Mariusz Pachocki

Mariusz Pachocki

Lead Consultant Commercial Sector

Salesforce CRM jest narzędziem, które od prawie dwóch dekad jest rozwijane przez firmę Salesforce.com. O sukcesie tej platformy mogą mówić nie tylko jej twórcy, ale również firmy, które korzystają z niej w ramach prowadzonej działalności lub kampanii. 
Sama platforma oferuje takie rozwiązania jak:
1.    Sales Cloud
2.    Service Cloud
3.    Marketing Cloud
4.    NGO Cloud

... i wiele innych, które ułatwiają zarządzanie kontaktami, relacjami prowadzonymi z klientami oraz samym biznesem. Wiodące korporacje wykorzystujące narzędzia Salesforce to między innymi ABB oraz Shneider Electric, który zwiększył swoje możliwości obsługi klienta i sprzedaży dzięki zintegrowaniu ich w ramach tego narzędzia jak również WGL Energy, które lepiej zarządza relacjami z klientami oraz obsługą zgłoszeń dotyczących awarii.
Sukcesem platformy jest również wymiar edukacyjny, który pomaga nie tylko w opanowaniu działania produktu i zwiększenia efektywności zespołu, który nad nim pracuje, ale również wspiera bliski kontakt z odbiorcami końcowymi i daje możliwość rozwoju usługi.
Rozwiązania dla biznesu są dobrze znane nie tylko ze względu na jakość produktu, ale też jego niezawodność, bogactwo modułów dostępnych do dostosowywania i konfiguracji w ramach potrzeb organizacji. Salesforce jest bez wątpienia liderem na świecie i stoją za tym sukcesem konkretne cyfry, które pokazują ciągły wzrost notowań firmy na giełdzie.

CGI w ramach swojej współpracy (firma jest platynowym partnerem na poziomie globalnym) dokonała już wielu wdrożeń w obszarze komercyjnym. Jednak to co jest naszym wyróżnikiem, również na rynku polskim, to fakt że promujemy zastosowanie Saleforce również w ramach organizacji pozarządowych. 
Salesforce oprócz dostarczania najlepszych rozwiązań dla biznesu jest również firmą odpowiedzialną społecznie i udostępnia specjalny pakiet narzędzi NPSP dla organizacji pozarządowych (NGO). W ramach tego pakietu, organizacje otrzymują kompletne narzędzie służące m.in. do:
1.    Obsługi zbierania funduszy
2.    Administracji darowiznami i darczyńcami 
3.    Kontroli wydatków w prowadzonych projektach
4.    Zarządzania działaniami wolontariatu
5.    Efektywnej komunikacji (chat, email) z darczyńcami i beneficjentami organizacji
6.    Raportowania i kontroli efektywności działań organizacji

Cały pakiet, ma wartość około 50 tysięcy złotych w modelu rocznej subskrypcji. Dla 10 użytkowników organizacji jest dostępny bezpłatnie. Ta bogata oferta (zarówno na poziomie rozwiązań jak i wartości subskrypcji) pozwala na pełną kontrolę nad działaniem fundacji i organizacji pozarządowych, rozkładaniem wpłat na poszczególne projekty, pełną administrację darczyńców, prowadzenie kampanii zbierania funduszy oraz wiele innych obszarów.
Potencjał wykorzystania produktu jest zależny od opanowania biegłości w jego obsłudze. CGI ma doświadczenie we wdrażaniu projektów Salesforce zarówno na poziomie biznesu jak i organizacji pozarządowych. Wiemy jakie procedury pomagają w osiągnięciu szybkiej efektywności przy wykorzystaniu narzędzia CRM, a  bazując na doświadczeniu przy współpracy z innymi organizacjami, wiemy jak należy wdrożyć narzędzie szybko i efektywnie. Oferujemy kilka pakietów wdrożeniowych, które są dostosowane do różnych potrzeb organizacji. Pozwala to na łatwe podjęcie decyzji i szybkie rozpoczęcie pracy z systemem przez użytkowników. 

Wspólnie z działem marketingu wspieramy fundacje i stowarzyszenia tak, aby Ci którzy pomagają innym mogli to robić jeszcze bardziej efektywnie. Jest to część polityki CSR, która jest prowadzona przez CGI w Polsce. 

Na koniec warto wspomnieć, że Salesforce jest zbiorem rozwiązań, które można dostosować i łączyć z innymi systemami. Integracja wymaga nie tylko doświadczenia, ale również wiedzy. Dlatego oprócz samego wdrożenia systemu skupiamy się na dalszej współpracy, która dotyczy rozwoju fundacji i funkcjonalności narzędzia. Wybór NGO Cloud zabezpiecza bieżące wymagania oraz przyszłe potrzeby organizacji, a co najważniejsze dzięki kompleksowej platformie pozwala zwiększyć czas jaki można przeznaczyć na pomoc potrzebującym.
Jeśli są Państwo zainteresowani współpracą z CGI, zapraszam do kontaktu bezpośredniego lub poprzez formularz kontaktowy umieszczony na naszej stronie.

O tym autorze

Mariusz Pachocki

Mariusz Pachocki

Lead Consultant Commercial Sector

Mariusz Pachocki jest odpowiedzialny za rozwiązania Omni Channel Management i CRM. Specjalizuje się w technologiach chmurowych takich jak Genesys Cloud, Microsoft Dynamics, Oracle CRM. Jest odpowiedzialny za wdrożenia rozwiązań Contact Center i integracje z CRM dla klientów CGI. W sektorze Commercial pracuje od ponad sześciu ...