Montreal, Quebec, lipiec 19, 2021

CGI (TSX: GIB.A) (NYSE: GIB) podpisało umowę na pełne zarządzanie usługami informatycznymi z międzynarodową firmą Nexelis zajmującą się naukami przyrodniczymi. Dzięki umowie, Nexelis wykorzysta globalną skalę CGI, najlepsze praktyki modernizacji IT oraz podejście do przyspieszenia transformacji biznesowej.

Po udanym uruchomieniu platformy zarządzanych usług bezpieczeństwa, firma CGI opracowała trzyletnią strategię informatyczną, która ma wspierać szybki rozwój firmy Nexelis. Ten plan transformacji IT obejmuje dostarczanie w pełni zarządzanych usług dla podstawowej infrastruktury IT firmy oraz portfolio aplikacji dla przedsiębiorstw. Priorytety Nexelis w zakresie transformacji to aktualizacja i międzynarodowe wdrożenie usług zarządzania infrastrukturą (IMS) oraz laboratoryjnego systemu zarządzania informacją (LIMS).

„Wierzymy, że sukces w naszej dziedzinie najlepiej osiągnąć poprzez połączenie dyscypliny naukowej, ludzkiej zwinności i partnerstwa z klientami” – powiedział Benoit Bouche, dyrektor generalny Nexelis. „Sprawdzone i kompleksowe usługi zarządzania IT oferowane przez CGI pozwolą nam skupić się na nauce, tym co robimy najlepiej, a jednocześnie zapewnią nam przewagę konkurencyjną dzięki postępom w modernizacji naszego IT oraz cyfryzacji naszych procesów biznesowych i IT”.

„Jako zaufany doradca i partner, wybrany przez Nexelis, CGI wnosi wieloletnie doświadczenie w zakresie zarządzania zarówno bezpieczeństwem, jak i podstawowymi procesami biznesowymi w naukach przyrodniczych i innych sektorach” – powiedział Guy Vigeant, prezes operacji CGI w Kanadzie. „Nie możemy się doczekać, aby pomóc firmie Nexelis zbudować bezpieczniejszą infrastrukturę IT, a także solidne portfolio aplikacji korporacyjnych, aby zwiększyć jej sprawność biznesową, wydajność i umożliwić rozwój”.

O CGI

Założona w 1976 roku firma CGI jest jedną z największych niezależnych firm z branży IT i doradztwa biznesowego na świecie. Dzięki około 76 000 konsultantom i profesjonalistom na całym świecie CGI oferuje kompleksowe portfolio rozwiązań, od strategicznego doradztwa informatycznego i biznesowego po integrację systemów, zarządzanie usługami IT i procesami biznesowymi oraz rozwiązania w zakresie własności intelektualnej. CGI współpracuje z klientami za pośrednictwem modelu relacji lokalnych uzupełnionych przez globalną sieć dostarczania rozwiązań, która pomaga klientom cyfrowo przekształcać swoje organizacje i przyspieszać wyniki. Z danych fiskalnych w 2020 zgłoszone zostały przychody w wysokości C $ 12,16 mld. Akcje CGI są notowane na TSX (GIB. A) i NYSE (GIB).

O Nexelis

Posiadając niezrównaną wiedzę specjalistyczną w dziedzinie immunologii, 5 placówek operacyjnych w Ameryce Północnej i Europie oraz

Pofertę usług pokrywającą potrzeby przemysłu farmaceutycznego od etapu selekcji wiodących do późnego etapu klinicznego, Nexelis jest wiodącym dostawcą usług opracowywania testów i zaawansowanych usług badań laboratoryjnych w dziedzinie chorób zakaźnych, chorób metabolicznych i onkologii. Nasz wszechstronny zespół naukowców, współpracujący z naszymi najnowocześniejszymi platformami technologicznymi, odegrał kluczową rolę w rozwoju, kwalifikacji, walidacji i testowaniu próbek na dużą skalę testów, które wspierały zgłoszenie do FDA prawie 100 nowych jednostek molekularnych, w tym szczepionki i leki biologiczne, leki przeciwwirusowe, immunoterapie, produkty do terapii genowej i komórkowej.

Więcej informacji

Dla inwestórów
Maher Yaghi
Vice-President, Investor Relations
maher.yaghi@cgi.com
+1 514-415-3651

Dla mediów

Emilie Proulx
Manager, Media and public relations
emilie.proulx@cgi.com
+1 514-206-2851