MONTRÉAL, maj 10, 2021

CGI (TSX: GIB.A) (NYSE: GIB) z dużą przyjemnością ogłasza publikację raportu Corporate Social Responsibility (CSR) 2020, w którym podkreśla postępy w realizacji inicjatyw CSR w trzech kluczowych obszarach: ludzie, społeczność i klimat. Raport również udostępnia ambitny cel CGI - osiągnięcie zerowej emisji dwutlenku węgla do 2030 roku pod jego bezpośrednią i pośrednią kontrolą (zgodnie z definicją w Zakresie 1, 2 i podróżami służbowymi pracowników w Zakresie 3 protokołu Greenhouse Gas Protocol).

„CSR jest podstawową wartością CGI, a jednym z naszych głównych celów strategicznych jest pozostanie dbającą i odpowiedzialną korporacją we wszystkich społecznościach, w których żyjemy i pracujemy” - powiedział prezes i dyrektor generalny George Schindler. „W tym roku, bardziej niż kiedykolwiek, mamy świadomość tego, jak ważna jest nasza rola w budowaniu bezpieczniejszego i bardziej zrównoważonego świata”.

„W czasie pandemii ponad 76 000 naszych specjalistów z oddaniem i profesjonalizmem zareagowało na to, aby wspierać potrzebujących i zapewnić naszym klientom nieprzerwane i bezpieczne usługi” – dodał George Schindler. „Nasz raport CSR podkreśla nasze inwestycje i postępy we wspieraniu dobrobytu tych, którym służymy, włącznie z naszymi ostatnimi zobowiązaniami do osiągnięcia zerowej emisji CO2 do 2030 roku”.

Raport CGI CSR 2020 jest kontynuacją podpisania w zeszłym roku United Nations Global Compact. Podpisując Global Compact, zgodziliśmy się włączyć „Dziesięć Zasad” Porozumienia do swojej strategii i codziennych działań i zaangażowaliśmy w realizację szerszych celów United Nations w zakresie zrównoważonego rozwoju.

W raporcie są przedstawione nasze konkretne cele i osiągnięcia w odniesieniu do następujących kluczowych obszarów priorytetowych:

Ludzie

Jesteśmy zaangażowani w inspirowanie i edukowanie ludzi z różnych środowisk oraz pomaganie ludziom z grup niedostatecznie reprezentowanych w sektorze IT. W roku 2020 inicjatywy, mające na celu realizację tych planów, obejmowały ponad 200 obozów STEM (science, technology, engineering and mathematics), wspierały niemal 45 000 studentów poprzez różne programy mentorskie, praktyki i szkolenia oraz własną szkołę kodowania CGI U'Dev we Francji i Maroko.

„Mając na uwadze nasze zaangażowanie w różnorodność, sprawiedliwość i integracje, zapewniamy kompleksowe wsparcie osobom z niedostatecznie reprezentowanych grup i podejmujemy kroki, aby zapewnić wszystkim ludziom równe możliwości” - powiedział Laurent Gerin, Prezes CGI w Europie Zachodniej i Południowej. „Także jesteśmy dumni z tworzenia środowiska, które zapewnia ciągłe uczenie się wszystkim naszym profesjonalistom”.

Społeczność

Staramy się wykorzystywać swoje umiejętności i zasoby do poprawy dobrobytu lokalnych społeczności. Na przykład flagowy program CSR firmy, Dream Connectors, wspiera specjalistów CGI w uruchamianiu projektów CSR, zapewniając fundusze, technologie i wolontariuszy.

W 2020 roku profesjonaliści CGI poświęcili ponad 23 000 godzin pracy w ramach Dream Connectors. Co więcej, Dream Connectors zostało szybko zaadaptowane, żeby zapewnić konkretne wsparcie podczas pandemii z ponad 100 wdrożonymi inicjatywami, aby pomóc społecznościom zareagować na kryzys.

„Nasze zaangażowanie we wprowadzenie zmian naszych społeczności jest przywołane do życia dzięki naszemu globalnemu programowi Dream Connectors, umożliwiającemu każdemu z naszych specjalistów z dowolnego miejsca proponowanie projektów, które łączą nasze zasoby z lokalnymi potrzebami” - powiedział George Mattackal, Prezes CGI's Asia Pacific Global Delivery Centers. „W czasie pandemii szybko się skupiliśmy na tym programie, aby wspierać szeroki zakres inicjatyw, które pomagają służbom ratunkowym i organizacjom lokalnym”.

Klimat

Jedna trzecia lokalizacji CGI aktualnie posiada certyfikat ISO 14001, co jest zgodne z zobowiązaniem firmy do zapewniania klientom odpowiedzialnych praktyk operacyjnych i rozwiązań zrównoważonego rozwoju. Od 2014 roku zmniejszyły emisję dwutlenku węgla o 50%, a energia ze źródeł odnawialnych stanowi obecnie 41% zużycia energii przez firmę. Nasze zaangażowanie w zrównoważony rozwój zyskało uznanie za pomocą kluczowych wskaźników środowiskowych, w tym Dow Jones Sustainability Index, the CDP, i EcoVadis.

„Jesteśmy bardzo zaangażowani w dbanie o środowisko i zobowiązanie do całkowitej redukcji emisji dwutlenku węgla w CGI do 2030 roku” - powiedziała Tara McGeehan, Prezes CGI w Wielkiej Brytanii i Australii. „Ściśle współpracujemy z naszymi klientami, samorządami i partnerami, aby osiągnąć ten ważny cel”.

Odwiedź stronę cgi.com, aby przeczytać raport CGI CSR 2020 lub dowiedzieć się więcej o działaniach firmy w zakresie CSR.

O CGI

Założona w 1976 roku, CGI jest jedną z największych niezależnych firm świadczących usługi doradztwa informatycznego i biznesowego na świecie. Zatrudniająca 76 000 konsultantów i innych specjalistów w ponad 400 lokalizacjach na całym świecie, CGI zapewnia kompleksowe usługi, od strategicznego doradztwa informatycznego i biznesowego po integrację systemów, zarządzane usługi IT i procesów biznesowych oraz rozwiązania dotyczące własności intelektualnej. CGI współpracuje z klientami poprzez lokalny model relacji uzupełniony o globalną sieć dostaw, która pomaga klientom cyfrowo przekształcić ich organizacje i przyspieszyć wyniki. Przychody CGI Fiscal 2020 wyniosły 12,16 miliarda CG, a akcje CGI są notowane na giełdach TSX (GIB.A) i NYSE (GIB). Dowiedz się więcej na cgi.com.