Pracujem ako projektový manažér na turbulentnom projekte a moja práca je pre mňa veľkou sebarealizáciou. Ako slobodná matka dvoch malých detí je veľmi náročné udržať rovnováhu medzi očakávanou kvalitou výkonu a šťastnými a spokojnými deťmi a nájsť si čas pre seba – na oddych a načerpanie nových síl.

Ja a moja kariéra v CGI

Od svojich 20 rokov som vedela, že mojou budúcnosťou je stať sa projektovým manažérom, a za svojím snom som tvrdo išla. A tak som v roku 2008 počas školy začala pracovať v spoločnosti LOGICA (teraz CGI) ako projektový administrátor a krok za krokom som sa približovala k svojmu cieľu.

Počas 4 rokov som sa stala projektovým manažérom. Prešla som si aj obdobím, keď som chcela vyskúšať kariéru mimo CGI, po krátkom čase som si uvedomila, že CGI je pre mňa to pravé, a tak som sa po takmer dvoch rokoch a materskej dovolenke vrátila a už viac ako tri roky pracujem ako projektová manažérka pre slovenský trh.

Moja najväčšia výzva v CGI z pohľadu ženy?

Každý deň je pre mňa výzvou a ja výzvy milujem. Posúvajú ma vpred a nútia ma opustiť moju komfortnú zónu. A len prekročenie tejto hranice je spôsob, ako dosiahnuť to, čo naozaj chceme. Veď bez práce nie sú koláče :-).

Môj hlavný míľnik v kariére CGI?

Mojím najväčším míľnikom bolo asi obdobie, keď som nebola súčasťou CGI, a potom som stála pred rozhodnutím, či sa vrátiť. CGI pre mňa vždy bola spoločnosť s rodinnou atmosférou, kde sa chodí do práce s úsmevom, ktorá je veľmi rozmanitá a nuda v nej rozhodne neprichádza do úvahy. Aj to, že som skĺbila prácu, ktorá ma nesmierne baví, so starostlivosťou o malé deti a udržiavaním tejto harmónie, je samo o sebe veľkým míľnikom v mojom živote.

Odporúčania pre mojich kolegov.

Nezabudnite byť ženou aj v tomto "mužskom svete IT". Nie je to ľahké, ale o to dôležitejšie je to pre nás..

Vanda

#womenofCGICSEE