Warszawa, sierpień 3, 2021

CGI Inc., wiodący światowy dostawca rozwiązań w zakresie IT i doradztwa biznesowego, został wybrany przez PKO Ubezpieczenia do wsparcia rozwoju hurtowni danych. Celem wdrożenia hurtowni danych jest usprawnienie procesu podejmowania decyzji, w szczególności w produktowych i sprzedażowych projektach ubezpieczyciela.

Nie jest to pierwszy wspólny projekt CGI i PKO Ubezpieczenia. CGI już od ponad 2 lat wspiera rozwój oferty ubezpieczeń komunikacyjnych ubezpieczyciela. Celem projektu był rozwój rozwoju systemu TIA, tak aby zgodnie z oczekiwaniami PKO Ubezpieczenia, wspierał procesy od konfiguracji i wyceny produktów, sprzedaży i obsługi roszczeń ubezpieczeniowych, po reasekurację i przygotowanie informacji zarządczej. W ramach projektu CGI odpowiedzialny był za współprojektowanie, wdrożenie i dostosowanie systemu TIA do potrzeb PKO Ubezpieczyciela.

Obecnie spółka majątkowa PKO Ubezpieczenia buduje hurtownię danych, która umożliwi między innymi bardziej efektywną analizę danych. Docelowo wdrożenie hurtowni zoptymalizuje nadzór nad procesem sprzedaży oraz rozwojem produktów dopasowanych do potrzeb klientów i profilu ich ryzyka. Możliwość zapewnienia klientom spersonalizowanej oferty, która jest wynikiem indywidualnej oceny ryzyka ubezpieczeniowego, jest jednym z kierunków rozwoju oferty PKO Ubezpieczenia.

CGI zostało wybrane w przetargu na projekt hurtowni danych ze względu na zapewnieniu połączenia znajomości branży ubezpieczeniowej i technologii oraz wieloletniego doświadczenia w budowie tego typu systemów. CGI skierowało do projektu dedykowany zespół analityczny i programistyczny.

Ścisła współpraca zespołów wykonawczych PKO Ubezpieczenia i CGI pozwoli na efektywny rozwój rozwiązań ubezpieczeniowych, a przede wszystkim zwiększy możliwości produktowe i sprzedażowe towarzystw ubezpieczeniowych grupy Banku.

System ma być gotowy do użytku w I kw. 2022.

Dodatkowe informacje o CGI Inc.

Założona w 1976 roku, CGI Inc. Z siedzibą w Montrealu w Kanadzie jest jedną z największych, niezależnych firm konsultingowych IT i doradztwa biznesowego na świecie. Z 78.000 konsultantów i innych specjalistów na całym świecie, CGI dostarcza kompleksowy zakres usług; od strategicznego doradztwa biznesowego i IT do integracji systemów, zarządzania usługami IT i procesami biznesowymi. CGI współpracuje z klientami poprzez lokalny model relacji uzupełniony o globalną sieć dostaw, która pomaga klientom w cyfrowej transformacji ich organizacji i przyspieszeniu wyników. Przychody CGI za rok fiskalny 2020 wynoszą 12,16 miliarda dolarów, a akcje CGI są notowane na TSX (GIB.A) i NYSE (GIB).

W Polsce CGI Inc. posiada biura w Warszawie i Wrocławiu, gdzie zatrudnia ponad 700 wysoko wykwalifikowanych specjalistów, realizujących kompleksowe usługi biznesowe i informatyczne dla największych polskich klientów, działających m.in. w sektorach bankowym, ubezpieczeniowym i telekomunikacyjnym. Korzystając ze swych międzynarodowych doświadczeń, CGI planuje też zwiększyć swą ofertę usług dla polskiej branży energetycznej. Więcej na www.cgi.com

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt:

Rafał Cholewczyński
CGI Inc.
Kom.: +48 500 650 300
e-mail: rafal.cholewczynski@cgi.com