Adam Pliszka

Adam Pliszka

Director Consulting Services

Słowo klucz w tym roku to „Koronawirus”. Zmienił on styl naszej pracy oraz tempo wdrożeń nowych rozwiązań w organizacjach. Pod hasłem rozwiązania znajdują się nie tylko same rozwiązania, które mają usprawnić działanie organizacji, ale również produkty, które są oferowane klientom i partnerom. Tempo nadane przez pandemię, wymusiło na wielu firmach zmianę stylu pracy, aby wszystkie procesy zostały przyspieszone, a to zmusza do optymalizacji kosztów i nowego podejścia do procesu. Każdy produkt, który jest rozwijany wymaga testowania. Przy zastosowaniu podejścia  tradycyjnego i testerów automatycznych, spotykamy się z takimi problemami jak: 

PODEJSCIE TRADYCYJNE:
 

•    Testerzy automatyczni nie nadążają za potrzebami automatyzacji
•    Pojawiają się podwójne koszty zasobów i narzędzi 
•    Wolniejsze projektowanie testów
•    Utrzymanie testów w długiej perspektywie jest bardzo kosztowne lub wręcz niemożliwe
•    Rzadko możemy osiągnąć pozytywne ROI na poszczególnych wdrożeniach

W CGI mamy na uwadze sytuację ekonomiczną i zmianę w stylu pracy u naszych partnerów, dlatego zdecydowaliśmy się na oferowanie naszego rozwiązania, które przyspiesza szybkość wdrożenia nowych produktów poprzez przyspieszenie testów.

NOWE PODEJSCIE:
 

TestSavvy, bo tak nazywa się produkt CGI, gwarantuje niższe koszty bieżące, zmniejsza nakłady inwestycyjne, a co najważniejsze dostarcza zwinność i szybkość samego wdrożenia. Czym jest TestSavvy? To autorskie rozwiązanie CGI, od 10 lat rozwijane w oparciu o 20 lat doświadczenia w testowaniu i automatyzacji testów. 
Jest dedykowane dla testerów manualnych i pomaga ono przekształcać testerów manualnych w ekspertów w dziedzinie automatyzacji - co skutkuje skróceniem czasu trwania testów i zwiększonym pokryciem automatami. Pod względem technicznym jest to narzędzie internetowe, zbudowane na takich technologiach jak ASP.NET, C #, SQL Server, Python. Co ważne TestSavvy można integrować z istniejącymi skryptami utworzonymi wcześniej, w innych narzędziach, dlatego można je wdrożyć w już rozpoczętych projektach.

 

Jak to działa?

Zastosowanie TestSavvy umożliwia zmianę ról w procesie testowania i kompetencji osób, które je przeprowadzają. Kluczem jest zwiększenie efektywności zespołu. Wszyscy testerzy manualni stają się testerami automatycznymi, a proces zamyka się w jednym narzędziu. 
Rozwiązanie TestSavvy jest zintegrowane z wieloma platformami, co oznacza, że używamy najlepszego dostępnego silnika dla każdej technologii. W TestSavvy nie używa się skryptów, ma przyjazny interfejs i specjalne wbudowane open source i komercyjne narzędzia do testowania wszystkich technologii od Web, serwerów klienta i Mainframe przez API bez GUI, baz danych, ETL i innych technologii.

TestSavvy jest bezskryptowym narzędziem do automatyzacji testów używanym przez testerów manualnych, Analityków Biznesowych i Product Ownerów, każda osoba nietechniczna i nie kodująca może używać TestSavvy do automatyzacji. Typowe narzędzia do automatyzacji testów wymagają testerów automatycznych lub programistów. Te osoby przy zastosowaniu TestSavvy pełnią role wsparcia i konfiguracji narzędzia, a za automatyzację przypadków testowych i zarządzanie nimi odpowiadają osoby nietechniczne.

TestSavvy jest repozytorium wiedzy i jest łatwe do nauczenia, dzięki czemu nowi testerzy mogą wdrożyć się w krótkim czasie. Istniejące scenariusze testowe mogą zostać użyte jako szablony.
TestSavvy sprawdzi się w każdej organizacji, która aktualnie przygotowuje wdrożenie wymagające testów. Jest sprawdzonym przez wielu naszych klientów narzędziem, które pozwoli przyspieszyć proces, prześcignąć konkurencję i ograniczyć koszty. 

 
 

O tym autorze

Adam Pliszka

Adam Pliszka

Director Consulting Services

Posiada blisko dwudziestoletnie doświadczenie w pracy w branży IT. W swojej karierze zajmował się realizacją i zarządzaniem testami oraz zarządzaniem wdrożeniami głównie w sektorze telekomunikacyjnym.