Montreal, Quebec, wrzesień 20, 2023

CGI (TSX: GIB.A) (NYSE: GIB) po raz kolejny znalazła się na liście magazynu Forbes w gronie najlepszych firm doradztwa strategicznego na świecie. Spółkę wyróżniono za dostarczanie pogłębionej ekspertyzy w obszarze zarządzania procesami biznesowymi i IT dla podmiotów komercyjnych i sektora publicznego na całym świecie.  Ranking magazynu Forbes jest źródłem wiedzy dla liderów biznesowych, potrzebujących firmy doradczej, z którą mogą realizować powierzone im misję i wizję.

„Nasi konsultanci biznesowi i IT współpracują bezpośrednio z kadrą kierowniczą Klientów. Tym samym pomagamy spółkom odważnie myśleć i pragmatycznie działać. Takie podejście sprawia, że inwestycje przynoszą oczekiwane wyniki biznesowe zarówno w krótkiej, jak i długiej perspektywie – mówi Julie Godin, Współprzewodnicząca Zarządu i Wiceprezes. „Nasza specjalistyczna wiedza z obszaru doradztwa strategicznego umożliwia Klientom rozwój, który wpływa na wartość biznesową i zaangażowanie społeczne spółek. Jesteśmy zaszczyceni, że Forbes docenił to, że dajemy klientom wiedzę, będącą fundamentem udanego działania”.

Od ponad 40 lat konsultanci CGI współpracują z klientami korporacyjnymi i agendami rządowymi w obszarze strategii, organizacji działań, zarządzania zmianą, doskonałości operacyjnej i technologii. W każdym z tych obszarów dostarczają również szeroką gamę strategicznych ofert biznesowych uwzględniających priorytety kadry zarządzającej wyższego szczebla, takie jak projektowanie i rozwijanie strategii odpowiedzialnego wykorzystania sztucznej inteligencji, zrównoważonego zarządzania łańcuchem dostaw, ESG, fuzje i przejęcia i wiele więcej.

„CGI stawia na lokalną ekspertyzę, którą łączy z globalnym know-how. Dzięki temu, że nasi konsultacji żyją i pracują w tym samym otoczeniu co klienci, mają głęboką wiedzę o danym środowisku biznesowym. Ścisła współpraca, oparta o pogłębione spojrzenie na wyzwania biznesowe pozwala opracowywać strategie w obszarze zarządzania biznesem i technologią, które przynoszą wymierną wartość” - powiedział Pierre-Dominique Martin, starszy wiceprezes ds. Globalnego Doradztwa Biznesowego i Strategicznego IT.

Coroczny ranking Forbesa tworzony jest we współpracy ze Statista Inc., wiodącym portalem statystycznym i dostawcą rankingów branżowych. Więcej informacji na temat nagrody oraz tegoroczną listę nagród można znaleźć na stronie internetowej Forbesa.

 Aby dowiedzieć się więcej na temat usług CGI w zakresie doradztwa biznesowego i strategicznego IT, odwiedź stronę www.cgi.com

About CGI

Founded in 1976, CGI is among the largest independent IT and business consulting services firms in the world. With 91,500 consultants and professionals across the globe, CGI delivers an end-to-end portfolio of capabilities, from strategic IT and business consulting to systems integration, managed IT and business process services and intellectual property solutions. CGI works with clients through a local relationship model complemented by a global delivery network that helps clients digitally transform their organizations and accelerate results. CGI Fiscal 2022 reported revenue is $12.87 billion and CGI shares are listed on the TSX (GIB.A) and the NYSE (GIB).

For more information:

Media

Andrée-Anne Pelletier,
ARP, PRP Manager,
Global Media and Public Relations
an.pelletier@cgi.com
+1 438-468-9118

Investors

Kevin Linder
Senior Vice-President, Investor Relations
kevin.linder@cgi.com
+1 905-973-8363