May 29, 2020

CGI jako globální poskytovatel koncových IT řešení ve spolupráci s Bureau Veritas, celosvětovým lídrem v oblasti certifikací, inspekcí a testování, lokálně spojily své síly v pandemické krizi a přicházejí v České republice s okamžitou a užitečnou pomocí lokálním provozovatelům v gastronomii a dalších odvětvích.

Obě společnosti představily jednoduchou mobilní aplikaci iCheck, která umožňuje podnikatelům, manažerům, zaměstnancům nebo zákazníkům udělat si tzv. test sebehodnocení a zjistit míru toho, jak jsou připraveni na nastartování svého podnikání nebo obnovení provozu v souvislosti s pandemickou krizí a vládními restrikcemi.

V tuto chvíli se aplikace zaměřila na zhodnocení připravenosti v nejvíce zasažených odvětvích, kterými jsou zejména gastronomie, hotelnictví a maloobchodní prodej, kancelářské budovy a plně reflektuje aktuální vládní opatření a nařízení. Aplikace dává zpětnou vazbu i doporučení, jak postupovat, ale také umožňuje oslovit přímo Bureau Veritas a požádat o zhodnocení, inspekci, certifikace nebo školení.

Aplikace má přidanou hodnotu i po skončení krize, neboť se již nyní připravují další sebehodnotící testy na témata, jakými jsou např. práce ve výškách, stísněné prostory, ergonomie apod. Pro cizojazyčně hovořící uživatele aplikace se připravuje anglická mutace. Aplikace je zdarma a je volně ke stažení v AppStore a GooglePlay, tedy k dispozici pro většinu dnešních chytrých telefonů a dalších zařízení. Pro získání výsledku testu sebehodnocení je potřeba se zaregistrovat – registrace je velmi snadná a k ničemu uživatele nezavazuje.

Obě společnosti v době pandemické krize přicházejí s vlastními iniciativami, v rámci kterých pomáhají svým zákazníkům a komunitám.

CGI představilo globální iniciativu „Respond. Rebound. Reinvent“, která reflektuje aktuální nelehkou dobu a v rámci které umí CGI díky svému portfoliu služeb pomoci zákazníkům řešit jejich okamžité provozní potřeby, přizpůsobit se pandemické situaci a reagovat na nečekané výzvy, a nabízí služby a nové pohledy společnostem, které si uvědomují nutnost vyhodnotit a přehodnotit dosavadní způsoby práce, aby se do budoucna na podobné výzvy připravily.

Bureau Veritas připravila pro podniky, které si uvědomují rizika vyplývající z obnovení své činnosti po COVID-19, speciální celosvětovou kampaň “Restart your Business with BV” zaměřenou na pomoc firmám v dodržování opatření proti šíření infekčních nemoci. Kampaň se skládá z řady služeb, jakými jsou nezávislé inspekce, školení, konzultace a poradentství.

„Během realizace tohoto projektu jsme stáli před řadou výzev. Ta nejpalčivější byla čas. Pravidla pro mírnění zákazů se vyvíjejí rychle, skokově a každý den může být rozhodující. Navíc jsme k projektu přistoupili v době státních svátků a prodloužených víkendů. I přes tyto obtíže, a hlavně díky nasazení našich expertů a agilnosti společnosti CGI Česká republika, se nám povedlo aplikaci představit včas.“, říká Simon Palupčík, výkonný ředitel společnosti Bureau Veritas, který tento projekt inicioval a řídí.

„Jsme rádi, že naši klienti a obchodní partneři oceňují vzájemnou spolupráci s CGI a vědí, že kdykoli se na nás obrátí, mohou se spolehnout na vysoce efektivní a agilní přístup. Je nám ctí, že jsme mohli být součástí této výzvy a úspěšně i takto přispět k restartu podnikání v této dynamické době. Naším cílem je budovat se zákazníky dlouhodobou spolupráci, díky které umíme pozvednout vzájemné projekty na ještě vyšší úroveň.“, uvádí Pavel Malínek, Senior Vice-President pro Českou republiku, Slovensko a východní Evropu.