wrzesień 15, 2023

CGI ogłosiło współpracę z Alimentation Couche-Tard (Couche-Tard), jedną z największych na świecie spółek handlu detalicznego, z obszaru convienience, notowaną na giełdzie w Toronto. CGI będzie odpowiadało za globalne zarządzanie obszarem IT. Celem partnerstwa jest realizacja wizji Couche-Tard w zakresie jej pełnej modernizacji. Wartość kontraktu to 380 milionów dolarów kanadyjskich.

Partnerstwo spółek ma zadanie polepszyć doświadczenia klientów i pracowników Alimentation Couche-Tard, przyspieszyć i ułatwić proces wprowadzania na rynek nowych produktów i podmiotów, zapewnić dostęp do szerokich kompetencji technicznych i ekspertyzy w zakresie nowych technologii, a także wspierać Couche-Tard w realizacji kluczowych obszarów strategii biznesowej.

Miło nam ogłosić współpracę z CGI, wspierającą naszą globalną wizję w obszarze technologii, w której główną rolę odgrywa modernizacja, automatyzacja i hiperskalowalność – mówi Ed Dzadovsky, Chief Technology Officer, Couche-Tard. Technologia, służąca poprawie doświadczeń każdego klienta i pracownika pozwala zachować rynkową elastyczność, najwyższą jakość oraz niezadowność. CGI zaimponowało nam zrozumieniem złożoności środowiska, w którym funkcjonujemy, ekspertyzą, talentem, automatyzacją i myśleniem strategicznym, popartym insightami konsumenckimi i kulturowymi.

W ramach 10-letniego kontraktu CGI dostarczy kompleksowy zakres rozwiązań IT oraz infrastrukturę kluczową dla realizacji krytycznych funkcji biznesowych, takich jak poprawa doświadczeń kierowników sklepów, automatyzacja procesów biznesowych i innowacje oraz jasny i przejrzysty dostęp do danych. W trakcie prac CGI wykorzysta swoje szerokie doświadczenie w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań cyfrowych, rozwiązań z obszaru governance i sprawdzonego frameworku, żeby poprawić efektywność operacyjną oraz zoptymalizować koszty.

Nasz model biznesowy opiera się na bliskości z poszczególnymi rynkami i pozwala nam w pełni wykorzystywać wiedzę naszych ekspertów. Połączenie globalnego know-how, z biegłością poruszania się po lokalnych rynkach sprawiają, że nasi eksperci od technologii i sektora retail mogą przeprowadzić kompleksowe wdrożenie w wielu regionach, w tym także polskim – mówi François Boulanger, President, Chief Operating Officer z CGI. Przez najbliższe 10 lat będziemy wspierać Couche-Tard w realizacji strategii biznesowej, skupiając się na zbudowaniu doskonałości operacyjnej spółki, dzięki rozwiązaniom technologicznym, które zastosujemy. Nasza współpraca pozwoli osiągnąć Couche-Tard pełną skalowalność i możliwości odpowiadania na potrzeby klientów na każdej szerokości geograficznej tak szybko, jak to możliwe.

O Alimentation Couche-Tard Inc.

Couche-Tard jest globalnym liderem w kategorii usług z obszaru convinience i mobility, działającym w 25 krajach i terytoriach, z ponad 14 400 placówkami, z których około 10 800 oferuje paliwo dla transportu drogowego. Koncern lepiej znany konsumentom jako Couche-Tard i Circle K jest jednym z największych, niezależnych operatorów sklepów wielobranżowych w Stanach Zjednoczonych, a także liderem rynku detalicznego i sprzedaży paliwa do transportu drogowego w Kanadzie, Skandynawii, Krajach Bałtyckich oraz w Irlandii. Couche-Tard jest również ważnym graczem na rynku w Polsce oraz w Specjalnym Regionie Administracyjnym Hongkongu Chińskiej Republiki Ludowej. Na całym świecie zatrudnia około 128 000 pracowników.

O CGI

CGI to jedna z największych na świecie, niezależnych firm, świadczących usługi doradztwa biznesowego i informatycznego. Została założona w Kanadzie w 1976 roku. Zatrudniając 91 500 konsultantów i profesjonalistów na całym świecie, CGI świadczy kompleksowe usługi – od strategicznego doradztwa informatycznego i biznesowego, przez integrację systemów i zarządzanie usługami IT, aż po rozwiązania z obszaru własności intelektualnej.

Eksperci CGI łączą znajomość lokalnych rynków z międzynarodowym doświadczeniem w przeprowadzaniu procesów transformacji cyfrowej oraz projektowaniu narzędzi, wpływających na dalszy rozwój i konkurencyjność biznesu. Przychody CGI w roku fiskalnym 2022 osiągnęły poziom 12,87 mld USD. Więcej informacji na: www.cgi.com

Media

Rafał Cholewczyński
Marketing and Communications Business Partner Poland Lithuania Latvia and Estonia
rafal.Cholewczynski@cgi.com
+48 500-650-300