Munich, Germany, marzec 15, 2021

CGI (NYSE: GIB) (TSX: GIB. A) otrzymało kontrakt od bawarskiego Ministerstwa Sprawiedliwości, aby pomóc tej instytucji lepiej służyć swoim obywatelom poprzez proces cyfryzacji i zarządzanie innowacjami.  W ramach sześcioletniego kontraktu na zarządzanie usługami informatycznym o wartości 250 mln euro, CGI pomoże rozwinąć infrastrukturę i usługi IT ministerstwa w 220 lokalizacjach w całej Bawarii.

Cyfryzacja jest kluczowym priorytetem strategicznym rządu Bawarii teraz i w nadchodzących latach. W związku z tym bawarskie Ministerstwo Sprawiedliwości polega na zarządzanych przez CGI usługach informatycznych, między innymi w celu przyspieszenia modernizacji IT oraz cyfryzacji procesów biznesowych i IT.

Praca nad tym nowym projektem rozpoczęła się na początku 2021 roku. Obejmuje ona przejęcie odpowiedzialności za operacyjne usługi IT ministerstwa, które obejmują między innymi domenę, infrastrukturę, wsparcie użytkowników,  ujednoliconą komunikację, technologie medialne oraz usługi projektowe i konsultingowe dla bawarskich sądów oraz prokuratur. W ramach tych działań CGI będzie zarządzać dwoma centrami  danych - jednym w  Monachium, a drugim w Norymberdze - oraz około 220 lokalizacjami w całej Bawarii z 16 500 stacjami roboczymi.

CGI odegra również kluczową rolę w kierowaniu zarządzaniem cyfryzacją i wprowadzanymi innowacjami ministerstwa, na przykład wyposażając wszystkie sale konferencyjne w technologię mediów cyfrowych  i  zastępując tradycyjną telefonię ujednoliconą komunikacją. Będzie również zarządzać projektami związanymi z wprowadzaniem elektronicznych transakcji prawnych i plików elektronicznych.

„Wykorzystanie przez CGI struktur innowacji napędza tworzenie wartości w cyfrowym świecie” - powiedział Ralf Bauer, starszy wiceprezes CGI w Niemczech Środkowych i Południowych. „To innowacyjne podejście w połączeniu z naszymi zarządzanymi usługami IT tworzy atrakcyjny model operacyjny dla organizacji, zwłaszcza w sektorze publicznym. Wiele organizacji doświadcza z jednej strony znacznej presji budżetowej, ale z drugiej strony musi również przyspieszyć transformację cyfrową. CGI ma głębokie zrozumienie wymagań sektora publicznego dzięki pomyślnej realizacji niezliczonych projektów z władzami publicznymi i ministerstwami. Jesteśmy liderem na rynku światowym w tego typu projektach, podobnie jak w Niemczech z organami sądowymi. Z niecierpliwością czekamy na zapewnienie bawarskiemu Ministerstwu Sprawiedliwości kompleksowych usług, które upraszczają i digitalizują procesy biznesowe i informatyczne, umożliwiając cyfrową administrację i optymalizację usług obywatelskich. "

O CGI

Założona w 1976 roku, CGI jest jedną z największych niezależnych firm świadczących usługi doradztwa informatycznego i biznesowego na świecie. Zatrudniająca 76 000 konsultantów i innych specjalistów w ponad 400 lokalizacjach na całym świecie, CGI zapewnia kompleksowe usługi, od strategicznego doradztwa informatycznego i biznesowego po integrację systemów, zarządzane usługi IT i procesów biznesowych oraz rozwiązania dotyczące własności intelektualnej. CGI współpracuje z klientami poprzez lokalny model relacji uzupełniony o globalną sieć dostaw, która pomaga klientom cyfrowo przekształcić ich organizacje i przyspieszyć wyniki. Przychody CGI Fiscal 2020 wyniosły 12,16 miliarda CG, a akcje CGI są notowane na giełdach TSX (GIB.A) i NYSE (GIB). Dowiedz się więcej na cgi.com.

Więcej informacji:

Investors
Maher Yaghi
Vice-President, Investor Relations
maher.yaghi@cgi.com
+1 514-415-3651

Media

Sabine Ernst
Media Lead Germany
sabine.ernst@cgi.com
+49-151-16360469