Warszawa, Polska, czerwiec 27, 2023

CGI (TSX: GIB.A) (NYSE: GIB) we współpracy z Insurance Business Applications (IBA) wdrożyło natywne rozwiązanie chmurowe (IBSuite) dla Polskiego Gazu TUW. Spółka zyska w pełni digitalową, łatwą w zarządzaniu platformę ubezpieczeniową SaaS.  

Platforma IBSuite wdrożona we współpracy z CGI Polska daje możliwość szybkiej konfiguracji nowych produktów ubezpieczeniowych, rezygnując jednocześnie z prowadzenia złożonych prac programistycznych.

Wszystko dzięki funkcjonalnościom narzędzia: jest łatwe w integracji, w pełni natywne dla chmury z comiesięczną aktualizacją części corowej, z modułami zapewniającymi pełną konfigurowalność platformy, a także umożliwiającymi użytkownikom biznesowym tworzenie produktów oraz zarządzanie nimi.

- Wdrożenie dla spółki Polski Gaz Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych jest unikatowe w skali kraju. W pełni opraliśmy je o rozwiązanie chmurowe IBSuite w zakresie developmentu, konfiguracji i uruchomienia produkcyjnego. Finalnie klient otrzymuje usługę chmurową w postaci działającego ubezpieczeniowego systemu corowego włącznie ze skonfigurowanymi produktami ubezpieczeniowymi gotowymi do rozpoczęcia procesu sprzedaży, czyli rejestracji polis w systemach wraz ze swobodą wprowadzania zmian, a także z możliwością obsługi procesów szkodowychmówi Bartłomiej Nieścierowicz, CGI Senior Vice President, Business Unit Leader na Polskę, Litwę, Łotwę i Estonię.

IBSuite umożliwia użytkownikom projektowanie komunikacji z odbiorcą w postaci SMS-ów, e-maili w formacie HTML, a także przesyłanie wymaganych dokumentów dotyczących procesu nabywania i obsługi polis ubezpieczeniowych. CGI współpracuje z IBA w rozwoju i wdrażaniu tego rozwiązania na całym świecie. Czas wprowadzenia na rynek produktów ubezpieczeniowych (Time to Market) jest możliwie najniższy. W przypadku wdrożenia w CGI są to 2-3 miesiące od startu prac do uruchomienia produkcyjnego platformy z produktem gotowym do sprzedaży. 

Wybraliśmy IBSuite, ponieważ jego możliwości doskonale wpisują się w nasze plany rozbudowy oferty produktowej. Jest to nowoczesna, w pełni cyfrowa platforma w chmurze publicznej, działająca w trybie 24/7, z udowodnionym naciskiem na niezawodność, skalowalność i zgodność z wytycznymi. Aplikacja wdrożona w krótkim czasie pozwala nam dostosować ofertę produktową dla klienta indywidualnego oraz reagować na wymagania naszych partnerów powiedział Dariusz Śpiewak, CIO Polski Gaz TUW.

Komisja Nadzoru Finansowego wymaga, aby rozwiązania stosowane przez zakłady ubezpieczeń były zgodne z wytycznymi UE oraz zasadami UKNF. Utrudnia to zachowanie zgodności z regulacjami, a jednocześnie nie przekłada się na efektowność dla biznesu. Wykorzystując swoją globalną wiedzę specjalistyczną, CGI wdrożyło rozwiązanie, które pozwala zachować zgodność, a dodatkowo - znacznie przyspiesza procesy biznesowe w organizacji. 

- Dla Platformy IBSuite praktycznie nie ma ograniczeń co do skali bądź specyfiki modelu biznesowego. Szczególnie jeśli mówimy o tzw. produktach digitalowych czy liniach ubezpieczeniowych. Platforma może być zeskalowana do potrzeb każdego podmiotu sektora ubezpieczeniowego. Dzięki doświadczeniu Zespołu CGI, który zna doskonale platformę IBSuite z innych globalnych wdrożeń dla sektora ubezpieczeniowego, mogliśmy wprowadzić produkt, który świetnie działa na polskim rynku – włącznie ze wsparciem językowym mówi Karina Buch, CCO IBA.  

W przypadku korzystania z platformy IBSuite Klient ponosi jedynie koszt opłat miesięcznych za udostępnione rozwiązanie i nie ponosi żadnych wydatków inwestycyjnych przed uruchomieniem sprzedaży, takich jak zakup licencji systemu oraz zorganizowanie infrastruktury IT wraz z adekwatną platformą systemową. To rozwiązanie, które z perspektywy inwestycyjnej jest dużo bardziej przyjazne dla przedsiębiorstw, a przede wszystkim pozwala na wykorzystywanie platformy w takim zakresie, jakiego potrzebuje biznes w danym momencie.

Dowiedz się więcej o platformie IBSuite i rozwiązaniach chmurowych, odpowiadających na potrzeby branży ubezpieczeniowej.

O CGI

CGI to jedna z największych na świecie, niezależnych firm, świadczących usługi doradztwa biznesowego i informatycznego na świecie. Została założona w Kanadzie w 1976 roku. Zatrudniając 90 250 konsultantów i profesjonalistów na całym świecie, CGI świadczy kompleksowe usługi – od strategicznego doradztwa informatycznego i biznesowego, przez integrację systemów i zarządzanie usługami IT, aż po rozwiązania z obszaru własności intelektualnej.

Eksperci CGI łączą znajomość lokalnych rynków z międzynarodowym doświadczeniem w przeprowadzaniu procesów transformacji cyfrowej oraz projektowaniu narzędzi, wpływających na dalszy rozwój i konkurencyjność biznesu. Przychody CGI w roku fiskalnym 2022 osiągnęły poziom 12,87 mld USD. Więcej informacji na: www.cgi.com

Media  

Rafał Cholewczyński
Marketing and Communications Business Partner Poland Lithuania Latvia and Estonia
Rafal.Cholewczynski@cgi.com
+48 500-650-300