CGI Polska wdroży w spółce Model ART innowacyjny system ERP o nazwie IFS Cloud. Wprowadzona przez 10-osobowy zespół konsultantów platforma zapewni oszczędności i efektywność operacyjną, a w konsekwencji przewagę nad konkurencją. Model ART to dynamicznie rozwijająca się firma, która zatrudnia około 800 osób i prowadzi produkcję w 3 niezależnych zakładach.

Polska globalnym eksporterem łodzi

Według opublikowanego przez Polska Agencję Inwestycji i Handlu w czerwcu 2023 roku raportu „The Specialized Ships, Yachts and Boats Sector”, wartość eksportu polskiego sektora jachtowego wzrosła z 318 mln USD w 2013 r. do 1,172 mld USD w 2022 r. (w latach 2013-2022 średni wzrost sektora wynosił między 6,5%-9,9%). Składa się na niego ponad 1000 przedsiębiorstw, które w ubiegłym roku wyprodukowały w Polsce prawie 25 tysięcy łodzi. To czyni z nas drugiego po Stanach Zjednoczonych, największego eksportera jachtów i łodzi na świecie.

Model ART od ponad 24 lat specjalizuje się w budowie rekreacyjnych łodzi motorowych na bazie kompozytów poliestrowo-szklanych z kadłubami o długości od 6 do ponad 12 metrów długości. Przez ostatnich kilka lat  spółka, jak i cała branża, zanotowała wzrost – 2022 rok był rekordowy w historii firmy pod względem przychodów i zatrudnienia. Głównym wyzwaniem dla stoczni stało się zaprojektowanie i wdrożenie systemu ERP, który zwiększy efektywność i wydajność, przy jednoczesnej dbałości o zadowolenie i satysfakcję klienta, czyli skrócenie procesu od momentu zamówienia łodzi do zapłaty.

- Jesteśmy międzynarodową firmą, która stawia na lokalny model współpracy z Klientami. Dlatego z jednej strony czerpiemy z bogatego know-how spółki, związanego z prowadzeniem projektów dla sektora jachtowego, z drugiej – wiemy, jakich rozwiązań potrzebują Klienci na lokalnym rynku. Model ART to firma funkcjonująca w dynamicznie rozwijającej się branży, wśród wysokiej klasy konkurentów. Wdrożony przez CGI Polska system ERP jest odpowiedzią naszego zespołu konsultantów na wyzwania, przed którymi staje Klient –  mówi Bartłomiej Nieścierowicz, CGI Senior Vice President, Business Unit Leader na Polskę, Litwę, Łotwę i Estonię.

IFS Cloud od CGI Polska

CGI Polska wdroży innowacyjny system ERP o nazwie IFS Cloud. To rozwiązanie, które zapewni obsługę i automatyzację bieżących procesów i będzie platformą wspierającą rozwój organizacji we wszystkich obszarach – od planowania zasobów przedsiębiorstwa, przez zarządzanie kapitałem ludzkim, po gospodarowanie majątkiem i wiele, wiele innych. Tym samym Model ART zyska kompleksową platformę z danymi i analizami oraz zautomatyzowane workflow.

- Współpraca z Model ART wpisuje się w główne strategiczne cele działań CGI Polska. Jest nam niezmiernie miło być odpowiedzialnym za kompleksowe wdrożenie projektu w tak dynamicznie rozwijającej się firmie, gdzie właściciele i kierownictwo firmy jest osobiście zaangażowane w projekt. Naszym celem jest pomoc w osiągnięciu doskonałości operacyjnej naszego partnera zgodnie ze wspólnie opracowanym planemmówi Krzysztof Ulicki, Vice President Consulting Services z CGI Polska.

Rozwiązania IFS są od lat z powodzeniem użytkowane w firmach krajowych i międzynarodowych o podobnym profilu działalności, zwiększając szybkość i trafność podejmowanych decyzji, a także wydajność operacyjną. Projekt wystartował we wrześniu tego roku. Zakończenie wdrożenia przewidziane jest na 31 grudnia 2024 roku.

CGI to jedna z największych na świecie, niezależnych firm świadczących usługi doradztwa biznesowego i informatycznego. W Polsce już od ponad ćwierć wieku towarzyszy klientom w ich cyfrowych podróżach. Pielęgnuje lokalne relacje i wzbogaca je globalnym know-how. CGI posiada status Regional Strategic Partner -zaangażowanie firmy potwierdzają centra kompetencji IFS zlokalizowane w Europie. Nowe centrum kompetencyjne w Polsce dołączyło do ośrodków CGI, które wspierają rozwiązania IFS. W polskim zespole pracuje ponad 35 ekspertów, którzy posiadają bogate doświadczenie z różnymi wersjami IFS. Ponadto konsultanci firmy operują znajomością wdrażania i integracji rozwiązań ERP z innymi rozwiązaniami, np. CRM. Wysokie standardy CGI mają swoje odzwierciedlenie w faktach: 95% projektów realizowanych jest na czas i w ramach budżetu.