Warszawa, lipiec 6, 2023

CGI (TSX: GIB.A) (NYSE: GIB) drugi rok z rzędu w ścisłej czołówce firm ocenianych przez EcoVadis. Ocena platinum przyznawana za skuteczność i rezultaty działań na rzecz zrównoważonego rozwoju plasuje CGI w górnym, jednym procencie firm rankingu. Platynowa ocena CGI jest wyrazem uznania dla ciągłej dyscypliny firmy we wdrażaniu i mierzeniu inicjatyw w obszarach ochrony środowiska, praw pracowniczych i praw człowieka, etyki i zrównoważonych praktyk zakupowych.

- Jestem dumny, że możemy być częścią firmy, która ponownie uzyskuje najwyższą ocenę w rankingu EcoVadis, opartym na wspólnie osiągniętych wynikach i naszym realnym wpływie na otoczenie. Dbamy i angażujemy się w inicjatywy mające pozytywny wpływ społeczny, środowiskowy i ekonomiczny na dobrobyt społeczności, w której i z którą współpracujemy – mówi Bartłomiej Nieścierowicz, CGI Senior Vice President, Business Unit Leader na Polskę, Litwę, Łotwę i Estonię.

Cele zrównoważonego rozwoju i postępy działań w obszarze ESG, które realizuje CGI są niezależnie oceniane przez wiodące organizacje zewnętrzne, takie jak na przykład EcoVadis – to firma, która wyznacza światowe standardy oceny. Ocenie EcoVadis podlega ponad 100 000 firm ze 175 krajów. EcoVadis w swojej klasyfikacji opiera się na:  10 Zasadach UN Global Compact, konwencjach Międzynarodowej Organizacji Pracy (ILO), standardach Global Reporting Initiative (GRI) oraz standardzie ISO 26000. Oceny zawierają analizę wydajności i skuteczności podejmowanych działań oraz praktycznego wymiaru planu na rzecz ciągłego doskonalenia w obszarze zrównoważonego rozwoju.

Wszystkie szczegóły działań podejmowanych przez CGI zawarte są w Raporcie ESG za 2022 roku, który obejmuje także takie tematy jak dekarbonizacja łańcucha dostaw, wspieranie dobrobytu gospodarczego lokalnych rynków, na których działa firma, dbałość o przyrodę i różnorodność biologiczną, zrównoważone IT i prawa człowieka – wszystkie obszary zachowują zgodność z celami Organizacji Narodów Zjednoczonych. Raport obejmuje także zagadnienia związane z obszarami różnorodności, równości i włączania (DE&I), zdrowia oraz bezpieczeństwa pracowników CGI. CGI globalnie zobowiązało się do osiągnięcia zerowej emisji do 2030 roku.

O CGI

CGI to jedna z największych na świecie, niezależnych firm, świadczących usługi doradztwa biznesowego i informatycznego na świecie. Została założona w Kanadzie w 1976 roku. Zatrudniając 92 000 konsultantów i profesjonalistów na całym świecie, CGI świadczy kompleksowe usługi – od strategicznego doradztwa informatycznego i biznesowego, przez integrację systemów i zarządzanie usługami IT, aż po rozwiązania z obszaru własności intelektualnej.

Eksperci CGI łączą znajomość lokalnych rynków z międzynarodowym doświadczeniem w przeprowadzaniu procesów transformacji cyfrowej oraz projektowaniu narzędzi, wpływających na dalszy rozwój i konkurencyjność biznesu. Przychody CGI w roku fiskalnym 2022 osiągnęły poziom 12,87 mld USD. Więcej informacji na: www.cgi.com    

Media

Rafał Cholewczyński
Marketing and Communications Business Partner Poland Lithuania Latvia and Estonia
Rafal.Cholewczynski@cgi.com
+48 500-650-300