Richmond, VA, Styczeń 12, 2024

CGI (NYSE: GIB) (TSX: GIB.A) ogłosiła nowy kontrakt z Departamentem Usług Społecznych Wirginii (VDSS) na modernizację przestarzałego systemu wspierającego ich Dział Egzekwowania Alimentów (DCSE). Umożliwi to VDSS zastąpienie kilkudziesięcioletniego systemu głównego komputera. CGI wykorzysta CGI Transcend™ dla Obsługi Alimentów, rozwiązanie oparte na platformie firmy, zaprojektowane tak, aby spełniać unikalne wymagania agencji stanowych usług społecznych. Partnerstwo i doświadczenie CGI umożliwią Wirginii prowadzenie kluczowych innowacji w dziedzinie zdrowia i usług społecznych oraz poprawę warunków życia dzieci i rodzin na terenie całego stanu.

“Z radością ogłaszamy partnerstwo z CGI, które pomoże nam na nowo spojrzeć na sposób, w jaki wspieramy rodziny z Wirginii," powiedział Craig Burshem, Zastępca Komisarza ds. Programów Stanowych w VDSS. "Ogromne doświadczenie CGI i wiodące na rynku możliwości wesprą naszą transformację cyfrową i zapewnią bardziej pozytywne doświadczenia, które zaangażują rodziców, przyniosą korzyści opiekunom poszczególnych spraw i podniosą poziom życia rodzin.”

Rodziny z Wirginii biorące udział w programie wsparcia dzieci będą miały zapewnioną innowacyjną i przyjazną użytkownikom technologię, znacznie upraszczającą procesy, przystępne formularze wymagające podpisu oraz zautomatyzowany dostęp, który ułatwi uzyskanie wsparcia. System został stworzony także z myślą o urzędnikach – intuicyjny interfejs jest łatwy do przyswojenia i zawiera elementy AI, uczenia maszynowego i możliwość analizy danych, co pomoże skierować uwagę na najpilniejsze przypadki. To przykład technologii, która wywiera pozytywny wpływ.

„Narzędzie CGI Transcend pomaga podmiotom sektora rządowego wykorzystać potencjał danych w celu identyfikacji jednostek i społeczności, do których pomoc nie docierała dotychczas w zadowalającej skali, zwiększyć udział i zaangażowanie rodzin biorących udział w programach i lepiej kształtować polityki i programy, wspierające dzieci” – powiedział Vice-President Consulting Services CGI oraz Krajowy Lider Strategii dla Rządu Stanowego i Lokalnego w Stanach Zjednoczonych.

CGI Transcend integruje się bezproblemowo z zewnętrznymi systemami i pomaga agencjom wykorzystać ich dane do podejmowania bardziej świadomych decyzji dotyczących ewoluujących usług dla obywateli. Co więcej, z różnorodnością, równością i inkluzją jako fundamentem projektowania, platforma zbiera dane REaL (rasa, etniczność i język) i zapewnia agencjom dostęp do danych w czasie rzeczywistym oraz analiz, które pomagają zwalczać uprzedzenia i promować równość danych.

Implementacja CGI Transcend stanowi znaczący krok w sektorze rządowym w kierunku oprogramowania software-as-a-service (SaaS), oferując agencjom wsparcia dzieci najniższy poziom ryzyka przy największym potencjale oszczędności kosztów oraz elastyczność niezbędną do dostosowania się do przyszłych innowacji i technologii. Bazująca na low-code i no-code konfiguracja CGI Transcend oparta jest na Salesforce i integruje wiodące na rynku rozwiązania takie jak Snowflake.

„Jesteśmy dumni, że możemy współpracować ze stanem Wirginia, aby dostarczyć zintegrowane rozwiązanie, które poprawi poziom i jakość życia wielu obywateli,” powiedział Vijay Srinivasan, CGI Senior Vice-President w południowych Stanach Zjednoczonych. „CGI ma ugruntowaną pozycję z ponad 25-letnim doświadczeniem we współpracy ze stanami w zakresie modernizacji procesów opieki i wsparcia dzieci. Jako pionierzy w branży, zrewidowaliśmy możliwości, wykorzystaliśmy naszą wiedzę i zainwestowaliśmy w rozwiązanie, które przyniesie klientom modernizacjię systemów, na którą czekali i której potrzebują”

About CGI

Founded in 1976, CGI is among the largest independent IT and business consulting services firms in the world. With 91,500 consultants and professionals across the globe, CGI delivers an end-to-end portfolio of capabilities, from strategic IT and business consulting to systems integration, managed IT and business process services and intellectual property solutions. CGI works with clients through a local relationship model complemented by a global delivery network that helps clients digitally transform their organizations and accelerate results. CGI Fiscal 2023 reported revenue is $14.30 billion and CGI shares are listed on the TSX (GIB.A) and the NYSE (GIB). Learn more at cgi.com.

CGI Transcend is a registered trademark of CGI Inc. or its related companies.

For more information

Investors

Kevin Linder
Senior Vice-President, Investor Relations
kevin.linder@cgi.com
+1 905-973-8363

Global Media

Andrée-Anne Pelletier
APR Manager, Global Media Relations
an.pelletier@cgi.com
+1 438-468-9118

Alison Hallett
Vice-President, U.S. Marketing Communications
alison.hallett@cgi.com
+1 703-267-5915