Helsinki, Finlandia, grudzień 7, 2022

CGI (NYSE: GIB) (TSX: GIB.A) otwiera Centrum Doskonałości (Center of Excellence) Przestrzeni Kosmicznej i Geoprzestrzennej w Finlandii, aby współpracować z organizacjami z różnych branż w celu wykorzystania technologii danych kosmicznych i geoprzestrzennych. Celem tych partnerstw jest pomoc organizacjom w usprawnieniu ich działalności i doświadczeń klientów lub obywateli; wykorzystanie nowych możliwości biznesowych, które są możliwe dzięki postępowi w dziedzinie przestrzeni kosmicznej; oraz zajęcie się pilnymi wyzwaniami społecznymi, takimi jak zmiany klimatyczne i zagrożenia bezpieczeństwa.

– Finlandia jest uznawana na arenie międzynarodowej za eksperta w dziedzinie rozwoju nowych technologii, w tym zaawansowanych rozwiązań w zakresie danych satelitarnych – mówi Leena-Mari Lähteenmaa, prezes CGI w Finlandii, Polsce i krajach bałtyckich. – Integracja tej specjalistycznej wiedzy z możliwościami CGI w zakresie technologii kosmicznych stworzy nowe możliwości napędzania biznesu i transformacji społecznej w różnych branżach, w tym m.in.: w ochronie środowiska i zasobach naturalnych, w transporcie, logistyce i handlu detalicznym.

CGI jest długoterminowym partnerem w zakresie technologii kosmicznych dla takich klientów, jak: Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) i rząd federalny USA, siły wojskowe, organizacje bezpieczeństwa i władze środowiskowe w całej Europie, Australii, Azji i Ameryce Północnej. Firma dostarcza złożone, krytyczne dla misji systemy oprogramowania kosmicznego do nawigacji satelitarnej, komunikacji i kontroli, a także obserwacji Ziemi.

– Nowe rozwiązania wywodzące się z europejskiego projektu Galileo, który CGI od dawna wspiera, wraz z bardziej dojrzałymi technologiami chmurowymi i znaczącym postępem w analityce danych i sztucznej inteligencji, generują nowe biznesowe przypadki użycia danych satelitarnych – dodaje Miika Salo, wiceprezes kierujący nowym centrum doskonałości CGI. – Obejmują one między innymi walkę ze zmianami klimatycznymi, zarządzanie infrastrukturą krytyczną, optymalizację korporacyjnych łańcuchów dostaw i poprawę usług konsumenckich. Z niecierpliwością czekamy na pomoc klientom w odkrywaniu wielu sposobów, w jakie innowacje kosmiczne mogą przekształcić ich firmy i umożliwić im pozytywny wpływ na nasz świat.

CGI rekrutuje nowe talenty w Finlandii, a około 70 ekspertów od danych kosmicznych i geoprzestrzennych dołączy do centrum w fazie rozruchu, 30 kolejnych zaś zostanie zrekrutowanych później.

Od zakończenia pierwszego projektu kosmicznego w 1974 r. CGI wspierało misje ponad 1000 satelitów kosmicznych. Z 2500 ekspertów w dziedzinie przestrzeni kosmicznej i branżach pokrewnych firma pomaga klientom budować i wdrażać strategie i rozwiązania kosmiczne, które osiągają wymierne rezultaty. Aby uzyskać więcej informacji na temat możliwości i doświadczenia CGI w zakresie przestrzeni kosmicznej, odwiedź stronę cgi.com/space.

O CGI

Założona w 1976 r. CGI jest jedną z największych niezależnych firm konsultingowych IT i biznesowych na świecie. Z 90 000 konsultantów i specjalistów na całym świecie CGI dostarcza kompleksowe portfolio możliwości, od strategicznego IT i doradztwa biznesowego do integracji systemów, zarządzanych usług IT i procesów biznesowych oraz rozwiązań własności intelektualnej. CGI współpracuje z klientami poprzez lokalny model relacji uzupełniony o globalną sieć dostaw, która pomaga klientom w cyfrowej transformacji ich organizacji i przyspieszeniu wyników. Przychody CGI za rok fiskalny 2022 wynoszą 12,87 miliarda dolarów, a akcje CGI są notowane na TSX (GIB.A) i NYSE (GIB). Dowiedz się więcej na stronie cgi.com.

Więcej informacji:

Inwestorzy

Kevin Linder
Starszy wiceprezes ds. relacji inwestorskich
kevin.linder@cgi.com
+1 905-973-8363

Media                                                              

Esa Luoto
Dyrektor ds. komunikacji, CGI Finlandia
esa.luoto@cgi.com
+358 50 380 5601