Fairfax, Wirginia, październik 5, 2021

CGI (NYSE: GIB) (TSX: GIB.A) otrzymało warte 100 milionów dolarów zlecenie od Defense Intelligence Agency (DIA) dotyczące „Data Transformation of Foundational Military Intelligence (DTMI)” Zadanie polega na rozwinięciu sposobu, w jaki DIA przetwarza dane wywiadowcze, wojskowe i dotyczące infrastruktury. Dostarczając analitykom zoptymalizowanych danych do oceny, dokumentowania i integracji podstawowego wywiadu wojskowego (FMI) agencji, DTMI umożliwi każdemu, od amerykańskich żołnierzy po decydentów w zakresie bezpieczeństwa narodowego, podejmowanie bardziej skutecznych, wydajnych i proaktywnych decyzji w zmodernizowanym, skalowalnym środowisku technologicznym. To zlecenie zostało przyznane w ramach narzędzia Alliant 2 General Services Administration, z rocznym okresem podstawowym i czterema rocznymi okresami opcjonalnymi.

CGI wykorzysta swoje doświadczenie w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań dla DIA, aby zapewnić lepsze zrozumienie sposobu gromadzenia i modelowania danych FMI i by pomóc analitykom zmaksymalizować fundamentalną analizę wywiadowczą. W ramach tej umowy CGI będzie współpracować z DIA w celu stworzenia bazy danych przejścia dla zmodernizowanej i zintegrowanej bazy danych, która jest zgodna z przejściem agencji na system szybkiego repozytorium wspomaganego maszynowo (MARS). Przejściowa baza danych będzie początkowo służyła do hostowania i przechowywania przekształconych danych, dopóki nie zostanie zastosowana do modułów misji MARS lub do tego czasu, gdy środowisko danych MARS będzie mogło całkowicie przejąć tę funkcjonalność.

„Ta transformacja danych położy podwaliny pod nowoczesne środowisko danych, które umożliwi DIA zapewnienie zoptymalizowanego wywiadu wojskowego Departamentowi Obrony i społeczności wywiadowczej” – powiedział Tim Spadafore, starszy wiceprezes CGI Federal. „CGI z niecierpliwością czeka na wsparcie DIA w przejściu do środowiska MARS, wspierając tym samym jego kluczową misję ochrony narodu amerykańskiego”.

Po więcej informacji:

Inwestorzy
Maher Yaghi
Wiceprezes ds. Relacji Inwestorskich
maher.yaghi@cgi.com
+1 514-415-3651

Media

Mercedes Marx
Menedżer ds. Public Relations
mercedes.marx@cgifederal.com
+1 571-334-2344