Nasz prezes i dyrektor generalny rozmawiał z Fortune po tym, jak CGI zostało nagrodzone za „utrzymanie doskonałości” w rankingu Global Outsourcing 100.

W dzisiejszym świecie biznesu organizacje z silnymi partnerstwami w zakresie outsourcingu IT są w stanie nie tylko przetrwać, ale także rozwijać się, ponieważ to, co kiedyś uważano głównie za środek redukcji kosztów, stało się skutecznym sposobem na zwiększenie elastyczności i odporności biznesowej.

W artykule opublikowanym na Fortune.com, „Nowa rola outsourcingu w transformacji cyfrowej”, Schindler zauważa, że CGI preferuje określenie usług zarządzanych w odniesieniu do tego, co tradycyjnie nazywa się outsourcingiem.

Zamiast wyjmować coś z organizacji klienta”, wyjaśnił, „jesteśmy w stanie być przedłużeniem ich zespołu, zarządzając złożonym zestawieniem ich technologii i procesów biznesowych, systemów i oprogramowania, aby pomóc zoptymalizować operacje i przyspieszyć realizację priorytetów biznesowych i informatycznych ”.

Artykuł mówi, że partnerstwa, które zwiększają wewnętrzne możliwości IT klienta, okazują się bardziej wartościowe niż kiedykolwiek. Na przykład, partnerzy zapewniają dostęp do bogactwa wiedzy technicznej, a także do przekazywanych spostrzeżeń z ich doświadczeń u innych klientów w podobnych sytuacjach .

Dobry partner outsourcingowy przynosi pomysły od innych — najlepsze w swojej klasie, w swojej branży i najlepsze w swojej klasie z innych branż” — zauważył Schindler w artykule.

Artykuł Fortune został opublikowany w połączeniu z rankingiem 2021 Global Outsourcing 100 przez International Association of Outsourcing Professionals (IAOP). CGI jest liderem na tej liście, która już od 15 lat wyróżnia najlepszych na świecie dostawców usług outsourcingowych, doradców i konsultantów. CGI znajduje się na tej liście od 15 lat.

Korzystanie z usług IT CGI było szczególnie ważne dla klientów podczas pandemii COVID-19 i tak pozostanie w świecie, także po pandemii. W artykule Schindler opowiada historię dużego sprzedawcy detalicznego, który odnotował wzrost liczby zamówień online o 60% w pierwszym miesiącu pandemii, włączając w to 4 miliony nowych klientów. Firma była w stanie szybko się skalować, opierając się na wieloletniej współpracy z CGI, która wspiera operacje e-commerce tego klienta od ponad 10 lat.

Zwrócił także uwagę na inną dużą firmę świadczącą usługi finansowe w Europie, która w czasie pandemii rozszerzyła swój kontrakt CGI poza infrastrukturę, cyberbezpieczeństwo i usługi Service Desk, aby uwzględnić analizę danych i ulepszone doświadczenia z aplikacjami zarówno dla klientów, jak i pracowników.

IT jest teraz płynnie wplecione w plan ciągłej transformacji biznesowej firmy” — zauważa artykuł.

Oprócz wyróżnienia Sustained Excellence, CGI znajduje się na 100 podlistach Global Outsourcing dla All Stars (uzyskując wysoki wynik w każdej z pięciu kategorii oceniania), najlepszych referencji klientów, najlepszych nagród i certyfikatów, najlepszych programów pod względem innowacji, najlepszych programów dla CSR (społecznej odpowiedzialności biznesu), technologii informacyjno-komunikacyjnych i usług branżowych. CGI jest jedną z niewielu firm, które otrzymały gwiazdkę reprezentującą wysokie wyniki we wszystkich głównych kategoriach sędziowskich.