Helsinki, Finlandia, luty 19, 2021

CGI (NYSE: GIB) (TSX: GIB. A) i OP Financial Group podpisały umowę, która rozszerza długoterminową współpracę, sięgającą 2013 roku, na polu rozwoju aplikacji i zarządzania nimi. CGI będzie odpowiedzialne za rozwój i dostarczanie usług cyfrowych dla działalności ubezpieczeniowej OP Financial Group.

"Wysokiej jakości i niezawodne usługi technologiczne mają kluczowe znaczenie dla zapewnienia doskonałej obsługi klienta i pracowników", mówi Juho Malmberg, wiceprezes wykonawczy ds. Rozwoju i technologii w OP Financial Group. "CGI udowodniło, że jest partnerem IT, który rozumie nasze cyfrowe potrzeby biznesowe i jest w stanie je spełnić."

Od 2013 roku współpraca między CGI, a OP Financial Group wzrosła i obejmuje ponad 600 specjalistów CGI pracujących dla OP Financial Group. Ponad 300 z tych specjalistów pracuje w bliskiej relacji ze swoimi odpowiednikami OP w Finlandii, a pozostali pracownicy wspierani są przez globalne centra dostaw CGI.

"OP Financial Group jest światowym pionierem w efektywnym wdrażaniu technologii cyfrowych i serwisowych metod typu Agile w obsłudze swoich klientów", powiedziała Leena-Mari Lähteenmaa, prezes CGI w Finlandii, Polsce i krajach bałtyckich. "Cenimy sobie możliwość poszerzenia naszej współpracy w celu przyspieszenia cyfryzacji, elastyczności biznesoweji ogólnej wydajności operacyjnej OP Financial Group. Pogłębienie naszego partnerstwa potwierdza jakość naszych usług i siłę naszego sposobu pracy."

"Oprócz poprawy jakości obsługi klientów i pracowników, naszymi kluczowymi celami we współpracy z CGI jest tworzenie wartości i opłacalność świadczenia usług IT", dodał Juho Malmberg. "Umowa ta umożliwi nam osiągnięcie wszystkich naszych celów poprzez lepsze wykorzystanie możliwości CGI w innowacyjnych obszarach, takich jak automatyzacja i zaawansowana analityka."

O OP

OP Financial Group to największa fińska grupa usług finansowych, z dwoma milionami klientów-właścicieli i ponad 12 000 pracowników. OP świadczy kompleksowe usługi bankowe i ubezpieczeniowe dla klientów indywidualnych i korporacyjnych. OP Financial Group składa się z banków spółdzielczych PO, jej centralnej spółdzielni oraz jej spółek zależnych i stowarzyszonych. Misją OP jest promowanie trwałego dobrobytu, bezpieczeństwa oraz dobrego samopoczucia dla właścicieli-klientów i dla regionu operacyjnego. www.op.fi

O CGI

Założona w 1976 roku firma CGI jest jedną z największych niezależnych firm z branży IT i doradztwa biznesowego na świecie. Dzięki około 76 000 konsultantom i profesjonalistom na całym świecie CGI oferuje kompleksowe portfolio rozwiązań, od strategicznego doradztwa informatycznego i biznesowego po integrację systemów, zarządzanie usługami IT i procesami biznesowymi oraz rozwiązania w zakresie własności intelektualnej. CGI współpracuje z klientami za pośrednictwem modelu relacji lokalnych uzupełnionych przez globalną sieć dostarczania rozwiązań, która pomaga klientom cyfrowo przekształcać swoje organizacje i przyspieszać wyniki. Z danych fiskalnych w 2019 zgłoszone zostały przychody w wysokości C $ 12,1 mld. Akcje CGI są notowane na TSX (GIB. A) i NYSE (GIB).

Dowiedz się więcej na cgi.com.

Więcej informacji
Rafał Cholewczyński
Marketing and Communications Business Partner Poland Lithuania Latvia and Estonia
M. +48 500-650-300
Rafal.Cholewczynski@cgi.com