Madryt, Hiszpania, listopad 3, 2021

CGI (NYSE: GIB) (TSX: GIB.A) ogłosiło, że przejmuje Cognicase Management Consulting (CMC), wiodącego od ponad 25 lat głównie na rynku hiszpańskim, dostawcę usług i rozwiązań doradczych w zakresie technologii i zarządzania.

Przejęcie poszerzy obecność CGI w Hiszpanii i wzmocni model bliskiego działania z klientami. CMC zapewni CGI zwiększoną wydajność, by lepiej służyć swoim klientom i pomóc im przyspieszyć ich cyfryzację. Sprawdzona wiedza branżowa i rozwiązania CMC uzupełniają kompleksowe usługi CGI, od szerokich możliwości konsultingowych po integrację systemów i zarządzane usługi IT.

CMC, założona w 1993 roku firma, dostarcza wysokiej jakości usługi cyfrowe większości firm IBEX 35 i obsługuje dużych klientów we wszystkich branżach. Licząca około 1500 wysoko wykwalifikowanych specjalistów, CMC działa na silnym rynku metropolitalnym wspieranym przez centra dostaw obsługujące klientów w Hiszpanii, Włoszech, Portugalii, Kolumbii i Meksyku. Przez lata firma CMC funkcjonowała jako często wybierany partner cyfrowy dzięki kompleksowemu portfolio usług i solidnemu ekosystemowi partnerów technologicznych.

„Nie możemy się doczekać połączenia sił z CMC, aby pomóc naszym klientom przyspieszyć ich cyfryzację i tym samym podnieść naszą wartość biznesową dzięki zjednoczonym kompleksowym możliwościom” – powiedział George D. Schindler, prezes i dyrektor generalny CGI. „Usługi, rozwiązania i wysoko wykwalifikowani pracownicy CMC pozwolą nam znacznie wzmocnić nasze portfolio usług i możliwości w Hiszpanii”.

„CMC i CGI to dwie organizacje z tym samym spojrzeniem na kulturę organizacji, podzielające te same wartości, w tym silne zaangażowanie w kierunku rozwoju własnego pracowników, głód innowacji oraz doskonałość w realizacji zadań” – powiedział Jean-Michel Baticle, prezes i dyrektor operacyjny CGI. "Chcę serdecznie powitać wszystkich pracowników CMC w społeczności CGI."

„CMC jest dumne, że zostało wybrane przez tak uznanego lidera branży jak CGI, aby kontynuować rozwój swojej działalności”, powiedział Jaime Hortelano, prezes CMC. „Łącząc siły z CGI, CMC staje się jednym z najsilniejszych graczy na naszych rynkach, z doskonałym, bardziej konkurencyjnym zespołem, który nadal będzie dostarczał wyróżniającą się wartość dla naszych klientów. Jestem szczęśliwy, że mogę być częścią zespołu przywódczego CGI”.

Po uzyskaniu wszelkich zgód od władz hiszpańskich, transakcja jest na dobrej drodze do formalnego zamknięcia przed końcem tego miesiąca.

O CGI

Założona w 1976 roku firma CGI jest jedną z największych niezależnych firm świadczących usługi doradztwa informatycznego i biznesowego na świecie. Zatrudniając 78 000 konsultantów i innych specjalistów na całym świecie, CGI zapewnia kompleksowe portfolio możliwości, od strategicznego doradztwa informatycznego i biznesowego po integrację systemów, zarządzane usługi informatyczne i procesy biznesowe oraz rozwiązania z zakresu własności intelektualnej. CGI współpracuje z klientami poprzez lokalny model relacji uzupełniony o globalną sieć dostaw, która pomaga klientom cyfrowo przekształcać ich organizacje i przyspieszać wyniki. Przychody CGI Fiscal 2020 wyniosły 12,16 miliarda CAD, a akcje CGI są notowane na TSX (GIB.A) i NYSE (GIB). Dowiedz się więcej na cgi.com.

Po więcej informacji:

Inwestorzy
Maher Yaghi
Wiceprezes ds. Relacji Inwestorskich
maher.yaghi@cgi.com
+1 514-415-3651

Media
Emilie Proulx
Menedżer, media i public relations
emilie.proulx@cgi.com
+1 514-206-2851