Tallin, lipiec 20, 2023

CGI (NYSE: GIB) (TSX: GIB.A) i Ministerstwo Transformacji Cyfrowej Ukrainy nawiązały współpracę i udostępnią dzieciom z Ukrainy grę edukacyjną na temat cyberbezpieczeństwa – Spoofy. Celem stworzonej przez CGI gry jest wprowadzenie dzieci w wieku szkolnym do cyberświata, nauczenie ich krytycznej oceny różnych sytuacji w sieci oraz oswojenie z nowymi technologiami.

CGI opracowało grę Spoofy w 2019 roku w Finlandii i uruchomiło ją we współpracy z firmą Telia w 2021 w Estonii w ramach Europejskiego Miesiąca Bezpieczeństwa Cybernetycznego. Aktualnie gra Spoofy jest dostępna w 10 językach europejskich. W Polsce została objęta patronatem Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz Ambasady Kanady.

CGI i Telia nawiązały współpracę z Urzędem Komunikacji Elektronicznej w Ministerstwie Transformacji Cyfrowej Ukrainy oraz narodowym projektem Diia.Education (ukraińska platforma do edukacji przez rozrywkę na rzecz przekwalifikowania i zdobywania umiejętności cyfrowych) w celu wprowadzenia gry edukacyjnej na temat cyberbezpieczeństwa w lokalnym języku w Ukrainie i wśród ukraińskojęzycznej społeczności na całym świecie.

- Gra poprawi poziom cyfrowej świadomości ukraińskich dzieci, aby bezpieczniej poruszały się w cyberprzestrzeni i pewniej się w niej czuły. Niektóre aspekty, takie jak bezpieczeństwo informacji, prywatność danych i kwestia zaufania są dzisiaj ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Szczerze wierzę, że gra będzie służyła dzieciom nie tylko do zabawy, ale będzie miała również głębszy wymiar cyberedukacji, który pomoże uczniom mądrzej korzystać z internetu. Opinie dzieci, rodziców i nauczycieli, które ostatnio otrzymaliśmy zdecydowanie to potwierdzają – mówi Bartłomiej Nieścierowicz, Business Unit Leader z CGI w Polsce, Litwie, Łotwie i Estonii. Partnerstwo z Ministerstwem Transformacji Cyfrowej Ukrainy to znaczący krok w kierunku budowy odpowiedzialnego społeczeństwa cyfrowego w Ukrainie i cieszę się, że możemy się do tego przyczynić – dodaje.

- Zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa w internecie jest jednym z kluczowych celów naszego zespołu – chcemy, aby dzieci w wieku szkolnym czuły się komfortowo z nowymi technologiami, a rodzice rozumieli, jak uczyć je poruszania się w cyberprzestrzeni – mówi Valeriya Ionan, Wiceminister ds. Eurointegracji w Ministerstwie Transformacji Cyfrowej Ukrainy.

Gra edukacyjna o cyberbezpieczeństwie Spoofy jest grą przygodową dla dzieci w wieku 7-12 lat. Zadaniem dziecka jest ukończenie różnych poziomów, które pozwalają poznać zasady bezpiecznego poruszania się w internecie. Gra jest darmowa, nie wymaga rejestracji i jest dostępna na smartfony, tablety i komputery. Spoofy jest częścią działań ESG spółki CGI, wspierających świadomość cyfrową i cyberbezpieczeństwo dzieci.

Polska wersja gry jest dostępna pod adresem: www.spoofy.pl Twórcy nie pobierają żadnych danych osobowych, a z gry może korzystać każdy, z dostępem do sieci i urządzeniem pozwalającym na wyświetlanie treści w przeglądarkach. Wybrane wersje gry dostępne są również w Google Play lub App Store. Wersja ukraińska jest dostępna na stronie: Гра про кібербезпеку Spoofy

O CGI

CGI to jedna z największych na świecie, niezależnych firm, świadczących usługi doradztwa biznesowego i informatycznego. Została założona w Kanadzie w 1976 roku. Zatrudniając 91 000 konsultantów i profesjonalistów na całym świecie, CGI świadczy kompleksowe usługi – od strategicznego doradztwa informatycznego i biznesowego, przez integrację systemów i zarządzanie usługami IT, aż po rozwiązania z obszaru własności intelektualnej.

Eksperci CGI łączą znajomość lokalnych rynków z międzynarodowym doświadczeniem w przeprowadzaniu procesów transformacji cyfrowej oraz projektowaniu narzędzi, wpływających na dalszy rozwój i konkurencyjność biznesu. Przychody CGI w roku fiskalnym 2022 osiągnęły poziom 12,87 mld USD. Więcej informacji na: www.cgi.com

Media

Rafał Cholewczyński
Marketing and Communications Business Partner Poland Lithuania Latvia and Estonia
Rafal.Cholewczynski@cgi.com
+48 500-650-300