Fairfax, Wirginia, październik 24, 2023

CGI Federal Inc., amerykańska spółka zależna będąca w całości własnością CGI Inc. (NYSE: GIB) (TSX: GIB.A), ogłosiła, że Biuro Spraw Konsularnych Departamentu Stanu USA rozszerzyło kontrakt na świadczenie usług wsparcia konsularnego w pięciu krajach regionu Azji i Pacyfiku. Nowa, 10-letnia umowa, obejmie  2-letni okres podstawowy i cztery 2-letnie okresy opcji, o łącznej wartości 69,9 mln USD. Wraz z odnowieniem kontraktu na usługi w regionie Azji i Pacyfiku w ramach globalnej strategii wsparcia dla zagranicznych usług wsparcia konsularnego 2.0 (GSS 2.0), CGI będzie w dalszym ciągu zapewniać krytyczne funkcje przetwarzania danych na miejscu dla usług konsularnych w Australii i na Fidżi, Japonii, Nowej Zelandii i Korei Południowej. Działania wesprze wprowadzenie w życie rozwiązania CGI Atlas360.

CGI wdroży nowo udoskonalone rozwiązanie CGI Atlas360, które w ramach innowacyjnej aplikacji łączy uczenie maszynowe z narzędziami AI i przetwarzaniem języka naturalnego. Użycie najwnowszych technologii ma na celu poprawę wydajności, efektywności i bezpieczeństwa w procesie ubiegania się o wizę. Ulepszenie, opracowane wyłącznie dla GSS 2.0, oferuje interaktywny czat i pocztę elektroniczną w czasie rzeczywistym w celu dostarczania informacji i/lub interakcji z wnioskodawcami online, wspierając preferencje językowe kraju ojczystego, a także niuanse w terminologii angielskiej i frazeologii.

„Jesteśmy dumni, że możemy kontynuować naszą współpracę z Departamentem Stanu w regionie Azji i Pacyfiku. Przedłużenie kontraktu to zasługa naszej owocnej, trwającej ponad 30 lat, współpracy” -powiedziała Stephanie Mango, Prezes, CGI Federal.  „Wraz ze zmieniającymi się potrzebami wnioskodawców i agencji, CGI angażuje się w dostarczanie ulepszonych rozwiązań w celu zaspokojenia kluczowych potrzeb ambasad i konsulatów USA”.

CGI z powodzeniem obsługuje przetwarzanie ponad 15 milionów amerykańskich paszportów i ponad 4 milionów wiz w 70 krajach każdego roku, dostarczając rozwiązania w zakresie procesów biznesowych i wielokanałowe narzędzia do zarządzania relacjami z klientami, które obejmują usługi informacyjne, planowanie spotkań, dostarczanie dokumentów i pobieranie opłat. Obecnie CGI świadczy usługi GSS dla 93 placówek, zwiększając dostęp do informacji wizowych, co ułatwia bezpieczne podróżowanie międzynarodowe.

„CGI pełni funkcję głównego integratora Biura od 1992 roku, dając Departamentowi Stanu wysoce doświadczony personel kierowniczy i wiedzę regionalną” – powiedziała Lacy Perry, starsza wiceprezes CGI ds. consultingu i dostaw. „Wspierając działania Biura na Pacyfiku od ponad dziesięciu lat, mamy doświadczenie i perspektywę niezbędną do tego, by w dalszym ciągu usprawniać  operacje konsularne, które zapewniają bezpieczeństwo, podróże, handel i dyplomację”.