CGI i Equinix nawiązały współpracę, aby oferować rozwiązanie pełnego procesu migracji danych do chmury.  Wspólnie, zapewniamy, kompleksowe i zintegrowane rozwiązanie dla firm, które wspiera proces migracji również infrastruktury IT. Skupiamy się na wieloetapowych działaniach, w których analizujemy systemy oraz ich otoczenie biznesowe i prawne, dane, przygotowujemy architekturę i realizujemy migrację. W ramach partnerstwa projektujemy rozwiązania i wdrażamy je w rozproszonych centrach danych Equinix, w ten sposób zapewniając bezpieczeństwo bezpośredniego łączenia się z globalnymi ekosystemami.

Konsultanci CGI wdrażają rozwiązania Equinix dopasowane do potrzeb i oczekiwań klientów. Jako globalna firma konsultingowa mamy doświadczenie w tego typu wdrożeniach oraz doradztwie biznesowym w zakresie chmury. Przeprowadzając dogłębny wywiad z klientem tworzymy scenariusze wdrożenia na podstawie sektora, w jakim działa klient, ale także biorąc pod uwagę kontekst w jakim funkcjonuje, m.in. etap transformacji czy otoczenie konkurencyjne. W CGI ogromny nacisk kładziemy na relacje z klientem, co przekłada się na wysoką jakość realizowanych projektów. Dzięki współpracy z Equinix możemy dostarczać kompletne i zintegrowane rozwiązania dla firm, które chcą przenieść jedynie wybrane elementy lub całość infrastruktury IT do chmury.

Współpraca z klientami w ramach programu partnerskiego Equinix, tworzy swoiste konsorcjum dla pełnej obsługi projektu transformacji cyfrowej. To właśnie umożliwia zindywidualizowanie rozwiązania. „W praktyce powstaje zwykle oferta dla szerszej grupy klientów, która następnie jest jeszcze dopasowywana. Pierwsze skrzypce w tym komponowaniu odgrywa partner, bo najlepiej zna klientów. W związku z tym jest najlepiej przygotowany do wyboru i integracji dodatkowych usług z portfolio Equinix” – wyjaśnia Robert Busz, Dyrektor Generalny Equinix Polska. I dodaje: „Dzięki współpracy z takim partnerem jak CGI możemy jeszcze skuteczniej odpowiadać na potrzeby klientów i ułatwiać im dostęp do zróżnicowanych rozwiązań chmurowych w każdej architekturze. Przygotowanie oferty nie tylko w oparciu o potrzeby danej organizacji, lecz także jej otoczenie biznesowe, tworzy dodatkową wartość dodaną i wspiera proces transformacji cyfrowej – szczególnie ważnej w obecnej sytuacji pandemii COVID-19. Taka współpraca przekłada się bezpośrednio na wynik biznesowy zarówno klienta, jak i partnera oraz pozwala na wspólną realizację bardziej złożonych i ambitnych projektów.”

Wyzwania z jakimi mierzą się klienci oraz kluczowe korzyści z przejścia do chmury

  • Zarządzanie całym cyklem życia rozwiązania: brak wewnętrznych zasobów i wiedzy specjalistycznej, aby dostarczać nowe rozwiązania, które wspierają działalność.

    W CGI nasze kompleksowe rozwiązanie do połączeń międzysystemowych ekosystemu obejmuje cały proces: od projektowania aplikacji do kolokacji, w tym usług konsultingowych, od projektowania, poprzez tworzenie aplikacji, po wdrażanie i konserwację.

  • Przestarzała infrastruktura IT, która utrudnia szybki i łatwy dostęp do wielochmurowych i opartych na chmurze nowych technologii.

    CGI zapewnia uproszczony dostęp i migrację do chmury i oferty SaaS, z jednym połączeniem i możliwie najszybszą implementacją chmury

  • Brak możliwości zapewnienia bezpiecznego, zgodnego bezpośredniego połączenia w chmurze z ekosystemami finansowymi, takimi jak giełdy papierów wartościowych, zdalna siedziba główna, centra danych i klienci.

    Centra Danych Equinix pozwalają bezpiecznie łączyć się bezpośrednio z globalnym ekosystemem finansowym, jednocześnie wdrażając systemy finansowe o znaczeniu krytycznym zarówno lokalnie, jak i w chmurze.

O Equinix

Globalny dostawca infrastruktury cyfrowej, który umożliwia cyfrowym liderom wykorzystanie zaufanej platformy do bezpośredniego łączenia elementów infrastruktury leżącej u podstaw ich działalności i będącej źródłem ich sukcesu. Equinix umożliwia firmom dostęp do wszystkich właściwych miejsc, partnerów i możliwości, których potrzebują, żeby budować i wzmacniać swoją przewagę konkurencyjną. Dzięki temu mogą skalować w sposób zwinny, przyspieszać uruchamianie usług cyfrowych oraz dostarczać światowej klasy doświadczenia i pomnażać ich wartość.

O CGI

Założona w 1976 roku firma CGI jest jedną z największych niezależnych firm z branży IT i doradztwa biznesowego na świecie. Dzięki około 76 000 konsultantom i profesjonalistom na całym świecie CGI oferuje kompleksowe portfolio rozwiązań, od strategicznego doradztwa informatycznego i biznesowego po integrację systemów, zarządzanie usługami IT i procesami biznesowymi oraz rozwiązania w zakresie własności intelektualnej. CGI współpracuje z klientami za pośrednictwem modelu relacji lokalnych uzupełnionych przez globalną sieć dostarczania rozwiązań, która pomaga klientom cyfrowo przekształcać swoje organizacje i przyspieszać wyniki. Z danych fiskalnych w 2019 zgłoszone zostały przychody w wysokości C $ 12,1 mld. Akcje CGI są notowane na TSX (GIB. A) i NYSE (GIB).

Dowiedz się więcej na cgi.com.