OTE

OTE – Operátor trhu s energiemi – je jednou z nejvýznamnějších společností v oblasti energetiky v České republice. Zjednodušeně – OTE zodpovídá za organizaci trhu s plynem a elektřinou v rámci České republiky. CGI stálo u zrodu jednoho z prvních IT outsourcingových projektů z oblasti energetiky v České republice právě pro společnost OTE. Hlavním cílem projektu bylo poskytnout stabilní, bezpečné a robustní IT řešení pro podporu klíčových byznys procesů společnosti OTE. Dodané CS OTE řešení je založeno na osvědčených softwarových platformách SAP a Oracle a jeho architektura umožňuje dynamický rozvoj v souladu s rozšiřováním služeb, které společnost OTE poskytuje pro účastníky na trhu s energiemi v ČR i zahraničí. 

Na projektu OTE se podílí rozsáhlý tým vývojářů, konzultantů, technických pracovníků, databázových administrátorů, architektů ale také vedoucích pracovníků, kteří jsou odpovědní za řízení a koordinaci všech dílčích projektů dodávaných společností CGI pro OTE. Každá role s sebou nese velmi zajímavou, motivující a dynamickou práci, která všem umožňuje neustále se rozvíjet a získávat nové znalosti, zkušenosti i profesionální dovednosti. A to bez výjimky. 
 

O Jakubovi:

Mezinárodní rozměr firmy mě vždy lákal. V CGI působím již od roku 2001. Začínal jsem na pozici konzultanta pro oblast energetiky a utilit. Hned po nástupu jsem byl zapojen do největšího IT outsourcingového projektu české pobočky CGI, jehož cílem bylo vybudování kompletní IT infrastruktury a implementace systémů na míru pro společnost OTE. Z počátku jsem byl zodpovědný za testy systému, postupně pak za realizaci dílčích změn a nakonec za kompletní dodávku projektů CGI vůči společnosti OTE. 

Z pozice konzultanta jsem plynule přešel do role Projektového manažera dílčích projektů a následně do role Program Managera pro řízení a koordinaci všech běžících projektů dodávaných jak pro OTE, tak i pro další implementační projekty z oblasti energetiky a utilit. V roli Practice Managera mám na starosti tým dvaceti lidí, kteří se věnují Utility Solutions a jako Delivery Manager dohlížím na dodávku všech projektů, které děláme pro naše zákazníky v oblasti energetiky, průmyslu a dopravy. 

Je to náročné, ale s týmem skvělých lidí se to dá zvládnout. V CGI stojí za to pracovat!
 

                                         Zpět na stránku: Pracujte v CGI