Polski Gaz TUW – Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych – dołącza do użytkowników platformy IBSuite w celu udostępnienia produktów ubezpieczeniowych swoim międzynarodowym klientom.

Polski Gaz będzie korzystał z platformy ubezpieczeniowej IBSuite, opartej na rozwiązaniu chmurowym, w celu wprowadzenia produktów ubezpieczeniowych dla klientów. IBSuite zapewnia możliwość szybkiej adaptacji do zmieniających się potrzeb rynku i oczekiwań klientów. Jest w pełni osadzony i zarządzany przez IBA, co ułatwia Polskiemu Gazowi całkowite skupienie się na rozwoju biznesu ubezpieczeniowego.

– Wybraliśmy IBSuite, ponieważ jego możliwości doskonale wpisują się w nasze cele biznesowe. Jest to nowoczesna, w pełni cyfrowa platforma w chmurze, działająca w trybie 24/7, z udowodnionym naciskiem na niezawodność, skalowalność i zgodność. Pozwoli nam to stać się prawdziwie cyfrowym ubezpieczycielem – powiedział Dariusz Śpiewak, CIO Polski Gaz TUW.

– Serdecznie witamy Polski Gaz TUW w społeczności IBA, zrzeszającej ubezpieczycieli, MGA i Insurtechs – powiedziała Karina Buch, CCO IBA. – Cieszymy się z wyboru dokonanego przez Polski Gaz oraz z jego zaufania do IBA i naszej platformy ubezpieczeniowej, która jest cloud native. Ściśle współpracujemy z naszym Partnerem wdrożeniowym CGI Polska, opierając się na jego wsparciu i ekspertyzie zarówno w zakresie IBSuite, jak i ubezpieczeń w Polsce. CGI współpracuje z IBA w rozwoju i wdrażaniu rozwiązania na całym świecie.

– Jesteśmy zaszczyceni, że Polski Gaz pokłada zaufanie w CGI i IBA jako fundamencie cyfryzacji biznesu ubezpieczeniowego – powiedział Bartłomiej Nieścierowicz, Senior Vice President CGI Business Unit Poland Lithuania Latvia and Estonia.