FAIRFAX, VA, maj 11, 2021

CGI (NYSE: GIB) (TSX: GIB.A) został wybrany przez Departament Obrony (DoD) Defence Intelligence Agency (DIA) by wykonać kontrakt Solutions for the Information Technology Enterprise (SITE) III Kontrakt IDIQ. Celem jest usprawnienie dostarczania rozwiązań wspierających misje IT w tajnych i niesklasyfikowanych programach w wielu domenach bezpieczeństwa w DIA i National Geospatial-Intelligence Agency (NGA). SITE III to jeden z największych kontraktów IT w dziedzinie obrony i wywiadu. Okres obowiązywania kontraktu wynosi 10 lat z pułapem 12,6 mld USD.

CGI wykorzysta swoje doświadczenie w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań dla DIA w tym zakresie prac, który obejmuje poprawę integracji, udostępnianie i zabezpieczanie informacji poprzez zarządzanie technologią, zarządzanie aplikacjami, integrację i rozwój systemu oraz rozwiązania do zarządzania procesami biznesowymi. CGI rozszerzy swoje wsparcie dla DIA poprzez zapewnienie świadomego przywództwa, wiedzy technicznej i zarządzanych rozwiązań usługowych.

„CGI z niecierpliwością oczekuje dalszego rozszerzenia współpracy z DIA w zakresie dostarczania usług IT niezbędnych dla bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych” - powiedziała Stephanie Mango, prezes CGI Federal. „Dzięki naszej efektywnej zdolności do wprowadzania innowacji i tworzenia rozwiązań dla złożonych wyzwań informatycznych w wojskowych agencjach wywiadowczych, CGI jest dobrze przygotowane do dostarczania usprawnionych, elastycznych rozwiązań dla SITE III i członków społeczności wywiadowczej”.

O CGI Federal

CGI Federal Inc. jest spółką zależną należącą w całości do CGI Inc. w Stanach Zjednoczonych, której celem jest współpraca z agencjami federalnymi w celu dostarczania rozwiązań dla misji obronnych, cywilnych, służby zdrowia i wywiadowczych. Założona w 1976 roku, CGI jest jedną z największych niezależnych firm świadczących usługi doradztwa biznesowego i IT na świecie. Dysponując liczbą 77 000 konsultantów i innych specjalistów na całym świecie, CGI zapewnia kompleksowe portfolio możliwości, od strategicznego doradztwa informatycznego i biznesowego po integrację systemów, usług IT i procesów biznesowych oraz rozwiązań w zakresie własności intelektualnej. CGI współpracuje z klientami za pośrednictwem lokalnego modelu relacji uzupełnionego o globalną sieć dostaw, która pomaga klientom cyfrowo przekształcić ich organizacje i przyspieszyć wyniki. Przy przychodach w wysokości 12,16 miliardów dolarów CGI odnotowanych w roku rozliczeniowym 2020, akcje CGI są notowane na giełdach TSX (GIB.A) i NYSE (GIB). Dowiedz się więcej na cgi.com.

Więcej informacji:

Inwestorzy
Maher Yaghi
Vice-President, Investor Relations
maher.yaghi@cgi.com
+1 514-415-3651

Media
Mercedes Marx
Manager, Public Relations
mercedes.marx@cgifederal.com
+1 571-334-2344