Fennia Mutual Insurance Company—fińska firma ubezpieczeniowa, której korzenie sięgają roku 1882, nieustannie stara się przekształcić swoją działalność, żeby oferować najbardziej zorientowane na klienta usługi w branży. Przed kryzysem COVID-19, Fennia, podobnie jak większość ubezpieczycieli, stawiała czoła wyzwaniom związanym z rosnącą konkurencją, niepewnością rynku, zwiększającymi się wymaganiami regulacyjnymi i oczekiwaniami konsumentów. W konsekwencji, Fennia starała się przeanalizować swój biznesowy łańcuch wartości i ekosystemy, aby przyspieszyć digitalizację.

Przemyślenie biznesu z zamiarem realizacji celów strategicznych

Jako firma myśląca przyszłościowo, Fennia rozpoczyna agresywną podróż modernizacyjną zwaną „Future Fennia”, która potrwa kilka lat. Projekt ten obejmuje między innymi przyjęcie modelu operacyjnego z obsługą cyfrową, aby nadal odpowiadać na zmieniające się potrzeby swoich klientów, pracowników i partnerów. Fennia planuje wykorzystać trzy dźwignie sukcesu: modernizację IT, zmianę działalności i przyjęcie nowoczesnego podejścia do usług zarządzanych.

„W programie Future Fennia rozwijamy usługi cyfrowe oraz naszą markę, kulturę, a tym samym doświadczenia naszych klientów. Naszym celem jest bycie firmą ubezpieczeniową, która jest prosta i zrozumiała dla naszych klientów, i oprócz doskonałych możliwości cyfrowych posiada najbardziej przewidywalne i głębokie relacje z klientami ”- wyjaśnia Petteri Miinalainen, Dyrektor ds. Informacji w firmie Fennia.

W przypadku firmy Fennia ograniczanie kosztów jest krytycznym czynnikiem napędzającym rozwój firmy. Ubezpieczyciel szukał możliwości ograniczenia kosztów, w szczególności wskaźnika wydatków, i zwiększenia elastyczności biznesowej. Firma starała się połączyć fragmentarycznie dotychczasowe środowisko IT, ograniczyć zarządzanie zbyt wieloma relacjami z dostawcami, usprawnić procesy wewnętrzne i spędzać mniej czasu na rozwiązywaniu problemów informatycznych. Fennia chciała również przekształcić swoją działalność tak, aby działać 24/7, z wykorzystaniem operacji IT i bezpieczeństwa na poziomie przemysłowym.

Fennia szukała zaufanego partnera o odpowiedniej skali, wiedzy i doświadczeniu, który pomógłby zoptymalizować łańcuch dostaw technologii w celu zwiększenia zwinności, elastyczności, bezpieczeństwa i odporności organizacji.

Partnerstwo dla sukcesu

Jesteśmy od wielu lat strategicznym partnerem firmy Fennia. Obecnie nasi eksperci w Finlandii zapewniają zaawansowane usługi infrastrukturalne, które pomagają firmie Fennia w przejściu na nowoczesną i elastyczną infrastrukturę. Obejmuje to usługi doradcze w zakresie infrastruktury i technologii, biuro obsługi, usługi przechowywania, racjonalizację infrastruktury, wirtualizację i usługi Security Operations Center (SOC).

Jako kolejny krok w swoim planie modernizacji, Fennia szukała niezawodnego i doświadczonego partnera do zarządzania rozwojem i utrzymaniem aplikacji, a także świadczenia usług wsparcia dla użytkowników końcowych i środowisk roboczych. Po raz pierwszy Fennia rozważała outsourcing swoich usług aplikacyjnych. Dzięki dogłębnemu zrozumieniu podstawowych wartości i systemów firmy, udokumentowanym doświadczeniu i silnym związkiem opartym na zaufaniu i bliskości z klientem, CGI było oczywistym wyborem.

W celu obniżenia kosztów i przyspieszenia dostawy, wykorzystaliśmy nasz model bliskości klienta i globalną sieć dostaw, aby zebrać zespół ekspertów w Finlandii, na Litwie i w Indiach. Oprócz wspierania codziennych interakcji z klientami i części usług zarządzania aplikacjami, nasi fińscy konsultanci zapewniają również wsparcie w języku lokalnym dla usług użytkownika końcowego -- jest to specyficzne wymaganie klienta. W ramach partnerstwa Fennia przeniesie 60 swoich pracowników IT do CGI, co da możliwość tym nowym członkom zespołu dołączyć do globalnej organizacji, której podstawową działalnością jest IT. Będziemy pomagać w rozwoju ich wiedzy i kariery.

Wykorzystanie nowych możliwości rozwoju

Nasze usługi zarządzane, oparte na modelu outcome-based, pomogą firmie Fennia poprawić swoją wydajność operacyjną, produktywność i oszczędność kosztów. Usługi będą służyć jako akcelerator w budowaniu cyfrowej organizacji, która napędza wzrost w tych bezprecedensowych czasach.

Oprócz lepszej dostępności i ciągłości usług, Fennia będzie korzystać z ulepszonego rozwoju usług IT i oczekuje podniesienia poziomu usług w najważniejszych obszarach, takich jak bezpieczeństwo informacji i zgodność z przepisami. Będziemy także pomagać Fennii w przeniesieniu się do chmury poprzez wykorzystanie elastycznych i bezpiecznych środowisk chmurowych oraz rozwój aplikacji i platform opartych na chmurze.

Ponieważ jesteśmy odpowiedzialni za większość usług IT firmy Fennia, ubezpieczyciel może teraz skupić się na swoich podstawowych funkcjach i inwestować w innowacje, żeby tym samym napędzać rozwój swojego produktu, skrócić czas wprowadzania produktu na rynek, skalować swoją ofertę i udoskonalać stosunki z klientami poprzez przyjęcie rozwiązań technologii cyfrowych.

Odpowiadaj, reaguj i wymyślaj na nowo.

Możesz nam zaufać, jeśli chodzi o praktyczne rozwiązania, współtworzone z klientami, żeby rozwiązywać skomplikowane wyzwania. Podczas kryzysu pandemicznego nasi lokalni eksperci w ponad 400 lokalizacjach, w połączeniu z naszymi zasobami ogólnymi, pomagają zareagować na bezprecedensowe wyzwania, odbić we właściwym tempie i udoskonalić swoje metody pracy. Zobowiązujemy się wspierać Ciebie i nasze środowisko, w którym żyjemy i pracujemy. Odwiedź cgi.com/3R, aby dowiedzieć się więcej.