Jacek Rekos

Jacek Rekos

Vice President Consulting Services / Consulting & Large Deals Lead

Ostatnie miesiące stanowią wyzwanie dla gospodarki. Większość sektorów odczuło na własnej skórze skutki pandemii. Konsekwencje zamrożenia gospodarki będą odczuwalne jeszcze przez długi czas. Wiele organizacji będzie zmuszonych do wdrożenia programu restrukturyzacji kosztów, aby utrzymać się na rynku oraz wprowadzić niezbędne innowacje w zakresie digitalizacji, aby wyjść z tej sytuacji minimalizując straty.

CGI jako firma konsultingowa posiada doświadczenie we wdrożeniach w sektorze IT oraz dzieli się tym doświadczeniem i wiedzą z branżą Retail. Mając odpowiednie kompetencje CGI oferuje weryfikację potencjału współpracy i wdrożenia zmian w departamencie IT, określanego jako proof-of-concept (PoC).

Proces, który oferujemy pozwala na weryfikację możliwości optymalizacji procesów i działań w firmie. Zwieńczeniem działania jest raport, który umożliwia nakreślenie dalszej współpracy i kierunku rozwoju zarówno klienta, jak i CGI.

Potrzebę takich zmian obserwujemy szczególnie w sektorze Retail. Nasi konsultanci, specjalizujący się w sprzedaży detalicznej na całym świecie, śledzą sytuacje lokalnych rynków i porównują je z globalnymi trendami. Dzięki modelowi Global Delivery Network jesteśmy gotowi wspierać firmy w zakresie zmian i wdrożeń w obszarze IT. Nasi specjaliści są dostępni w 40 krajach, aby przeprowadzać optymalizacje działów IT oraz rozbudowywać i usprawniać działanie usług klienta.

W Polsce rozpoczęliśmy rozmowy z kilkudziesięcioma podmiotami, które są zainteresowane implementacją najnowszych rozwiązań.

Na podstawie już zrealizowanych projektów możemy stwierdzić, że poziom oszczędności kosztów IT dla firmy przekraczają 20% rocznie. Zaoszczędzone środki organizacja może przeznaczyć na dalsze działania transformacji strategicznej biznesu, w tym wprowadzanie nowych produktów i usług, innowacji oraz usprawnień w obszarze doświadczeń klientów.

O tym autorze

Jacek Rekos

Jacek Rekos

Vice President Consulting Services / Consulting & Large Deals Lead

Jacek w wyjątkowy sposób łączy kompetencje konsultingowe z operacyjnymi. To lider z bogatym doświadczeniem, którego siłą jest m. in. umiejętność budowania zmotywowanych zespołów i zarządzania projektami na wielką skalę. Z CGI związany jest od 11 lat. Swoją szeroką wiedzą dzieli się nie tylko ze ...