Gabriela jest konsultanką w CGI – pracuje nad różnorodnymi projektami, a jej ścieżka rozpoczęła się od programu stażowego. Zaprosiliśmy Gabrielę do rozmowy o najważniejszych etapach jej kariery i o tym, co sprawia, że CGI jest dla niej platformą do dalszego rozwoju.

Cześć Gabi! Dzięki, że zgodziłaś się na rozmowę!

Cześć, dzięki za zaproszenie!

Jak trafiłaś do CGI i jakie były Twoje pierwsze wrażenia w pierwszych dniach pracy?

Dołączyłam do CGI poprzez program stażowy. Pierwsze wrażenie było pozytywne – na początku odbyło się wiele szkoleń. Okres stażu był momentem intensywnej nauki, ale umożliwił mi świetny start w pracy w CGI – trochę jak rozgrzewka przed maratonem.

A co studiowałaś? IT?

Studiowałam ekonomię, więc mój kierunek nie był bezpośrednio związany z technologią. Jednak po dołączeniu do CGI trafiłam na projekt wdrażania systemów CRM dla organizacji non-profit. Uczyłam się wszystkiego od podstaw – zaczynając od nauki CRM, a potem przechodząc do konkretnych działań dla fundacji, w których te projekty były wdrażane. Później zaczęliśmy od razu przekładać nasze działania na prawdziwe i skierowane konkretnie do fundacji.

Co było dla Ciebie najważniejsze na samym początku, jeszcze w trakcie stażu?

Najważniejsza była nauka samodzielności, przy wsparciu lidera. Korzystałyśmy z platformy szkoleniowej, a potem działałyśmy bezpośrednio w systemie. To była duża odpowiedzialność, ale zawsze mogłyśmy liczyć na wsparcie.

Jak długo trwał ten staż? Pracowałyście stacjonarnie czy hybrydowo?

Staż trwał trzy miesiące, od lipca do września. Pracowałyśmy stacjonarnie, co pozwoliło mi poznać zespół, z którym obecnie pracuję na projekcie.

Czemu zdecydowałaś się zostać i podjąć pracę w CGI po stażu?

Tutaj cenię elastyczność – nikt nie naciskał, a zrozumiano, że jestem studentką, dzięki czemu mogłam przez trzy lata łączyć pracę ze studiami dziennymi.

Jak wyglądał proces przejścia po stażu do pełnoprawnej pracy w CGI?

W trakcie stażu priorytetem były szkolenia i nauka. W międzyczasie zapoznawałam się ze szczegółami projektu, nad którym miałam pracować. Po zakończeniu stażu zaczęłam prowadzić intensywne prace nad dostosowaniem systemu do potrzeb klienta, który były organizacją non-profit.

Co sprawia, że jesteś tu dalej?

Na pewno ludzie. Świetny zespół oraz szef sprawiają, że mamy przyjazną atmosferą. Każdy jest bardzo wyrozumiały, jest duża elastyczność pracy, nigdy z niczym nie ma problemów. Również ciągle uczę się czegoś nowego, a każdy w zespole zawsze jest chętny, żeby pomóc.

Nowy projekt = nowe umiejętności?

Ten projekt był dla mnie czymś nowym, musiałam nauczyć się nowego systemu od podstaw oraz nowego języka programowania. Cały czas byłam w tym wspierana i mogłam się na spokojnie wdrażać. Teraz przechodzę przez jeszcze większe tematy i cały czas mogę liczyć na pomoc.

Praca w CGI to dla mnie…?

Dobrze spędzony czas w świetnym zespole, to komfort pracy i rozwój.

Brzmi ekstra, dziękuję!

Dzięki!