Pandemia SARS-COVID-19 bez wątpienia wpływa na gospodarkę. Rozumiemy obawy ludzi przed zmianami. A w tak nieprzewidywalnych czasach nachodzi nas wiele myśli. W CGI wiemy, że każdy kryzys niesie ze sobą nowe możliwości. Kontynuując naszą walkę z COVID-19, postanowiliśmy nie przerywać procesu rekrutacyjnego.

Jako lider Centrum Kompetencji Ubezpieczeniowych w CGI, chciałabym podzielić się moimi przemyśleniami na temat obecnej sytuacji. Nasz globalne doświadczenie i wiedza zobowiązują nas do zapewnienia ciągłości usług i ścisłej współpracy z naszymi klientami.

Wspieramy liderów sektora ubezpieczeniowego, którzy korzystają ze znanego na całym świecie rozwiązania o nazwie Tia. Nasz status partnera pozwala na implementację oraz wspieranie działania systemu TIA na najwyższym poziomie. Wiemy, że digitalizacja jest przyszłością, dlatego wspieramy naszych klientów w procesach zwiększania efektywności modelu przychodów, oferujemy nowe rozwiązania i funkcjonalności. Umożliwiamy dostęp do najnowszych trendów technologicznych, takich jak inteligentne chatboty, analityka wideo przy bieżącym wsparciu najlepszych ekspertów.

Nasze doświadczenie pozwoliło nam na stworzenie modelu rekrutacji, który można przeprowadzić zdalnie. Przez cały okres pandemii zatrudniamy nowych specjalistów, przede wszystkim w ramach sektora ubezpieczeń. Znaczny odsetek nowych kandydatów pochodzi z programu rekomendacji naszych pracowników. Większość z nich to juniorzy, którzy dołączają do po odbyciu stażu. Prawie 80% z nich zostaje z nami na dłużej.

Jak reagujemy w tych niepewnych czasach? Opracowaliśmy szereg kroków, które podejmujemy, by upewnić się, że rekrutacja jest bezpieczna i pozwoli na wybranie najlepszego kandydata.

Pierwszym etapem jest wyłonienie potencjalnych pracowników poprzez wyselekcjonowanie CV przesłanych na naszą platformę rekrutacyjną - Njoyn. Z wybranymi kandydatami kontaktujemy się poprzez narzędzia umożliwiające wirtualne spotkania. Pozwala nam to w bezpieczny sposób ocenić  zdolności naszych potencjalnych pracowników. Dotyczy to umiejętności tj. znajomość języka angielskiego, analitycznego myślenia oraz kreatywność. Nasza platforma konferencyjna posiada opcję udostępniania ekranu online. Dzięki temu, natychmiast możemy zweryfikować zdolności kandydatów poprzez stosowanie gier i zadań wspomaganych komputerowo.

Następnym etapem jest program praktyk CGI. Nasi stażyści zaczynają od szkolenia z podstaw branży ubezpieczeniowej, metodologii agile i różnych innych szkoleń technicznych, w tym Oracle SQL, PL/SQL, ADF, itp. Otrzymują również dostęp do szkoleń na temat rozwiązań CGI, które pomogą im w codziennej pracy. Kursy prowadzone są przez dwa miesiące. Następnie, stażyści rozpoczynają pracę nad symulacjami projektów, by móc dokładniej zrozumieć logikę oraz sposób pracy. Ukończenie szkolenia oznacza, że praktykanci są w pełni przygotowani do udziału w prawdziwych projektach – rozpoczynają pracę na stanowiskach młodszych programistów i testerów.

Praktyki odbywają się trzy razy w roku: w sezonie zimowym, letnim i jesiennym. Za każdym razem poznajemy od 5 do 10 młodych talentów o otwartych umysłach i zupełnie nowym sposobie myślenia. Dzięki naszej współpracy, rynek litewski  oraz łotewski zyskują nowych specjalistów, którzy pod naszą opieką mają możliwość poznania nowego środowiska pracy. W CGI zapewniamy także niezbędne narzędzia do pracy zdalnej.

Najważniejsze zalety naszego programu stażowego:

  • Praca przy bieżących projektach (po zakończonym etapie pracy na symulacjach projektów) – dzięki temu nasi stażyści mają możliwość ciągłego rozwoju
  • Narzędzia dostosowane do specyficznych wymagań biznesowych – stażyści zdobywają wiedzę przy wsparciu naszych ekspertów
  • Nasze globalne i lokalne doświadczenie pozwala  stażystom na zdobycie wiedzy i doświadczenia
  • Blisko 80% naszych stażystów kontynuuje pracę w CGI.

O tym autorze

Lolita Tijunaitiene

Lolita Tijunaitiene

Since 2018 leads the Insurance Competence Center in CGI’s operations across Poland, Lithuania, Latvia and Estonia, associated with the company for over 13 years.