Fairfax, Virgina, listopad 17, 2021

CGI zostało wybrane przez General Services Administration (GSA) do wielozadaniowego kontraktu ASTRO Indefinite-Delivery/Indefinite-Quantity (IDIQ). Ta 10-letnia nagroda daje CGI możliwość ubiegania się o zlecenia o nieograniczonej wartości maksymalnej na badania, rozwój, wsparcie, utrzymanie i obsługę załogowych, bezzałogowych i opcjonalnie załogowych platform oraz robotyki, takich jak satelity, pojazdy nośne i powiązane usługi.

Znana ze zdolności do budowania złożonych, kluczowych dla misji kosmicznych systemów oprogramowania i integracji złożonych systemów sprzętowych z odpowiednimi rozwiązaniami programowymi CGI jest uznanym liderem w dziedzinie bezpieczeństwa i zastosowań kosmicznych. Jest także uważana za europejskiego lidera w naziemnym segmencie wojskowej komunikacji satelitarnej.

„Wykorzystaliśmy naszą długą historię pomagania klientom we wdrażaniu złożonych, kluczowych dla misji kosmicznych systemów oprogramowania, a także w innych pracach związanych z rozwojem oprogramowania i integracją systemów” – powiedziała Stephanie Mango, prezes CGI Federal. „Z naszą pracą w przestrzeni kosmicznej, która jest od dawna ugruntowana w Europie, dopiero zaczynamy budować naszą obecność w Ameryce Północnej i jesteśmy zachwyceni, że możemy wnieść nasze sprawdzone osiągnięcia i rozwiązania na rynek rządowy USA”.

GSA opracowała umowę główną ASTRO przede wszystkim po to, aby pomóc Departamentowi Obrony Stanów Zjednoczonych usprawnić proces nabywania dla wojskowych dowództw bojowych. Kontrakt główny umożliwia wszystkim agencjom federalnym nabywanie za pośrednictwem FEDSIM, dostawcy usług wspomagających, załogowych i bezzałogowych platform i usług na następne 10 lat, bez maksymalnego pułapu dolarowego.

„Z ponad 40-letnim doświadczeniem we wspieraniu przemysłu kosmicznego i w obsłudze rządu federalnego CGI z przyjemnością wniesie swoje przemyślane przywództwo i wiedzę techniczną do świadczenia usług w ramach kontraktu ASTRO GSA” – stwierdził Mike Pullen, wiceprezes ds. usług konsultingowych w CGI Federal. „Z niecierpliwością czekamy na współpracę z naszymi partnerami, aby przyczynić się do sukcesu ASTRO”.

O CGI Federal

CGI Federal Inc, amerykańska filia CGI Inc, jest oddana współpracy z agencjami federalnymi w celu dostarczania rozwiązań dla misji obronnych, cywilnych, opieki zdrowotnej i wywiadu. Założona w 1976 roku CGI jest jedną z największych na świecie firm świadczących usługi konsultingowe w zakresie IT i biznesu. Z 80 000 konsultantów i innych specjalistów na całym świecie dostarcza kompleksowe portfolio możliwości – od strategicznego konsultingu IT i biznesowego po integrację systemów, zarządzanych usług IT i procesów biznesowych oraz rozwiązań własności intelektualnej. CGI współpracuje z klientami poprzez lokalny model relacji uzupełniony o globalną sieć dostaw, która pomaga klientom w cyfrowej transformacji ich organizacji i przyspieszaniu wyników. Z raportowanym przychodem za rok fiskalny 2021 w wysokości 12,13 miliarda dolarów akcje CGI są notowane na TSX (GIB.A) i NYSE (GIB). Dowiedz się więcej na cgi.com.