezpieczeniowego oraz energetycznego. Od ponad roku firma odpowiedzialna jest za projekt, zbudowanie, wdrożenie i opiekę serwisową nad CSIRE (Centralnym Systemem Informacji Rynku Energii). To projekt, który jest największą inwestycją IT w sektorze energetycznym i łączy lokalne i globalne kompetencje spółki w zakresie transformacji sektora energetycznego, która poprawia doświadczenia konsumentów, a także pozwala realizować cele zrównoważonego rozwoju.

Więcej informacji na www.cgi.com

Informacje o CGI

Założona w 1976 roku firma CGI jest jedną z największych na świecie niezależnych firm konsultingowych w zakresie technologii informatycznych (IT) i zarządzania. CGI zatrudnia 91 500 konsultantów i specjalistów na całym świecie, którzy zapewniają kompleksowe portfolio usług i rozwiązań, w tym doradztwo w zakresie zarządzania IT i strategii, integrację systemów, zarządzane usługi IT i procesy biznesowe oraz rozwiązania w zakresie własności intelektualnej. Współpraca CGI z klientami opiera się na lokalnym modelu relacji, połączonym z globalną siecią świadczenia usług, która umożliwia klientom cyfrową transformację ich organizacji i przyspieszenie wyników. W roku podatkowym 2023 CGI wygenerowało przychody w wysokości 14,30 mld USD. Akcje CGI są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Toronto (GIB. A) oraz Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (GIB).Więcej informacji na: www.cgi.com

Informacje o Posti

Posti to jedna z wiodących firm zajmujących się dostawami i realizacją zamówień w Finlandii, Szwecji i krajach bałtyckich. Jej podstawowa działalność obejmuje przesyłki, fracht, usługi pocztowe i rozwiązania logistyczne. Firma działa w siedmiu krajach, a jej celem jest zapewnienie transportu bez paliw kopalnych do 2030 roku. Sprzedaż netto Posti w 2022 roku wyniosła 1,651.6 mln euro, a firma zatrudnia około 20 000 pracowników. Więcej informacji na www.posti.com

Media

Rafał Cholewczyński
Marketing and Communications Business Partner Poland Lithuania Latvia and Estonia
Rafal.Cholewczynski@cgi.com
+48 500-650-300