Produkcja i konsumpcja wiadomości ewoluują w szybkim tempie. Tradycyjne, telewizyjne i radiowe media informacyjne konkurują z niezliczonymi internetowymi kanałami społecznościowymi, dzięki którym wiadomości są dostępne z dowolnego miejsca w każdym czasie. Ta cyfrowa transformacja nie może się obejść bez nowoczesnych rozwiązań medialnych służących do tworzenia i udostępniania informacji odbiorcom, którzy są rozproszeni po świecie oraz, w miarę wzrostu liczby źródeł wiadomości, dokonują coraz bardziej świadomych wyborów.

CGI wspiera największe firmy medialne z całego świata w procesie przechodzenia od tradycyjnych newsroomów do wieloplatformowego, skoncentrowanego na treściach nadawania, przyciągającego odbiorców i podnoszącego efektywność. Telewizja, radio, kanały internetowe i społecznościowe przenikają się coraz bardziej, dlatego CGI oferuje platformy cross-mediowe i modele zatrudnienia, scalające wszystkich zaangażowanych w proces na każdym etapie życia wiadomości, niezależnie od tego gdzie w danym momencie przebywają. Reporterzy, producenci i pozostali pracownicy mają wszystko, co jest potrzebne do produkcji a następnie skutecznego nadawania właściwych informacji we właściwym czasie i zgodnie z założeniami.

BBC przekazuje wiadomości do 468 milionów odbiorców tygodniowo

BBC korzysta z naszego systemu nadawczego – CGI OpenMedia, by co tydzień dostarczać wiadomości do 468 milionów odbiorców z całego świata. Dzięki tej platformie ponad 15 000 pracowników BBC może pracować z dowolnego miejsca w dowolnym czasie, korzystając z własnych komputerów stacjonarnych, telefonów komórkowych i/lub tabletów, co przysparza firmie oszczędności rzędu 4 milionów funtów rocznie w porównaniu z poprzednio wykorzystywanymi systemami.

CGI OpenMedia ułatwia dostęp do informacji i treści, a także podnosi niezawodność techniczną, gwarantując dziennikarzom BBC szybkie relacjonowanie przełomowych wydarzeń, nieprzerwaną pracę w obliczu dramatycznych okoliczności oraz transmisję nadzwyczajnych informacji we wszystkich kanałach medialnych.

Ponadto przez ostatnie 20 lat BBC zarządzała swoją produkcją radiową na całym świecie wykorzystując pakiet rozwiązań dira firmy CGI. Dira odnosi się do ogółu zadań w dziennikarstwie radiowym — od produkcji audycji, wymiany materiałów i programów, przez planowanie audycji, odtwarzanie na antenie, postprodukcję i archiwizację.

Progres w pracy ponad 3000 dziennikarzy France Télévisions

Wspólnie z francuskim nadawcą telewizji publicznej, France Télévisions, zajmujemy się unowocześnianiem jej możliwości nadawczych w wielu różnych kanałach, jednocześnie usprawniając model współpracy z ponad 3 tysiącami dziennikarzy. Eksperci CGI ds. mediów wdrażają system CGI OpenMedia, który zapewni wspólną platformę informacyjną dla wszystkich redakcji France Télévisions — telewizyjnej, radiowej i telewizji cyfrowej — na wszystkich obsługiwanych przez nią terenach.

CGI OpenMedia umożliwi również dziennikarzom France Télévisions pokonanie barier technologicznych i skuteczniejszą kooperację pomiędzy poszczególnymi oddziałami i kanałami. Ponadto wesprze ich w wydajniejszym wywiązywaniu się z codziennych zadań dzięki nowym funkcjonalnościom, m.in. pełnej widoczności przydzielonych zadań i statusu ich realizacji.

Tradycyjny nadawca dociera do 1,2 miliona subskrybentów TikToka

Wraz z wiodącą niemiecką grupą nadawców publicznych, ARD, będącą naszym klientem od 30 lat, pracujemy nad wdrożeniem systemu nadawczego CGI OpenMedia, rozwiązań radiowych CGI Dira i wizualnych rozwiązań radiowych CGI Viura w jej dziewięciu kanałach regionalnych. Zastosowane rozwiązania będą również obsługiwać nowe punkty sprzedaży, takie jak wciąż rozwijający się kanał ARD na TikToku, który obecnie ma 1,2 miliona subskrybentów, a ich liczba wciąż wzrasta.

Rozwiązania CGI do zarządzania i planowania mediów pomogą ARD ujednolicić działania nadawcze i usprawnić przepływ pracy w oparciu o wspólne systemy obsługujące zarówno istniejące kanały, jak również te nowo otwierane. Gdy rozwiązania zostaną w pełni wdrożone, ADR i jego zespoły informacyjne odczują korzyści z wyższej wydajności, lepszej współpracy i elastyczności.

Transformacja kanadyjskiego Corus Entertainment w wieloplatformowy model informacyjny

Wiodący kanadyjski nadawca, Corus Entertainment, zainwestował w platformę CGI OpenMedia, aby przejść od tradycyjnej transmisji wiadomości do prawdziwie wieloplatformowego modelu nadawczego. Corus jest właścicielem i operatorem szerokiej gamy kanałów telewizyjnych, radiowych i mediów internetowych. Wybór CGI OpenMedia oznacza podniesienie wydajności zaplecza obsługowo - technicznego jak również orientację na wykorzystywanie wielu platform. Oba zadania stanowiły poważne wyzwanie choćby ze względu na rozmiar kraju, który Corus obsługuje, oraz ilości lokalizacji w których działa.

„OpenMedia pomogło firmie Corus przenieść punkt ciężkości z tradycyjnego biznesu informacyjnego na prawdziwie wieloplatformową, skoncentrowaną na treści organizację informacyjną, zapewniając dwukrotnie większą funkcjonalność niż nasz stary system newsroomów, za mniej więcej połowę kosztów” — powiedział Geoff Franklin, dyrektor ds. architektury wiadomości działu Global News firmy Corus Entertainment. „To, co tworzymy, sprowadza się do jednego podglądu na ekranie; to, co najbardziej potrzebne zostało zgromadzone w jednym miejscu. To oznacza bardzo wiele dla organizacji informacyjnej, która stara się działać szybko. Nowy system zupełnie zmienia zasady gry”.

Więcej o kompetencjach i rozwiązaniach mediowych CGI

Innowacyjne, odpowiednio dopasowane modele pracy nigdy nie były tak istotne dla dziennikarzy i producentów wiadomości, jak dzisiaj. W wyniku gruntownej cyfryzacji mediów, wyszukiwanie, planowanie i przetwarzanie informacji obecnie musi być bardziej wydajne niż kiedykolwiek, ażeby przekaz mógł dotrzeć nie tylko do telewizji i radia, ale także do mediów społecznościowych i kanałów internetowych. Pomimo, iż wymagania dotyczące funkcjonalności są bardzo unikalne dla każdego nadawcy — małego, średniego lub dużego — rozwiązania mediowe CGI zapewniają spełnienie większości z nich, zapewniając równocześnie konieczne dostosowanie.

Nasze rozwiązania mediowe i wiedza ekspercka pomagają nadawcom nadążać za dzisiejszymi i przyszłymi wyzwaniami świata mediów. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę cgi.com/mediasolutions.