Montréal (Quebec), kwiecień 16, 2024

CGI (TSX: GIB.A) (NYSE: GIB), jedna z największych na świecie firm konsultingowych specjalizujących się w obszarze zarządzania i IT ogłosiła, że rozwiązanie biznesowe CGI Hotscan360 zostało uznane za lidera rynku przez wiodącą firmę badawczo-doradczą Celent w jej najnowszym raporcie dotyczącym technologii przestrzegania przepisów przeciwdziałania przestępczości finansowej. Celent umieściło CGI Hotscan360 w najwyżej ocenianej kategorii w nowej matrycy możliwości technologicznych, doceniając rozwiązanie za szeroki zakres funkcjonalności i zaawansowaną technologię.

“Wraz ze wzrostem szybkości i częstotliwości płatności elektronicznych, nasza zdolność do ochrony organizacji klientów przed przestępczością finansową jest kluczowym elementem strategii CGI w obszarze bankowości” powiedział Andy Schmidt, Vice-President & Global Industry Lead for Banking w CGI. „Łącząc skalowalność, szczegółowość i AI, rozwiązanie CGI Hotscan360 umożliwia klientom szybkie skanowanie strukturalnych i niestrukturalnych formatów wiadomości z dużą prędkością i z wyjątkowo niskim wskaźnikiem fałszywie pozytywnych wyników.”

Zdaniem Martina Zelenki, Vice-President, Intellectual Property for Hotscan360 w CGI bycie docenionym przez Celent stanowi potwierdzenie naszego zaangażowania w pomoc klientom w osiąganiu sukcesów poprzez tworzenie bezpiecznych, wiodących na rynku rozwiązań. „Rośnie złożoność przestępczości finansowej, regulatorzy coraz bardziej skupiają się na przeciwdziałaniu praniu pieniędzy, a problemy z bezpieczeństwem na rynku bankowym wzmagają popyt na bardziej zaawansowane narzędzia do walki z przestępczością finansową. Istnieje fundamentalna potrzeba nowoczesnych rozwiązań, takich jak CGI Hotscan360, które oferują zintegrowane, inteligentne i działające w czasie rzeczywistym możliwości przeciwdziałania praniu pieniędzy, które pomagają zachować należytą staranność wobec klienta i skuteczność wykrywania oszustw.”

„Rewolucja w cyfrowych usługach finansowych tworzy coraz bardziej złożone środowiska transakcyjne,” powiedział Neil Katkov, Dyrektor w obszarze ryzyka w Celent. „W związku z tym instytucje finansowe stają przed zwiększonymi wymaganiami regulacyjnymi dotyczącymi procesów screeningowych, co skłania je do przyjęcia nowych lub zaktualizowanych technologii, które zwiększą skuteczność i szybkość reagowania.”

Raport Celent podkreśla „ekspercką wiedzę domenową CGI w zakresie screeningu list ostrzegawczych” oraz zdolność „do prowadzenia nadzorowanych lub nienadzorowanych modeli AI dostarczonych przez klienta.” Celent zauważa także, że klienci doceniają „łatwą konfigurację rozwiązania (CGI Hotscan360), jego niezawodność i szybkość.”

Więcej informacji na www.cgi.com

Informacje o CGI

Założona w 1976 roku firma CGI jest jedną z największych na świecie niezależnych firm konsultingowych w zakresie technologii informatycznych (IT) i zarządzania. CGI zatrudnia 90 500 konsultantów i specjalistów na całym świecie, którzy zapewniają kompleksowe portfolio usług i rozwiązań, w tym doradztwo w zakresie zarządzania IT i strategii, integrację systemów, zarządzane usługi IT i procesy biznesowe oraz rozwiązania w zakresie własności intelektualnej. Współpraca CGI z klientami opiera się na lokalnym modelu relacji, połączonym z globalną siecią świadczenia usług, która umożliwia klientom cyfrową transformację ich organizacji i przyspieszenie wyników. W roku podatkowym 2023 CGI wygenerowało przychody w wysokości 14,30 mld USD. Akcje CGI są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Toronto (GIB. A) oraz Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (GIB).Więcej informacji na: www.cgi.com

Media

Rafał Cholewczyński
Marketing and Communications Business Partner Poland Lithuania Latvia and Estonia
Rafal.Cholewczynski@cgi.com
+48 500-650-300