Melbourne, Australia, marzec 2, 2022

Melbourne, Australia, 1 marca 2022 - CGI (NYSE: GIB) (TSX: GIB.A) ogłasza, że filia CGI Technology and Solutions Australia Pty Limited sfinalizowała planowane przejęcie Unico, firmy konsultingowej i integratora systemów z Melbourne w Australii, po pozytywnym rozpatrzeniu sprawy przez australijską Radę Kontroli Inwestycji Zagranicznych (Foreign Investment Review Board).

Unico, które zostało założone w 1984 roku, wnosi do CGI około 130 profesjonalistów, głównie z Melbourne, znacznie zwiększając liczbę pracowników w Australii. Zespół dołączy do istniejącego biznesu CGI w Australii, który stanowi część Strategicznej Jednostki Biznesowej Wielkiej Brytanii i Australii.

– Połączenie sił z Unico pomoże naszym klientom wykorzystać nowe możliwości dzięki cyfrowej transformacji ich łańcuchów wartości – powiedziała Tara McGeehan, Prezes CGI na Wielką Brytanię i Australię. – Usługi, rozwiązania i wysoko wykwalifikowani pracownicy Unico wzmacniają nasze portfolio usług, a także wspólne możliwości świadczenia rozwiązań end-to-end w Australii. Gorąco witam zespół Unico w rodzinie CGI.

– Jest oczywiste, że nasze organizacje mają podobną kulturę korporacyjną i wspólne wartości – powiedział Mark Aston, Senior Vice President i Business Unit Leader na region Wielkiej Brytanii Północnej i Australii w CGI. – Spodziewamy się, że nasza integracja przebiegnie sprawnie i pomyślnie, szybko dostarczając wartość naszym trzem interesariuszom: klientom, udziałowcom i specjalistom.

– Jesteśmy głęboko przekonani, że ta fuzja przyspieszy naszą dywersyfikację na nowe branże i zapewni najlepsze możliwości rozwoju dla obu organizacji, w tym nowe możliwości kariery, dostęp do szerokich szkoleń i rozwoju, specjalistyczną wiedzę w zakresie technologii offshore oraz rozszerzoną bazę klientów.

Połączenie, w powiązaniu z niedawnym otwarciem CGI's Space, Defence and Intelligence Hub w Adelajdzie, rozszerzy i przyspieszy obecność CGI w Australii oraz jej pozycję jako przodującego dostawcy bezpiecznych i elastycznych usług typu end-to-end, w tym doradztwa biznesowego i strategicznego IT, integracji systemów, usług zarządzanych oraz rozwiązań biznesowych opartych na własności intelektualnej.

Inwestorzy

Kevin Linder
Senior Vice-President, Finance and Treasury, and Head of Investor Relations
kevin.linder@cgi.com
+1-905-973-8363

Media

Paul Butler
External Communications Manager
p.butler@cgi.com
+44 (0)7920 784199